Mladší žáci na JTEKT Cupu třetí

Mladší žáci (red.) - Mladší žáci mají za sebou konec dlouhodobé soutěže a také tradiční JTEKT Cup, který se konal na našem stadionu v neděli 4. 6.

Nejprve se ale vrátíme o týden zpět, kdy mladší žáci absolvovali poslední dvojzápas na půdě Letohradu. Po dvou vítězstvích obsadili ve Východočeském přeboru konečné třetí místo. Závěrečné vystoupení hodnotil trenér Leoš Vlašič: V sobotu 27. 5. nás čekal dvojzápas s oslabeným soupeřem, kterému nejstarší hráči vyrazili na finálový turnaj vyšší kategorie. Proto i my jsme nechali až na jednu výjimku hráče ročníku 2004 doma a vyzkoušeli si další přípravkáře. Soupeř byl opravdu velmi mladý a proto byl průběh jednoznačný. Z naší hry mne potěšil fakt, že se kluci snažili hrát kombinačně a netahali to na sebe.

SK Hokejbal Letohrad - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 0 : 14 a 0 : 20

V neděli 4. 6. pak proběhl na našem stadionu tradiční červnový JTEKT Cup. Dva soupeři odřekli, ale konkurence byla i tak vynikající. Jednak se ve Svítkově sešla vedoucí trojice týmů z Východočeského přeboru, jednak reprezentace Prahy U13 a jednak velká neznámá v podobě týmu Poličky, který vždy těžil ze spolupráce s tamními hokejisty. Trenér Leoš Vlašič k turnaji uvedl: JTEKT Cup byl dobrá domácí prověrka našich schopností s velmi kvalitními soupeři. Naše vystoupení na turnaji bylo se střídavými úspěchy. Polička se svým mladým týmem nám statečně vzdorovala, ale dvěma vstřelenými góly jsme ji porazili. Pražský výběr jsme dokázali ubránit jen první polovinu, pak jsme dostali dva slepené góly a naše snaha spadla na nulu. S Ježky to byl opět urputný boj o každý centimetr hrací plochy, který skončil šťastněji pro nás. Poslední zápas s Autoskláři byl vyrovnaný a kluci se snažili do poslední minuty, bohužel nám Autoskláři utekli o tři góly a my jsme nedokázali gólově odpovědět. Chci vyzdvihnout skvělý výkon Matyáše Bláhy, který 100% plnil úkoly a skvěle pracoval pro tým. Je škoda zkratů v chování některých hráčů, kteří nedokázali unést tíhu okamžiku a tím oslabovali tým. Celkem hodnotím naše vystoupení na turnaji jako dobré a tým chci pochválit za dobrou práci.

Výsledky:

4 : 0 SK Kometa Polička

0 : 4 Prague Select U13

1 : 0 Ježci Heřmanův Městec

1 : 4 HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

Pořadí týmů:

1. Prague Select U13

2. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

3. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice

4. Ježci Heřmanův Městec

5. SK Kometa Polička

Soupiska: Procházka - Gregor, Janíček, Vlašič J., Vlašič L., Bláha, Drozd, Kňava, Korec A., Korec L., Malý, Novotný, Seidl, Shejbal, Cahlík