Martina Topičová a Kateřina Teplá mistryněmi světa

Reprezentace (red.) - Sen každého hráče hokejbalu se splnil dvěma hráčkám našeho ženského týmu. Martina Topičová a Kateřina Teplá se v sobotu 10. 6. staly mistryněmi světa.

Jak se to celé stalo? Martina Topičová se společně s brankářkou Petrou Outratovou stala před dvěma lety ve švýcarském Zugu stříbrnou medailistkou. Před oběma stála výzva v podobě dalšího mistrovstvství světa, které se tentokrát mělo konat u nás v Pardubicích. Kdo by se nechtěl na takovéto akci představit před domácím publikem. Velká smůla ale potkala Petru, která se zranila a dlouho nehrála. Přesto se obě hráčky dostaly do širšího reprezentačního výběru a s nimi naše další želízka: další brankářka Kateřina Teplá a hráčka z pole Lenka Kolínková. Do přípravy našeho čtyřlístku se doslova opřel trenér našeho ženského týmu a obrovský srdcař Martin Bláha, který hráčkám připravoval individuální tréninky, se kterými mu pomáhaly četné hvězdy východočeského hokejbalu ať už z našeho nebo jiných klubů. Lenka Kolínková bohužel ze širšího reprezentačního kádru vypadla, Petře Outratové se dlouhodobé zranění vymstilo tím nejnepříjemnějším způsobem - zůstala první brankářskou náhradnicí a tím pádem posledním vypadnuvším.

Martině Topičové a Kateřině Teplé a vlastně i nám všem se sen splnil. Děvčata oblékla dres reprezentace České republiky na mistrovství světa 2017, které se ve dnech 1. - 10. 6. konalo v Pardubicích. Tým v základní skupině poznal hořkost porážky jen jednou a to o pouhopouhý jediný gól s Kanadou, která dosud na mistrovstvích světa nepoznala nic jiného než zlato. V semifinále si naše děvčata poradila se Slovenkami, Kanadu senzačně vyřadil tým USA. Ve finále se vedení přelévalo, ale Američanky nakonec půl minuty před skončením základní hrací doby vyrovnali a šlo se do prodloužení. V něm poměrně rychlé náš tým skóroval a mohla vypuknout obrovská radost. Naše hráčky včetně Stars Martiny Topičové a Kateřiny Teplé se staly mistryněmi světa 2017. Gratulujeme!