Bez gólu jen brambory, bronz unikl o vlásek

Ženy (Petra Hovorková) – Rok se s rokem sešel a s ním opět přišel finálový víkend MČR žen v hokejbale, tentokráte konaný v rodném městě našeho prvního pana prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

V hodoníně na zimním stadionu Václava Nedomanského bylo vytvořeno skvělé zázemí s krásnými a prostornými šatnami pro všech osm týmů. Náš tým dorazil postupně do hotelu Panon už během pátečních odpoledních až večerních hodin. Někteří volili cestu vláčkem, někteří zvolili pohodlí aut. Kompletně všichni se sešli ráno u společné snídaně, kde se posilnili a probrali taktiku dne. V šatně byla cítit už od začátku skvělá nálada, trocha zdravé nervozity a všelijaké vůně dobrot, které si děvčata přivezla sebou. První zápas dne se odehrál až kolem 11. hodiny s Lokomotivou. Zápas vypadal velmi vyrovnaně, i první půle skončila nerozhodně. V té druhé se více prosadila Třebová, kdy vstřelila první branku. Před koncem utkání sehrál Svítkov Powerplay, ve které bohužel inkasoval další branku a zápas tak skončil 2:0. Po téměř tříhodinovém odpočinku se schylovalo k zápasu s mistrovskou Slávií. V tomto zápase šlo hlavně o to se dobře sehrát, zvyknout si na velké „hokejové“ hřiště, vyzkoušet pár taktik a fíglů, které by se pak dali aplikovat do důležitého zápasu s Plzní. Ten přišel ještě ten den večer. Kolem sedmé večerní, místo večerníčku a denních zpráv šly holky hrát jeden z nejdůležitějších zápasů víkendu. Šlo o výhru, která by zařídila, aby v semifinále připadla na Svítkov Třebová a nikoliv Slavia Praha. Tento zápas bohužel patřil ženám z Litic, v poměru 2:0 na branky. Naše holky hrály dobrou obrannou hru, ale na rozdíl od Plzeňaček jim chyběla koncovka. Po vyčerpávajícím zápase a příjemné spršce, následovala večeře a ochutnávka místního piva, v Minipivovaru Kunc. Zároveň proběhla schůze zástupců týmu, ohledně dalšího chodu a budoucnosti naší soutěže.

V neděli se začalo hrát kolem 12. hodiny semifinále s pražskou Slavií, které Svítkov prohrál jen 2:0, díky báječné obranné hře a báječné golmance v kase. V tomto zápase si dívky pořádně natrénovaly „zabetonovaní“ středního pásma, a šlo jim to skvěle.

V 14:00 stály na jedné straně ženy svítkovské a na druhé straně ženy z Plzně – zápas o bronz mohl začít. Svítkov měl podporu snad celého zimáku, dívky z České Třebové i Slavie podporovaly hvězdy, jak jen se dalo. Fanoušci z Třebové, oblékli svítkovské dresy a s bubny v hledišti křičeli: „ Svítkov do toho!!“ -> DĚKUJEME < Zápas byl velmi vyrovnaný, hra se přelévala ze strany na stranu. Po prvé i druhé půli bylo stále nerozhodně, ani prodloužení nenašlo vítěze. Tak následovala série pěti nájezdů. Bylo to velmi napínavé. Protože Svítkov nebyl schopen za celý turnaj vstřelit jedinou branku, doplatil na to v závěru tohoto zápasu, kdy se Plzeňské kapitánce povedl nájezd a Plzeň tak zvítězila 1:0sn.

Z toho plyne poučení, že bez gólu se vyhrát nedá!! A tak po všech prohraných zápasech se vracíme opět bramborové.

Sobota 9. 6. 2018

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2 : 0

HC Slavia Praha ženy – HBC JTEKT Svíktov Stars Pardubice 3 : 0

HBC Plzeň Litice – HBC Svítkov Stars Pardubice 2 : 0

Neděle 10. 6. 2018

Semifinále: HC Slavia Praha ženy – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2 : 0

O třetí místo: HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – HBC Plzeň Litice 0 : 1sn

 

Sestava Svítkov Stars: Teplá Kateřina, Outratová Petra - Bláhová Lucie, Hlídková Jana, Holoubková Petra, Hovorková Petra, Jonášová Aneta, Kerschbaumová Adéla, Kolínková Lenka, Lacioková Veronika, Mešťanová Stanislava, Podhájecká Věra, Siantová Jaroslava, Topičová Martina

Nehrající hráčky: Cejnarová Lenka, Uhlířová Beatrice

Trenéři, asistenti a kustodi: Bláha Martin, Červinka Filip, Uhlíř Lukáš

Hodnocení finálového víkendu od trenéra Filipa Červinky:

