"Když se podívám na tým dorostu nejde mít malé cíle" říká odhodlaně David Mlateček

Dorost, B tým mužů (red.) - Podíváme se také pod pokličku našeho dorostu a současně i B týmu s trenérem obou kategorií Davidem Mlatečkem.

Nejprve redakční vsuvka: Od letošní sezóny došlo k přejmenování dorosteneckých soutěží. Loňská extraliga staršího dorostu je přejmenována na extraligu juniorů a extraliga mladšího dorostu na extraligu dorostu. A teď již k rozhovoru:

Ahoj Davide, začneme otázkou k našemu dorostu. Jak probíhá příprava a jaké novinky jste do ní zařadily?

Ahoj všem, příprava probíhala s naším mužským A týmem.

Nastaly nějaké změny v týmu? Kdo přišel a naopak odešel? Případně, jestli budeš využívat hráče z našeho spřáteleného klubu z Hradce Králové?

V týmu určitě změny nastaly, odešlo pár hráčů z důvodu věku. Ale přišli i hráči ze starších žáků, ale většina už pravidelně nastupovala za dorost v minulé sezóně. Z Hradce Králové budeme určitě využívat hráče. Někteří už za nás nastupovali v minulém ročníku. Dále se nám změnil realizační tým.

V loňské sezóně jste se bohužel s týmem nepodívali do finálové skupiny, ale výsledky na jaře byli více než dobré. Co plánuješ změnit oproti loňské sezóně, abyste se poprali o medaile?

Změny některé chystám a plně doufám, že se projeví hned v prvním zápase proti favoritovi soutěže z Letohradu. Nerad bych ty změny tady odkrýval. (cítí se důležitě)

Jaké cíle a očekávání máš do nadcházejícího ročníku?

Když se podívám na náš tým dorostu, tak nejde mít malé cíle a určitě chceme být v první trojce.

Dále bych se rád zeptal na situaci našeho B týmu. Loňská sezóna se bohužel nepovedla a béčko skončilo na posledním místě 2. Ligy. Co se změnilo, aby se tým pohyboval ve vyšších patrech tabulky?

Žádné velké změny v týmu neproběhly. Klukům stále věřím a doufám, že si to během pauzy uvědomili a chtějí zpátky navázat na úspěšné sezóny tohoto týmu. Jen budeme chtít dát větší prostor mladým perspektivním hráčům.

Plánujete s trenérem Petrem Kopečným více spolupracovat a zapojovat hráče A týmu do zápasů béčka?

Určitě bude spolupráce mezi A týmem a B týmem a chceme zapojovat hráče do zápasů 2. ligy.

Plánuješ přivést nějaké posily?

Pár posil je v jednání, ale uvidíme, jak vše dopadne.

Jaké jsou cíle do další sezony?

Po minulé sezóně nejsou cíle nějak vysoké, ale chceme se dostat do play-off a v něm se může stát všechno.

Děkuji za otázky a tímto bych chtěl pozvat všechny lidi na domácí zápasy našeho dorostu a B týmu. Sportu zdar a hokejbalu zvláště.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!