Starší žáci bodovali i ve Třebové

Starší žáci (Martin Bláha) - Výsledkovou i herní renesanci potvrdili naši starší žáci i v České Třebové.

Do České Třebové jsme odjeli v pouhých deseti hráčích do pole a s jedním gólmanem. Funkce strážce naší svatyně se pro Třebovský dvojzápas stal Vláďa Šidlo (MŽ). Sestavu nám tvořilo šest starších žáků, tři mladší žáci a jeden přípravkář. Vpluli jsme do prvního utkání s touhou zvítězit a vylepšit si tak bodový zisk v tabulce MČR SŽ. Hráli jsme aktivně a obě naše pětky, dokázali bravurně bránit útoky soupeře. Bránili jsme střední pásmo a dokázali se usazovat v obranném pásmu Třebové. Tam hlavně naše první formace vedená Tomášem Zemanem dokázala roztáčet parádní kolotoč rotací a přihrávek. Domácí gólman Vostrčil byl však rozhodnut nekapitulovat. Vytahoval proti nám jeden lepší zákrok za druhým. Na štěstí pro náš tým se to samé dařilo našemu Šidlovi. Hra byla velice vyrovnaná a hrálo se nahoru-dolů v poměrně slušném tempu. Našemu týmu vyšla parádně poslední minuta první periody. Vůdce první řady Tomáš „ZEMI“ Zeman výtečně zapracoval za soupeřovou brankou a parádní přihrávkou vybídl k otevření skóre přípravkáře Matyáše „MOUSE“ Bláhu. Mouse nezaváhal a parádní střelou otevřel skóre utkání 0:1. O dalších 42 vteřin později předvedl po střele jednoho z našich borců skvělý důraz na brankovišti Jiří Naštický a dokázal dostat míček za Vostrčilova záda 0:2. Tak také první třetina skončila. Motivovali jsme své borce k uklidnění hry a k opatrnosti. Otevření hry proti tak silnému soupeři, jakým je Lokomotiva by nás mohlo stát vítězství. Strojvůdce Třebovské Lokomotivy Dominik Řehák nakopl svůj tým ke zvýšení aktivity a neslo to ovoce. Minutu po zahájení prostřední periody vybídl přihrávkou ke skórování Smutného a ten se nemýlil 1:2. Nabádali jsme své borce k opatrnosti a ke zvýšení důrazu a rychlosti. Avšak Lokomotiva byla rozjetá. Ve 21. minutě se nám naskytla možnost přesilové hry, naložili jsme s ní však velice nehezky. Kapitán Řehák nám ve vlastním oslabení utekl a svým gólem srovnal stav na 2:2. Po dvou třetinách se tak začínalo od znovu. Po námi prohrané druhé periodě se hra opět vyrovnala. Oba týmy se snažili nevyrobit chybu. První chybovali Stars a tak opět Řehák rozvlnil síť za Šidlovými zády 3:2. V minutě 25. jsme dostali možnost přesilové hry. Srovnání skóre jsme z ní však nevytěžili. Dvě minuty na to měl stejnou možnost soupeř, toto oslabení jsme však dokázali ubránit. Hrálo se ze zajištěných obran. naši borci měli za úkol vytvářet dvojičky s hráči soupeře již od vrcholu kruhů v obranném pásmu Třebové. Fungovalo to. V 33. Minutě se opět zadařila spolupráce Zemiho a Mouse a druhý jmenovaný vymetl pavučinu v levém horním rohu Vostrčilovi branky 3:3. Do konce hrací doby zbývalo tři a půl minuty. Motivovali jsme své hráče ke zvýšení ostražitosti v osobních soubojích tak, aby nedocházelo k přečíslení. Lokomotiva však zařadila vyšší převodový stupeň a ukázala nám opět svou sílu. Minutu po vyrovnávací brance Mouse, roztočila Lokomotiva v našem obranném pásmu neuvěřitelný kolotoč. Absolutně rozhodila systém našich obranných řad a do rozhozené a děravé obrany již nebylo tak těžké skórovat 4:3. Na srovnání skóre a vynucení si nájezdů nám zbývaly pouhé 2 minuty a 36 vteřin. Hráči dostali jasný pokyn. Usadit se v útočném pásmu a donutit tam soupeře k přerušení hry. Abychom mohli odvolat gólmana a soustředit veškeré síly na vyrovnání. Bohužel jsme se však dopustili faulu a šli do oslabení. I tak jsme se o power play chtěli pokusit. Bohužel pouze my trenéři. Naši borci absolutně nerespektovali naše pokyny, jak mají bránit početní nevýhodu. Tři hráči se nechali nesmyslně vylákat za naší branku a před Šidlem tak byli tři útočníci Třebové proti jedinému hráči Stars. Toho Třebovští dokonale využili a 8 vteřin před koncem hrací doby uzavřeli výsledek na 5:3.

