Ženy nestačily pouze na mistra

Ženy (Martin Bláha) - Na třetí hrací den MČR žen jsme se velice těšili, poprvé se všech osm týmů sešlo na jednom místě a tak bylo jasné, že bude celý den naplněn tím nejlepším českým ženským hokejbalem.

Bohužel nemohu nezmínit organizační problémy, které celý den provázely a dosti tak prvotní báječný pocit kazily. Týmy totiž byly na místě nuceny na svá utkání dodat člověka na zápis a časomíru. Předem o tom nikdo nebyl informován a tak se této povinnosti musely ujímat druhé brankářky, nebo i hráčky z pole. Obsluhu jim též nikdo nevysvětlil a tak se některá utkání hrála ve velmi zajímavých podmínkách.

Pominu-li předchozí smutný odstavec, hodnotím třetí hrací den celkem pozitivně. Počasí vyšlo, týmy sehrály úžasná utkání a všichni se velmi dobře bavili. Náš cíl pro tento hrací den byl jasný pokusit se získat co nejvyšší počet bodů a upevnit si tak průběžnou druhou příčku. Toužili jsme po sedmi bodech, jak to dopadlo, se dočtete níže.

V prvním utkání nás čekal Písek. Hrál se pohledný hokejbal, plný šancí na obou stranách. Obě brankářky však byly k nepřekonání. Na štěstí pro Stars se dokázala prosadit naše Beata Uhlířová a vítězství 1 : 0 bylo na světě.

Ve velice podobném duchu se nesl i náš druhý zápas. V něm jsme své hole zkřížili se stále se zlepšujícími Berounskými Fretkami. Makali jsme na sto procent, ale fretky statečně odolávaly. Několikrát nás i ony dostaly pod tlak, ale Petra (Cedník)Outratová, hájící v tomto utkání naši svatyni byla rozhodnuta napodobit svou kamarádku Katku (Díru) Teplou a též mít na svém kontě nulu.  To se podařilo a vzhledem k faktu, že se nám podařilo využít přesilovou hru a kapitánka Holoubková v ní vystřelila vítězství 1 : 0, přistála na našem kontě další trojice bodů. Dva cíle tak byly splněny. Chyběl ještě kýžený bod se Slavií.

V tomto utkání se opět mezi tyče postavila Katka (Díra) Teplá a hned od začátku se měla co ohánět. Slavia byla výrazně rychlejší a pohyblivější. Katka nás dlouho držela ve hře, první půle skončila 1 : 0. Bohužel pro nás Slávia předvedla i ve druhé půli vinikající hru, dokázala vstřelit branku jistoty a pohlídala si konec utkání takovým způsobem, že jsme neměli ani možnost pokusit se o timeout a power play. Utkání tak skončilo 2 : 0.

Slovo závěrem: Děvčata hrála velice dobrý hokejbal. Vnášela do hry natrénované dovednosti, což nás též velice těší. Brankářky podaly bezchybné výkony.  Obranné dvojice fungovalytaké parádně. Efektivita útočných aktivit se však musí do příště zvednout. Je potřeba proměňovat daleko více šancí. Vysněný cíl byl 7 bodů. Získat se jich podařilo 6. S tím jsme celkem spokojeni. Velký dík také patří Berounským fretkám, které dokázaly udolat Českou Třebovou a tak se náš náskok na druhé příčce jejich přičiněním zvýšil na 5 bodů. Co však rozhodně nemohu opomenout, je přínos pro tým, který pro něj má Filip Červinka, jenž se mnou ženský tým vede. Po splnění svých extraligových povinností, ani vteřinu neváhal a přijel své Hvězdičky podpořit na jediné utkání se Slavií. Tomu se říká srdíčko. Dívky ho za to odměnily velkým, srdečným potleskem. Hvězdou se prostě nenarodíš, Hvězdou se staneš. NIC, NEŽ TÝM!!!

Zápasy Stars:

1 : 0 HC Švantlův Dvůr Písek (počet střel 11 : 8, střelkyně Uhlířová/Topičová, Lednová)

1 : 0 SK Kelti 2008 (14 : 19, Holoubková/Siantová, Outratová)

0 : 2 HC Slavia Praha (31 : 5)

Soupiska: Outratová Peta, Teplá Kateřina - Bláhová Lucie, Drbohlavová Veronika, Holoubková Petra, Hovorková Petra, Kerschbaumová Adéla, Kolínková Lenka, Lacioková Veronika, Lednová Nina, Mešťanová Stanislava, Podhájecká Věra, Siantová Jaroslava, Topičová Martina, Uhlířová Beatrice

Fotogalerie: http://davker.rajce.idnes.cz/hokejbal_MCR_zeny_Praha_Palmovka/