Deset žen pro osm bodů do Berouna

Ženy (Petra Hovorková) – Ve sváteční pátek 17. 11. 2017 jsme v pouhých deseti hráčkách do pole odjely bojovat do Berouna o body druhého kola ligy žen. I přes všechny obavy a komplikace se nakonec ukázalo, že tato oslabená sestava byla tím správným receptem na skvělý výsledek. A tak se stalo, že ženy přivezly domů osm bodů z devíti možných, ten jeden upustily v zápase proti domácím Fretkám. A tak se celý tým může radovat, že zimovat budeme na průběžné druhé příčce tabulky.

Zápasy Stars:

HBK Kyjov - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice    1 : 2

Branky a asistence: Drbohlavová (Hovorková), Lacioková (Holoubková)

Střely: 16 : 16       

HBC Plzeň Litice - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice     0 : 1

Branky a asistence: Hovorková

Střely: 22 : 7        

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – SK Kelti 2008     1 : 0 sn

Branky a asistence: Uhlířová Beatrice

Střely: 8 : 20       

Sestava Svítkov Stars: Teplá Kateřina - Drbohlavová Veronika, Hlídková Jana, Holoubková Petra, Hovorková Petra, Jonášová Aneta, Kerschbaumová Adéla, Lacioková Veronika, Podhájecká Věra, Topičová Martina, Uhlířová Beatrice

Hlavní trenér a asistent trenéra: Bláha Martin, Uhlíř Lukáš

Slovo trenéra: Deštivý sváteční den přinesl našim hvězdám osm bodů. Vyrazili jsme do Berouna ve velice okleštěné sestavě. Náš tým během předsvátečního týdne postihla vysoká marodka a hned šest dívek základní sestavy muselo zůstat v teple domova a léčit se. Bylo nás deset, to zase není takový problém, ale obránkyně nám zbyla jediná. Naštěstí se prvního svého utkání v barvách Stars zhostila Letohradská laň Adélka Kerschbaumová, která hraje též v obraně. Doplnili jsme ještě obranu o dvě naše univerzálky, Bartes a Vrtulku a pustili se do toho. Ořezané sestavě byla uzpůsobena i taktika. Bránili jsme střední pásmo a čekali, až soupeř udělá chybičku, kterou bychom mohli potrestat.

Jako první nás čekal Kyjov, po polovině utkání jsme prohrávali 1:0, ale ve druhé půli se nám podařilo stav otočit. Z výsledku 2:1 jsme měli velikou radost, tři bodíky byly doma a ukázalo se, že taktika funguje.

V utkání číslo dva jsme zkřížili své hole s Plzní. Tento match se nesl v duchu vyšší tvrdosti a tak se na obou stranách dosti vylučovalo. Přesilovky však zůstaly nevyužity a tak byl dlouho stav 0:0. Necelé dvě minutky před koncem normální hrací doby se nám podařilo využít drobného zaváhání soupeřek a po výborném důrazu na brankovišti jsme se ujali vedení. Následnou powerplay soupeře jsme velice dobře takticky zvládli, když jsme utkání dohráli s míčkem na vlastních hokejkách a hubené vedení 1:0 jsme tak přetavili ve vítězství.

Jako třetí v pořadí nás dnes čekal tým domácích Fretek, který byl po celý den podporován skvělými a hlasitými fanoušky a na jehož lavičce stál velezkušený reprezentační coach Martin Davídek. Utkání bylo nádherné. Z obou stran krásné akce a nespočet střeleckých šancí. Obě gólwomen však byly pozorné a tak se v základní hrací době nepodařilo vstřelit branku ani jednomu z týmů. O vítězi tak musela rozhodnout až samostatná střílení. Důvěru dostaly Bea, Mali a Bartes. První dvě jmenované skórovaly a vzhledem k faktu, že Kačenka nepustila ani jedenkrát, brali jsme zaslouženě bod navíc.

Závěrem bych chtěl pochválit všechny hvězdičky za předvedenou hru, Kačenku za dvě vychytané nuly a v neposlední řadě Adélku. Ta se své nové role zhostila na výbornou, i když to pro ni muselo být velice těžké. Nová soutěž, nový tým, nová zkušenost.