Starší žáci šestkrát přes Čáru

Starší žáci (Martin Hlavsa) - V sobotu 6. 10. zavítali naši starší žáci k dalšímu zápasu ligy do nedaleké Přelouče.

HC Jestřábi Přelouč - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2 : 6

Střely: 10: 47

Góly: 2x Malý, 2x Kerschbaum, Shejbal, Pavlíček

Sestava: Procházka (Smolík) - Bláha, Drozd, Gregor, Janíček, Kerschbaum, Korec A., Malý, Shejbal, Vlašič J., Vlašič L., Koudela, Král, Pavlíček, Korec L.

Věděli jsme, že nás klasicky v Přelouči čeká těžký zápas s místními podmínkami (asfalt). Sestava Přelouče byla pouze o osmi hráčích a tak jsme se po celý zápas snažili vyvíjet maximální tlak na soupeře. Musím přiznat, že se nám to po celý zápas dařilo. Co se nám ale nedařilo bylo překonat famózního brankáře Přelouče Čáru, který doslova čaroval a kompaktní obrana vysokých Přeloučských hráčů předním mu dokázala velmi pomáhat. V první třetině jsme se ujali vedení 0 : 2 po brankách Malého a Kerschbauma. Na 0 : 3 ve druhé třetině zvýšil benjamínek v naší sestavě (prvním rokem mladší žák) a nejmenší hráč na hřišti Martin Pavlíček, který doslova překvapil nás všechny svým výborným výkonem a nezalekl se ani vysokých přeloučských hráčů v soubojích. Stylově mu na branku nahrával náš nejzkušenější Matyáš Bláha, který mu i předal balonek za první gól ve starších žácích. Soupeř to ale nezabalil a do přestávky snížil na 1 : 3 po dalekonosné střele. To samé se stalo i ve třetí třetině, kdy nás stále deptal Čára, a dokonce z toho bylo i snížení na 2 : 3. Naštěstí jsme opět zabrali a do konce zápasu navýšili skóre po brankách Malého, Kerschbauma a Shejbala na konečných 2 : 6. Velmi dobrý výkon předvedla lajna magnetů - Shejbal, Malý, Korec. Přelouči jedna velká poklona za bojovný výkon v osmi statečných se špičkovým brankářem Čárou. Chválím celý tým za nasazení a přístup k zápasu.