"Nikdo už u nás nevyčnívá natolik, aby se o něm dalo říct, že je nejlepší", hodnotí kemp reprezentace U20 Jan Doležal.

Vytáhlý obránce Honza Doležal má za sebou již mnoho zkušeností z reprezentace a nyní se pere o národní dres v nejstarší mládežnické reprezentaci U20. Ta má vrchol své přípravy na MSJ v Kanadě, což je jistě velké lákadlo pro všechny juniory. Honza má aktuálně za sebou víkendové soustředění v Žilině, kde se naší reprezentaci povedlo dvakrát skolit mistry světa - Slováky. Honza nám sdělil své dojmy z kempu o které se s Vámi rádi podělíme.

 

1) Účastnil ses posledního šampionátu reprezentace U18 v Anglii, jak je nyní náročné se probojovat do sestavy?

Nyní je to ještě těžší než dříve, začínají se objevovat noví hráči, kteří herně vyrostli, takže konkurence je větší.

2) Kolik kempů jsi v letošním reprezentačním cyklu absolvoval a jak se ti v nich vedlo?

Absolvoval jsem všechny až na jeden. Pro mě osobně je to jak na houpačce. Předposlední kemp byl o prázdninách a bylo znát, že nejsem v herním tempu. Někdy mi to pak zase naopak jde.

3) Jsou nějací hráči, kteří s tebou byli na MS a nyní v nominaci chybí?

Určitě ano například Pavel Málik, Ríša Hurt, nebo Ondra Málek.

4) Máte mezi sebou naopak nějaké nováčky?

Je jich dost, ale nováčky bych tomu neříkal, už jsme spolu všichni na nějakých kempech byli až na Vítka (Laviho) Fanderlíka, který se ale adaptoval rychle  

5) Čí hra se ti v národáku nejvíc libí?

Nejde říct jakého hráče spíš složení lajny. Nikdo už u nás nevyčnívá natolik, aby se o něm dalo říct, že je nejlepší. Záleží zrovna na formě.

6) Jak náročné bylo soustředění v Žilině a jaký jste měli program?

Náročné to bylo – v podobě dvou zápasů se Slováky. Bylo to na stejné úrovni jako špička Extraligy, sice to nebylo tak technický ani moc pohledný hokejbal, ale rozhodně rychlejší a tvrdší utkání v obou zápasech. Přeci jenom jde o národní dres.

7) Jak bys hodnotil kvalitu soupeře?

Soupeř byl kvalitní a v první třetině prvního zápasu i lepší, ale dalších pět třetin jsme byli lepším týmem my.

8) Jak bys hodnotil hru svého spoluhráče z klubu Kuby Krále, který se taktéž účastnil kempu?

Kuba, co k němu říct :-) Není to nervák, takže do každého zápasu jde s klidnou hlavou a je to znát. Na mezinárodní úrovni si dovolí udělat něco navíc a vycházelo mu to. Dle mého názoru patřil k nejlepším útočníkům pro tento dvojzápas. Ale abych ho zas jen nechválil, jednu šanci do poloodkryté brány spálil, ale následovně svoji chybu napravil krásným blafákem. Ale tu prázdnou bránu mu budu připomínat často :D

9) Co vše děláš pro to, aby ses do Kanady na MSJ dostal?

Snažím se hrát nejvyšší soutěž za Hradec což si myslím mně dává dost. Jsem každý den na tréninku a k tomu mám ještě vlastní tréninky ve škole kde nás trenér dost týrá.

10) Jaká příprava nároďák ještě ceká?

V únoru bude nějaký kemp v podobě hrací přípravy, potom asi pár kempů a dále už jen soustředění se na šampionát ve finální sestavě.

11) S jakým obráncem se ti dobře hrálo?

Rád hrají s Fandrsem (Vítek Fanderlík) je útočně založen a rozumíme si na hřišti. Znám ho dlouho a už vím co od něj můžu čekat.