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. HBC JTekt Svítkov Stars 5:3 (0:2, 2:0, 3:1)

Střely na branku: 23:15 (6:6, 11:5, 6:4)

Vyloučení: 3:4, přesilovky: 4:2, využití: 1:0, v oslabení: 1:0

Do druhého utkání vlétla Lokomotiva plna odhodlání potvrdit svou převahu z utkání prvního. Naši Stars naopak chtěly udeřit a získat alespoň tři body pro sebe. První třetina byla opravdovou přestřelkou. Respektive jejích prvních sedm minut. V čase 3:50 skóroval opět Řehák a otevřel skóre druhého utkání 1:0. S tímto stavem se však nechtěl smířit Mouse a nádherným pasem vysunul k sólu Jirku Dudíka, který srovnal na 1:1. O třicet vteřin později se po přihrávce Naštického  prosadil Martin Kubíček a vedli jsme 1:2. Toto vedení nám však vydrželo pouhých 27 vteřin a Lokomotiva opět srovnala stav zásluhou Radovana Hájka 2:2. O další minutu a půl déle se o překlopení vedení na naší stranu postarali opět Naštický s Kubíčkem. Kubíček zvýšil na 2:3. Poté se hra trochu uklidnila a do konce první části již ke změně skóre nedošlo. Do druhé části hry jsme tak vstupovali s hubeným vedením o jednu branku. Hra byla velice vyrovnaná a hrálo se nahoru-dolů. Oba brankáři však byli velice pozorní a v prostřední části hry nekapitulovali ani jednou. Jednu chvíli se dokonce hrálo 4 na 4 a bylo tak na hřišti daleko více prostoru ke kombinaci. Ani jeden ze soupeřů toho však nedovedl využít. Minutu před koncem prostřední části se nám naskytla výhoda přesilové hry. K využití této výhody jsme však nedospěli a tak byl po 24 minutách stav 2:3. Bylo nám jasné, že nemůžeme bránit toto vedení až do konce. Nabádali jsme své svěřence ke zvýšené aktivitě a vstřelení branky jistoty. Bohužel svou aktivitu zvýšila i Lokomotiva a ve 30. minutě Oliver Pirkl opět srovnal stav 3:3. Do konce hrací doby zbývalo šest minut a tak byl dostatek času urvat body pro sebe. Oba týmy přistupovaly k další hře obezřetně a snažily se vyvarovat chyb. Stav 3:3 nám ani trochu nevyhovoval Třebová již své tři body měla a tak jsme své tři body chtěli také. Dvě minuty a dvacet vteřin před koncem, se opět prosadil nejvyšší a nejnižší hráč naší setavy. Pouze si vyměnili role a Matyáš Bláha vybídl ke vstřelení vedoucí branky Tomáše Zemana 3:4. Dlouhé dvě minuty obranné hry nás ještě čekaly. Lokomotiva dostála svému jménu a jela jako dobře promazaný stroj. Naše obranná hráz se však skvěle semkla a dokázala Česko Třebovský tlak ustát. V závěru hry měl ještě možnost zvýšit skóre v soupeřově power play Radek Adámek. Nedokázal však usměrnit míček do prázdné branky a tak po 36 minutách hry byl výsledek příznivý pro naše barvy v poměru 3:4.

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. HBC JTekt Svítkov Stars 3:4 (2:3, 0:0, 1:1)

Střely na branku: 23:23 (9:10, 7:6, 7:7)

Vyloučení: 3:2, přesilovky: 2:3, využití: 0:0, v oslabení: 0:0

Sestava Stars v obou utkáních: Šidlo (MŽ) - Adámek , Bláha Matyáš (P) 2+2, Bláha Tomáš, Dudík 1+0, Flos, Kubíček 2+0 (MŽ), Lednová (MŽ), Naštický 1+2, Novák Jaroslav, Zeman 1+2

Slovo závěrem: Obě utkání byla opravdu nádherná, plná krásných osobních soubojů, plná nasazení, bojovnosti, týmových výkonů. Hrálo se v duchu fair play. Skvělý přístup též předvedli domácí trenéři, kteří vzhledem k malému počtu našich hráčů souhlasili ve druhém utkání s prodloužením přestávek na sedm minut. Děkuji pánové. Herně byly oba týmy vyrovnané a tak je dle mého názoru dělba bodů spravedlivá. Za předvedenou hru musím všechny své hráče pochválit. Jedinou chybou bylo nedodržování pokynů střídačky v prvním utkání, které nás však stálo bodový zisk. Zvláštní pochvalu však musím udělit dvěma borcům.  Mladší žák Vláďa Šidlo, poprvé musel ustát zápasové zatížení v obou utkáních a poradil si s tím bravurně. Stejně tak je třeba vyseknout pochvalu přípravkáři Matyáši Bláhovi, který se v těchto utkáních blýskl ziskem čtyř kanadských bodů za dvě branky a dvě asistence. Na trpaslíka úžasný výkon.