Čtvrté místo našich žen na domácím turnaji VČ přeboru

Ženy (Martin Bláha) - V sobotu 1. 9. 2018 se ve Svítkovské JTEKT Aréně rozběhl již čtvrtý díl Východočeského přeboru žen.

Vzhledem ke končícím prázdninám, marodkám a Pardubickému Švédskému víkendu, jsme věděli, že se pouze ve třech utkáních budeme moci spolehnout na své tradiční opory, a tomu byla uzpůsobena i taktika. Chtěli jsme za každou cenu získat v těchto utkání takový počet bodů, který by nám zaručoval vyhnutí se baráži. Jsme jediným celkem přeboru, který za jeho existence ještě neokusil hořkost pádu do skupiny B a tento fakt jsme si chtěli uchovat i po sobotě. Po remízách s Autosklem a Zvolenem nás čekal zápas o vše s Kyjovskými Bárbínami. Toto utkání jsme však zvládli a získali v něm veledůležité tři body. Poslední utkání skupiny s Českou Třebovou jsme sice prohráli, ale i tak nám zisk pěti bodů stačil na postup do bojů o třetí příčku.

Utkání o třetí příčku bylo opět s Alfačkami. Po odjezdu našich hvězd na hokejové utkání se Švédskem a vzhledem k dlouhodobému zranění naší brankářky Petry Outratové, se role goalwomen ujala jindy útočnice Věra Podhájecká a nevedla si vůbec zle. Asi budeme jejich služeb využívat, dokud se nám „cedník“ neuzdraví a nevrátí mezi tři tyče. Šest zbývajících dívek do pole bylo rozhodnuto nedat svou kůži zadarmo. Semkly se a makaly na plno. Na výtečně hrající Alfačky to však bohužel nestačilo a ty zaslouženě zvítězily a momentálně jsou vládkyněmi Pardubic. Ne však na dlouho. Další díl přeboru se blíží a my budeme opět dobře připraveni a v plné síle.

Chtěl bych poděkovat Věrce, ale i všem ostatním hráčkám, že se svého úkolu zhostily s vervou a udržely si tak i na dále kouzlo elitní skupiny A. Chtěl bych popřát Petře brzké uzdravení. Naší Stázičce, aby své úžasné srdíčko měla opět brzy v pořádku a mohla se vrátit na hokejbalová kolbiště. A v neposlední řadě Janě Nekolové za úžasnou organizaci turnaje, kdy nikde nic nevázlo, vše probíhalo ve skvělé a pohodové atmosféře a věřím, že si to všechny týmy plně užily.

Fotogalerie včetně titulního fota Jana Nekolová: https://kahlanka.rajce.idnes.cz/4.turnaj_VC_Preboru_zen_OPEN_ve_Svitkove_1.9.2018/