Sumář posledního dění

Informační servis (red.) - Redakce v posledních dnech trochu nestíhá za což se čtenářům omlouvá. Proto alespoň v krátkosti přinášíme souhrn uplynulého dění.

Zprávou číslo jedna je určitě velikánské "Ano", které si spolu 23. 4. Anička Hovorková a Ondra Almaši. Za všechny příznivce svítkovského hokejbalu přejeme novomanželů hodně štěstí do dalšího společného života.

Úžasně dopadl pro naše ženy poslední jarní turnaj Východočeského přeboru, který byl odehrán v neděli na našem stadionu. Naše Hvězdy turnaj ovládli a tím pádem se výrazně zapojily do boje o vítězství v celém seriálu. Podrobnosti zítra.

Po obrovském úspěchu našich hráček na mistrovství světa se v reprezentačním dresu neztrácejí ani další naši zástupci. Ve dnech 16. - 18. 6. proběhl v Plzni tradiční mládežnický turnaj Pilsen Cup, kterého se v barvách reprezentace České republiky U14 zúčastnil i Lukáš Novotný, který byl autorem pěti přesných tref z toho dvou do sítě kanadského týmu West Coast Expres. Reprezentace se mezi staršími soupeři neztratila a skončila na třetím místě.

O týden později se v Brně konal tradiční turnaj krajských výběrů U15 O pohár hejtmana tentokrát Jihomoravského kraje. Vítězem se stal kraj Pardubický v jehož sestavě byla i početná svítkovská družina jmenovitě Vladimír Šidlo, Jakub Ilich, Lukáš Novotný Pavel Birta. Na pátém místě což je nejlepší umístění v historii skončil tým reprezentace České republiky U14, ve kterém se tentokrát představili naše tváře Marek Hemžský, Martin Korbel a Matyáš Bláha.

Včera a dnes proběhl v Přerově Den československých nadějí jehož součástí byla čtveřice zápasů našich reprezentací se Slovenskou. O dva se postarali opět chlapci U14 a o dva děvčata U18. Mezi chlapci tentokrát naskočili Lukáš Novotný, Marek Hemžský, Martin Korbel a Matyáš Bláha, mezi děvčaty čerstvá mistryně světa Kateřina Teplá a Nina Lednová. Děvčata oba své zápasy vyhrály, kluci se rozešli smírně. Po prvním prohraném utkání se obuli do odvety a zvítězili.

Fotogalerie (Štefan Havran): http://hokejbal-svitkov.rajce.idnes.cz/HB_zapasy_talentovane_mladeze_CR_vs._SR_28.6.2017_v_Prerove/ 

Mladší žáci mají za sebou 16. - 18. 6. pražský Fair Cup s mezinárodní účastí, ale tentokrát se nedařilo. Naši borci zvítězili pouze jednou a skončili na šestém místě.

Přípravka byla o uplynulém víkendu pozvána do Polabin na turnaj O pohár starosty obvodu Pardubice II ve trojkovém hokejbalu. Kromě domácích se na něm představili ještě dva týmy z Prahy. Konfrontace dvou hokejbalových měst skončila pro náš tým nejlépe jako mohla a krásný putovní pohár skončil ve Svítkově. Vydařenou sezónu oslavil náš tým v úterý při zápasu rodičů s dětmi a společné pizze.

Fotogalerie (Petr Král): http://hokejbal-svitkov.rajce.idnes.cz/Pripravka_-_Polabinsky_turnaj%2C_25.6.2017/ 

Minipřípravka odehrála v sobotu poslední turnaj Východočeského přeboru ve Svitavách. Tolik se nedařilo, čtyři prohry a dvě výhry. Děcka se už asi vidí na prázdninách což nejvíce vystihuje výrok trenéra Karla Kaninského: "Tady hraje jen brankář".

Stejně jako děcka z naší minipřípravky si i všechny ostatní hráčky a hráči, trenérky i trenéři, vedoucí i vedoucí, výborky i výboři a další lidičky, kteří se starají o chod stadionu, stánku, časomíry atd. atd., rodiče, příznivci zaslouží odpočinek. Za redakci přejeme všem hezké prázdniny. Věříme, že se při nich občas uvidíme na mimohokejbalových akcích pořádaných klubem, které jsou popsány v předchozím článku. A v září zase na stadionu!