Starší žáci i potřetí neporaženi

Starší žáci (red.) - V sobotu 30. 9. zavítal do Svítkova další soupeř starších žáků a to heřmanoměstečtí Ježci.

První třetina měla pomalé tempo a do vedení mohla jít ze sporadických příležitostí obě mužstva. O něco blíže skórování jsme byli my, když proti byla tyčka soupeřovi branky. Druhá třetina byla z naší strany o něco lepší a přinesla z naší strany dva góly. Při první po přesné nahrávce z rohu nedokázal o hlavu menší obránce Ježků odstavit Šimona Novotného, druhou přinesla buly vyhraná přímo na střelu bez přípravy Lukáše Novotného. Na začátku třetí třetiny nám soupeř brzkým snížením připomněl, že po zápasu ještě není, ale z hole Lukáše Novotného přišlo brzké zvýšení. Soupeř se před závěrem zápasu ještě prosadil proti naší nejmladší lajně a zákonitě přišla power-play. Důrazně proti byla pětice českých reprezentantů na straně Svítkova, která předvedla ukázkový přechod do útočného pásma a do prázdné sítě umístil míček Lukáš Novotný. Konec obstarali opět naši benjamínci, kteří odolali závěrečnému tlaku soupeře. Trenér Martin Hlavsa byl po zápasu kritický: Ospalý pozdní odpolední zápas našich svěřenců moc hokejbalové krásy nepřinesl. Po dvou vítězných zápasech jsme chtěli navázat na povedené výkony, což se nám bohužel moc nepovedlo. Hráči se mnohem více než týmové hry snažili využít svých individuální schopností, přičemž vždy ztroskotali na dobře organizované hře Ježků. Pozitivum je, že i přes bídný výkon směrem dopředu, jsme soupeře svou hrou nepustili za celý zápas do žádného přečíslení. S výsledkem jsme spokojeni, s předvedenou hrou nikoliv.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - Ježci Heřmanův Městec 4 : 2 (0 : 0, 2 : 0, 2 : 2)
branky: Novotný Š. (Novotný L.), Novotný L. (Korbel), Novotný L., Novotný L.
střely 32:40
Sestava: Procházka, Šídlo - Malý, Gregor, Shejbal, Janíček, Novotný Š., Korbel, Hemžský, Bláha, Novotný L., Brož, Cahlík, Seidl, Nadrchal, Vlašič J., Vlašič L,. Drozd