Do Hodonína jsem jel s velkým očekáváním a odhodláním holkám co nejvíce pomoci taktickými pokyny k získání cenného kovu. Hned první zápas proti Třebové ukázal na několik nedostatků, ale všechny hráčky výborně bránily, v brankovišti řádily, troufám si říci, dvě nejlepší brankářky v republice, ale ukázala se nejen v prvním zápase s Třebovou naše střelecká nemohoucnost a leckdy zbytečné zbavování se míčků a malá kooperace hráček v útočném pásmu. Ve druhém klání proti Slavii šlo o to, předvést výkon nad hranicí svých možností, což se také stalo. Precizní obrana pomohla výbornému výsledku. Ve třetím duelu proti Plzni jsme chtěli vsadit na hráčky s nejlepší formou a koncentrovali jsme největší sílu do první formace. Nejen ona si ale vytvořila nespočet šancí, které zůstaly neproměněné, a o osudu zápasu rozhodla jedna tvrdá dalekonosná střela plzeňských hráček. Šli jsme tak ze čtvrtého místa do semifinále na Slavii. Chtěli jsme pošetřit síly před stěžejním duelem o bronz, doslova jsme zabetonovali střední pásmo, nikam se nehnali a čekali na nějaký překvapivý kontr. Pak ale přišly dvě smolné, šťastné branky Slávistek a další prohra s nulou na kontě vstřelených branek byla na světě. Na hráčky jsme ale s Martinem byli pyšní, protože hrály všechny, každá plnila pokyny na jedničku a bojovaly na krev.

Utkání o bronz se mi hodnotí hodně těžce. Hra byla více než vyrovnaná, střídala se ze strany na stranu, mnoho šancí jsme zahodili jak my, tak soupeřky. V tomto duelu o všechno figurovaly hlavně perfektně chytající brankářky, a tak se po bezbrankových dvou polovinách a bezgólového prodloužení šlo do nájezdů. Nevěřím na to, že nájezdy jsou loterií či nějakým vabankem. Je to o pohodě, šikovnosti a sebevědomí hráček. My jsme bohužel nevstřelili opět ani jednu branku a Plzni stačil jeden šikovně provedený nájezd.

Za celý víkend hráčkám děkuji za fantastické zážitky, zápas co zápas vstřebávaly naše taktické pokyny a rady a zlepšovaly se. Jedno jediné nám ale zlomilo vaz, a to naprosto nulová koncovka. Jestli chtějí holčiny někdy cennou placku, kterou by si za své srdce, bojovnost a odhodlání zasloužily, musí zapracovat na zakončení a spolupráci při založení útoku a kooperaci v útočném pásmu. Věřím, že se jim to povede a zažijí ten slastný pocit, tým na to svítkovské ženy mají!!!

Hodnocení sezóny od trenéra Martina Bláhy:

V právě uplynulé sezóně jsme byli asi nejblíže ke zisku vytoužené medaile z MČR. Po podzimu jsme drželi průbežnou druhou příčku, což jsme si však během jara nechali proklouznout mezi prsty. Na finálovém turnaji jsme přez veškerou snahu nedokázali vstřelit ani branku. A jelikož se hokejbal hraje na góly, nemohli jsme tak být na konci dekorováni vysněným bronzem. Byli jsme jednoznačně nejlépe bránícím týmem v soutěži, se dvěma nejlepšími brankářkami. O čemž svědčí výsledky se silnými týmy, ale to k úspěchu bohužel nestačí. Pokud chce náš tým prolomit v příští sezóně prokletí čtvrtých míst, musí se jednoznačně soustředit na střelbu a útočné činnosti jednotlivce. Pro mě byla tato sezóna prozatím poslední. Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, jsem nucen na nějakou dobu hokejbalové prostředí opustit a věnovat se zase chvíli sám sobě. Možná i tento fakt bude mít pro rozvoj ženského týmu Stars pozitivní přínos a pod vedením nového trenéra se konečně dočká medaile. Děkuji všem dívkám i ženám za možnost trávit s nimi společné chvíle dřiny, potu, drilu. Ale i přátelství, úsměvů a štěstí. Přeji Vám hodně úspěchů a pamatujte, žádná medaile nevyváží to, co Vy máte a to je Vaše hvězdná rodina Stars.

Naše fotky: http://davker.rajce.idnes.cz/

Fotky od místního fotografa: https://mladeznickyhokejbal.rajce.idnes.cz/Finalovy_turnaj_Ligy_zen_Hodonin_9.6.2018/