Starší žáci na Pražském míčku rovněž bronzoví

Starší žáci (red.) - V neděli 18. 2. nabrali naši starší žáci kurz na pražské hlavní nádraží a posléze na Palmovku, kde se konal turnaj jejich kategorie.

Soupiska našeho týmu byla notně děravá a hráči měli dlouho problém srovnat se asfaltem, který trochu připomínal vlnobití. V úvodním zápasu to příliš nevadilo a Kyjov jsme zvládli. První část zápasu s Kladnem rovněž vypadala na jasnou záležitost, ale houževnatý soupeř se nevzdal a nakonec dosáhl remízy. Podobný průběh, ale v opačném gardu, měl zápas s pozdějším vítězem z pražského Kova. Nejprve jsme tahali za kratší konec my, ale na konci zápasu svítil na tabuli vyrovnaný stav. Ten musí být podtržen faktem, že jsme jeli prakticky bez prodlev tři zápasy v řadě, víceméně šlo o jeden zápas o šesti třetinách.

Po této náloži se nám bohužel soupiska začala dál rozpadat. V dalším zápasu měla Plzeň herně navrch, ale prvnímu gólu v naší síti pomohl nešťastný odraz, druhý byl dosažen přes obránce ležícího v bolestech na zemi, třetí zásah v naší brance byl při power-play. My trefovali pouze tyčky. Do posledního zápasu skupiny proti Keltům nemohl nastoupit výše zmíněný obránce a po pravdě řečeno se v něm našemu týmu nedařilo téměř nic a soupeř zaslouženě zvítězil. Na Kelty jsme následně narazili i v souboji o třetí místo. Do sestavy se opět zapojili někteří "marodi", kluci se hecli a tentokrát soupeře vysoko přejeli. Škoda jen pokažené nuly těsně před koncem zápasu.

Trenér Martin Hlavsa hodnotí: Na Pražský míček jsme vyrazili v brzkých ranních hodinách vlakem bez jediného tréninku na hřišti. Bohužel s námi nemohlo odjet několik hráčů, někteří klíčoví. Místo nich jsme se doplnili o dva kvalitní hráče ze sousedního klubu Hradce Králové - Rakovský (nejlepší střelec turnaje), Černý. Oba předvedli parádní výkony a děkujeme že s námi turnaj absolvovali. Vyzkoušeli jsme i čtyři mladší žáky, kteří turnaj své kategorie odehráli již v sobotu. Celý turnaj nás trápilo mizerné zakončení - nastřelili jsme snad patnáct tyček. V obraně jsme občas podávali laxní výkony a dostávali laciné branky. Hru jsme nechali volnější. Chtěli jsme, aby se kluci hlavně seznámili po zimní pauze s hokejkou a zahráli si,bez nějakých větších taktických pokynů. Zkoušeli jsme i kluky protočit na různých postech, a míchat se sestavou, tak abychom vyzkoušeli více možností do sezony. Jsme rádi, že jsme mohli turnaj absolvovat a mohli jsme tak získat cenné poznatky o hře ostatních týmů. Vyzdvihnout bych chtěl výkon Šimona Novotného, který poprvé v kariéře nastoupil na pozici obránce a vedl si moc dobře. V turnaji jsme nakonec obsadili třetí místo. Výsledek bereme pozitivně, přístup k některým zápasům ale jako velké varování do blížící se začátku jarní části. Kluci musí sami pochopit, že bez hecování na střídačce a týmové hry v tomto sportu úspěchu nedosáhnou.

Výsledky Stars:

4 : 1 HBK Kyjov

2 : 2 HBC Alpiq Kladno

3 : 3 TJ Kovo Praha

0 : 3 HBC Plzeň

2 : 4 SK Kelti 2008

3M: 7 : 1 SK Kelti 2008

Soupiska: Šidlo, Procházka, Šťovíček - Shejbal, Rakovský, Gregor, Korbel, Černý, Seidl, Cahlík, Brož, Novotný Š., Novotný L., Vlašič L., Vlašič J., Drozd, Malý