Starší žáci (Martin Hlavsa) - V sobotu 4. 11. vyrazili starší žáci potvrdit nebo nepotvrdit vedoucí pozici v tabulce.

Ježci Heřmanův Městec - HBC JTEKT Svítkov Stars 3 : 4 po samostatných nájezdech

Branky:  Novotný L., Hemžský, Hemžský, Bláha (SN)

Střely: 27:29

Sestava: Šťovíček (Procházka) - Malý, Bláha, Brož, Hemžský, Novotný, Bukač, Shejbal, Gregor, Novotný Š, Cahlík, Vlašič L, Vlasič J., Drozd, Mrva

Věděli jsme, že Ježci jsou na svém hřišti nebezpečný soupeř. Do utkání jsme odcestovali bez několika opor v obraných řadách (Korbel, Janíček). V osmé minutě jsme Ježkům nabídli dvouminutovou přesilovku 5 : 3 po zbytečném faulu (opět obránce - pozn. red.) Gregora (hráč následně za protesty proti rozhodčímu už do utkání nezasáhl). Tato přesilovka se nám podařila s vypětím všech sil ubránit. To nás nastartovalo a do konce třetiny se nám povedl dát první gól zásluhou dobře hrajícího Lukáše Novotného. Ve druhé třetině se nám povedl náskok navýšit dvěma góly Marka Hemžského a vše směřovalo k vítěznému konci. Bohužel i přesto, že jsme v kabině před třetí třetinou hráče upozornili, aby zpevnili obranu a zaměřili se na tuto herní činnost, tak nástup do třetí třetiny byl katastrofální. Nikdo neplnil své úkoly na hřišti a Ježkům se brzy povedla vstřelit branka na 3:1 a v tu chvíli bylo Ježků plné hřiště. Diváci hlasitě hnali Heřmaňák dopředu a naše hra se rozsypala. Stav 3:3. Následný time-out a uklidnění horkých hlav sice přinesl požadovaný efekt, ale rozhodující branku na 3:4 v základní části se nám po několika šancích už dát nepodařilo. V nájezdech byl úspěšný hned v první sérii Bláha a po tom co brankář Šťovíček pochytal všechny exekutory Ježků, jsme si připsali prémiový bod za výhru na nájezdy. Skvělé utkání bez jediné chyby odehrál náš nejmenší hráč Ondra Drozd (MŽ), který plnil přesně to co jsme od něj chtěli. Zápas jinak hodnotíme velmi negativně. Brejkových situací jsme snad Ježkům dovolili více než všem soupeřům v celé sezóně dohromady. Pokud budou hráči chtít hrát ,,freestyle" hokejbal a nebudeme plnit stanovenou taktiku brzy narazíme i na dalším soupeři. Chválím tým Ježků, který zápas po druhé třetině nezabalil a po zásluze dokázal vstřelit tři branky v poslední třetině.