Mistrovský turnaj starších žáků očima trenéra Martina Hlavsy

Starší žáci (Martin Hlavsa) - V neděli 12. června získali naši starší žáci třetí titul Mistra České republiky v řadě. Nyní přinášíme hodnocení toho nejpovolanějšího - trenéra Martina Hlavsy.

Na finálový turnaj do Čáslavi jsme již tradičně vyrazili o den dřív a hned v pátek večer jsme si vyzkoušeli povrch a rozměry místního zimního stadionu na večerním tréninku. Poté jsme se přemístili do deset kilometrů vzdáleného kempu Zbýšov, kde jsme strávili celý víkend v chatkách, kde pro nás bylo připraveno perfektní zázemí s výřivkou a bazénem. Nechyběla perfektní večere v podobě guláše a tak jsme se večer při páteční poradě ve společenské místnosti primárně naladili na prvního soupeře HBC Hostivař. Rodiče se samozřejmě v kempu užívají dobrou večerní náladu u lahodných nápojů.

Do turnaje vstupujeme jako obhájce posledních dvou prvenství z roku 2018 a 2019 v době před covidem. Ve svém středu však máme hráče, kteří již titul mají – Tomáše Koudelu, Daniela Martínka z pražských Černošic a Lukáše Korce, který byl u obou triumfů v Příbrami a Černošicích.

Skupina:

HBC Hostivař – HBC Svítkov Stars Pardubice 1:7

Branky: 2x Korec, 2x Martínek, Bartok, Flamík, Besperát

Střely: 23:39

Nejlepší hráč zápasu: Lukáš Korec

Komentář:  První zápas s Hostivaří od 9:00 jsme věděli, že nás nečeká jednoduchý soupeř. Hostivař hraje velmi důrazně v osobních soubojích, na co nejsme z naší soutěže zvyklí. Výhoda byla, že jsme si letos s Hostivaři zahráli přátelský zápas a tak jsme věděli do čeho jdeme. První třetina byla vyrovnaná a hrál se pod tíhou okamžiku velmi vyrovnaný zápas. Jako první se prosadil Korčus, ale vyrovnat stihla i Hostivař. Zápas se zlomil ve druhé třetině, kdy jsme zvládli přidat dvě branky a odskočit Hostivaři o dva góly. Třetí třetinu přidáme ještě čtyři fíky a zápas tak sklidem dohrávají naši mladší žáci a my můžeme šetřit síly. Klíčem k úspěchu byla disciplína a rozhodlo prosazení se v situacích 1/1, kdy jsme dokázali soupeře přečíslit. Dobře jsme si pohlídali i ofenzivní esa Hostivaře.

Mezi zápasy si užíváme odpočinek opět v kempu, většina týmu si dala polední spánek, bazének a skvělý Uhla masíruje vytížené hráče. Další utkání začíná až 16:45.

HBC Svítkov Stars Pardubice – HBC Pardubice 3:1

Branky: Martínek, 2x Korec

Střely: 33:15

Nejlepší hráč zápasu: Daniel Martínek

Komentář: Vzhledem ktomu, že HBC Hostivař padla s HBC Pardubice, tak jsme již věděli, že postup ze skupiny do semifinále máme jistý. Nicméně Svítkov hraje na vítězství a tak jsme k tomu i přistoupili. V první třetině se nám bohužel nedostavil očekávaný tlak a spíše jsme se zahřívali do provozní teploty. Kluci nechali nohy nejspíš ještě v bazénu. Od druhé třetiny začínáme do Alfy bušit a přidáváme na obrátkach. Postupně se prosadí Martínek a dvakrát Korec, který hraje famózně. Do třetí třetiny již jdeme kontrolovat stav a chceme hrát na tři lajny, tak se opět do hry dostanou mladíci. Alfa ve 40:00 minutě koriguje na 3:1, ale závěr utkání si již zkušeně pohlídame. Trochu škoda, že si to s námi Alfa nerozdala na férovku a tak z možného hezkého zápasu byl pouze spíš formální utkání.  Nicméně vyhráváme skupinu A a v semifinále dostáváme TJ Sršně Svitavy, které dobře známe.

Večer skvělý realizační tým v čele s dobře naladěným šefkuchařem Petrem Martínkem připravuje pro kluky grilované vítězné stejky a opět se při večerní poradě soustředíme pouze na dalšího soupeře Tj Sršni Svitavy, kdy nás čeká brzký nedělní budíček v 6:00 a kluci si tak dopřejou brzkou večerku.

Semifinále:

HBC Svítkov Stars Pardubice – TJ Sršni Svitavy 3:0

Branky: Pavlíček, Jánský Jách., Martínek

Střely: 27:14

Nejlepší hráč zápasu: Martin Pavlíček

Komentář:

Opět velmi brzký zápas v 8:30. Přijíždíme včas, jen správce lehce zachrápne. Narozdíl od nás se na zápas Svitavy trousí velmi pomalu a je vidět, kdo to s postupem do finále myslí vážně. Od začátku se hraje velmi opatrný hokejbal. Hned na úvod se však musíme vyrovnat se ztrátou playmaker Korce, který z utkání odstupuje pro drobné zranění. Ani jedna strana nechce udělat chybu. Opticky máme více ze hry a opět nás zdobí skvělá defenzíva. Jsme trpěliví, a tak první třetina končí 0:0. Po přestávce však opět přidáváme vítr do plachet. Skvělý a neunavný Pavlíček tečuje pobídku od brášky Besperáta a trefuje přesně mezi nohy brankáře Svitav. Kličový moment však nastává v čase 22:47. Drobné zaváhání jinak skvěle hrajícího Flamíka, který při snaze zachránit svou chybu padne v brankovišti na míček, rozhodčí potrestají trestným střílení. Nastala tak velká chvíle našeho Davida Šprynce, který vychytá hlavní hvězdu soupeře Prokopa. Třetinu dohrajeme na 1:0 a uklidňujeme se o přestávce s touhou dostat se do finále. Po přestávce hned nastává velký moment dvojčat Jánských. Jony perfektně napadne rozehrávku soupeře a dostává Svitavské obránce pod tlak. Forčekink doplňuje kapitán Koudela a po vyštourání míčku v rohu se od modré čáry odpoutává z beka Jáša a od Koudyho dostává přesnou nahrávku a uklízí míček do poloodkryté branky. Velký moment turnaje, kdy mladší žáci Jánští svou aktivitou rozhodují vyrovnaný zápas a davají týmu klid. Do konce zápasu velmi dobře bráníme a kapitán Koudela a Martínek po celou dobu obsazují hvězdu Svitav Prokopa, který se jeví jako jediný, kdo má tendenci zápas ještě zdramatizovat. Neunavný Pavlíček fárá a fárá a skvělou práci odvedeme až do konce, kdy pečetí do prázdné branky Martínek postup do finále. Neuvěřitelné – jsme ve finále a první balvan nám padá ze srdce – máme medaili.

Po obědě se opět vydáváme na odpočinek do kempu, kde opět probíhá regenerace a příprava na finále. Mezitím dalekou cestu z Prachatic absolvuje do Čáslavi i nás pozdější žolík Matouš Pospíšil, který se po povinnostech v Hradci přidává k týmu na finálový zápas. Finále startuje v 16:00 a my se nyní soustředíme už pouze na protivníka největšího HBC Most, který v semifinále deklasoval HBC Pardubice 12:1.