"Jsem velmi rád, že tím klubem je Hradec Králové", komentuje novou spolupráci Petr Hofman.

 

Skončilo MS a tím i celá sezona 2016-2017, je čas pro bilancování!

 

Hodnocení nejen jarních výkonů A týmu, ale i následné kroky v chodu klubu vysvětluje generální manažer Petr Hofman. V rámci rozhovoru zabrouzdáme i na nově započatou spolupráci s Hradcem Králové, která by měla přinést výhody pro obě strany. 

Jak jste spokojen s jarní částí a play off?

Myslím, že můžeme být spokojeni. Celkově 7. místo v těžké konkurenci nadupané 1. ligy je příslibem do budoucnosti. V play off jsme narazili na Poličku a sportovně musíme uznat, že jsme zaslouženě vypadli. Dosáhli jsme svého maxima a máme do budoucna co zlepšovat. Přesto situaci vnímám pozitivně, přesně víme, co nás dělí od špičky ligy a budeme na tom pracovat. Příští sezonu budeme zase o trošku silnější.

Nebyla škoda, že jsme narazili na pozdějšího mistra, Poličku?

Bylo, ale ne proto, že bychom narazili na někoho jiného a vyhráli titul. Vypadli bychom v semifinále, možná ve finále. Polička nám jen nastavila zrcadlo příliš brzy. Věřím, že bychom přes Opavu prošli, kluci tam odehráli v posledním kole vyrovnaný zápas a to jsme několik klíčových hráčů šetřili na play off.  Klub si mohl po dlouhé době play off více užít a celkově by se to posuzovalo pozitivněji. Konkrétní výsledky ale občas zavádí a já to semifinále nepotřebuju k tomu, abych si to vyhodnotil. Vím, co jsme udělali dobře, co špatně a co musíme udělat pro úspěch v příštích letech.

Jaké jsou plány do budoucna?

My jsme teď na rozcestí, jestli půjdeme cestou dlouhodobého úspěchu, nebo budeme chtít rychlé výsledky za každou cenu. To by znamenalo přivést hotové hráče, klub má finanční stabilitu a mohl by si to dovolit. Z diskuze s Petrem Kopečným ale cítím, že oba vidíme smysl ve výchově mládeže a stavění na vlastních odchovancích. Proto půjdeme cestou, že si na extraligu 2-3 roky počkáme, necháme dozrát naše mladé hráče, kteří budou jednou pevnou kostrou týmu. Na toto období budeme využívat starších hráčů, kteří mladým můžou předat zkušenosti, a na mladých nebude ležet tíha úspěchu.

Nehrozí odchod nejlepších hráčů do extraligy?

Hrozí, a proto je důležité, aby budoucnost klubu byla extraligová. Navíc má klub zázemí, které má v extralize pouze několik klubů a takovým klubům patří budoucnost. Co vnímám za nejdůležitější, aby budoucí jádro extraligového týmu bylo z vlastních řad popř. z hráčů velmi blízkého okolí. Pardubický region je velmi silný a jsme schopni tady postavit skvělý tým.

Můžeme očekávat spolupráci s dalšími kluby?

Hledali jsme klub, který je z regionu a je vhodný pro spolupráci.  Jsem velmi rád, že tím klubem je Hradec Králové. Pro Hradec je důležité hrát extraligu a my do extraligy zatím nechceme. Díky tomu jsme se poměrně rychle domluvili. Můžeme si obrovsky pomoct stabilizovat své kluby a to nejen v kategorii mužů, ale velmi významně také v mládeži.  V Hradci odvádí skvělou práci Jana Rakovská, Michal Koza, navíc tam je Petr Novák a od první chvíle cítím, že tato spolupráce bude skvěle fungovat. Naši mladíci dostanou šanci zkusit si extraligu mužů a mladí hráči z Hradce zase zvyšovat svou herní praxi a odehrát zápasy navíc v 1. lize. Pro oba kluby je tato spolupráce správným krokem vpřed.

Co naše béčko?

Stejně jako je koncepční spolupráce s Hradcem, tak neméně důležitou součásti naši vize je vybudovat kvalitní a silný rezervní tým. Hráči, kteří budou na hraně „áčka“, musí mít kvalitní alternativu, kde si dobře zahrají, budou na sobě pracovat a bojovat možnost o místo v 1. lize. 

Co Á tým čeká v nebližší době?

Termín letní přípravy je stanoven na 28. června na dostihovém závodišti. Pod vedením Jindry Petrušky bude příprava probíhat 3x týdně až do 9. srpna. V návaznosti na suchou přípravu následuje 3-denní soustředění na horách a to v termínu 11.-13.srpna. Vyvrcholení letní přípravy by mělo proběhnout v rámci Českého poháru v Jičíně 26.-27.srpna.

Chtěl bych závěrem dodat, že jsme díky organizačnímu týmu MS dostali možnost vidět, že se hokejbal jako sport vyvíjí správným směrem a nenaplnil ještě svůj potenciál. Stejně jako jsme si kdysi nedokázali představit MS se 7000 lidmi v hledišti, tak si možná dnes nedokážeme představit Extraligu v krytých halách a diváky v hledišti. Věřím, že stejně jako mě MS namotivovalo do další práce, tak stejně namotivovalo hráče Svítkov Stars na sobě pracovat a stát se jednou extraligovými hráči, nebo možná i reprezentanty na dalších MS.  V klubu i mimo klub je také dost hráčů, kteří skončili, nebo to „plácají„ jinde. Těm chci říct, pokud máte chuť a motivaci, máme o Vás zájem, dveře máte otevřené. Ale jen když to budete myslet vážně.