Rozhovor s Kubou Rakovským

Rozhovor (Martin Hlavsa): Dnes přinášíme rozhovor s jarní posilou našich starších žáků.

Ahoj Raky, před jarní části si vyztužil řady Svítkova. Prozradíš nám, jak se upekl tvůj přestup do dresu Stars, který je limitovaný do konce této sezóny? Co si myslíš o hradecko-svítkovské spolupráci?

O zimní pauze přišla nabídka k přestupu, kterou jsem dlouho zvažoval. Po dlouhém přemlouvání trenéra SŽ Stars jsem na nabídku kývl a rozhodně toho nelituji. Spolupráce funguje výborně ve všech kategoriích.

V Hradci Králové jsi nastupoval na podzim za starší dorost, ve Svítkově za mladší dorost a na jaře nastupuješ i za starší žáky Svítkova, kam věkově patříš. Dokážeš nám porovnat úrovně jednotlivých soutěží? Kde tě hokejbal jako hra nejvíc baví?

Každá kategorie má pro mě plusy i mínusy. Ve starším dorostu je hra tvrdší, rychlejší a samozřejmě hodně silová. Mladší dorost je podobný, ale věk hráčů je znát. Starší žáci jsou má věková kategorie, i když pohled na hru není občas moc zábavný, tak zápasy mají něco do sebe. Nejraději mám starší dorost.

Jaké jsou tvé cíle pro zbytek sezony? Mladší dorost na jaře hraje kvalitní zápasy, starší žáci se chystají na republiku? Co ty a reprezentace?

Moje priorita je vyhrát se staršími žáky titul a dostat se do reprezentace na Světový pohár v Přerově a Zlíně!

Starší žáci trénují společně s mladším dorostem. Jak tě baví tréninky ve Svítkově? Co Svítkovská parta? Jak se ti u nás líbí? Nejsi terčem oblíbených hradecko-pardubických vtípků?

Tréninky ve Svítkově mě baví, jediné mínus je dojíždění z Hradce Králové. Ve Svítkově mě přijali suprově, některé kluky jsem znal již dříve. Terčem jsem spíše u nás v Hradci a myslím, že to budu poslouchat ještě hodně dlouho.

Jsi žákem 9. třídy, nedávno jsi dovršil 15 let a konečně dostal občanku. Prozraď nám, kam se chystáš na střední školu? Jak je pro tebe důležité vzdělání?

Byl jsem přijat na Ekonomické lyceum v Hradci Králové. Vzdělání je důležité, ale zatím to moc neprožívám.

Jak by si zhodnotil velký souboj starších žáků o první místo s Alfou? Na jaře nejdřív přišla jasná výhra 0:6 na Alfě, ale zároveň domácí nešťastná prohra 2:3 na nájezdy. V čem byl domácí zápas jiný?

Zápasy měly vždy šťávu a náboj. Rivalita byla na místě, protože šlo o derby a první místo. V domácím zápase byla oproti venkovnímu chyba v koncovce, jinak jsme hráli jako tým a zápas hodnotím kladně.

Prozraď nám něco z kabiny:

Věci, které se staly v kabině tam musí zůstat, ale trenérovo umyvadlo je legendární :-)

Oblíbený spoluhráč?

Oblíbených spoluhráčů je celá řada, ale na hřišti si nejvíce s Mousem a zraněným Kubíčkem

Největší šampónek?

Kubíček (Kuba Vojtěch)

Největší srandista?

Gregi

Nervák?

Hlavně já

Pohodář?

Asistent trenéra Píďa

Blíží se nám MČR v Příbrami starších žáků? Jaké jsou ambice týmu? Myslíš, že tým dokáže být úspěšný?

Náš cíl je jediný a to titul. V zápasech s Alfou jsme si ověřili, že jako tým umíme šlapat, a proto věřím v úspěch!