B tým ukončil sezónu výhrou v Žamberku

B tým (Jana Martinů) - V sobotu 18. 10. se B tým utkal s Prachovicemi, kterým na jejich novém plastovém povrchu nakonec podlehl, ale v neděli 19. 10. si odvezl výhru z Žamberku a ukončil tak sezonu na sedmé příčce v tabulce.

Sobota 18. 10. 2014

SK Holcim Prachovice - HBC JTEKT Svítkov Stars B 4 : 2 (1:1, 1:1, 2:0)

„Do Prachovic jsme nakonec odjeli s devíti hráči z toho třemi dorostenci. Počtu a kvalitně soupeře jsme přizpůsobili taktiku na zápas. Bylo jasné, že nepadne tolik branek jako v předešlém zápase ve Svítkově. Na obou stranách předváděli své kvality oba brankáři, zejména Martin Černický podal v naší brance jistý výkon. Škoda pro nás, že jsme si za stavu 1:2 nechali minutu před konce vyrovnat, to byl hodně smolný moment. Stav 2:2 po dvou třetinách nám dával velkou naději do závěrečné třetiny, bohužel v ní jsme projevili slabou tříminutovku, kdy jsme dostali na 3:2 a ještě následující dvě, tři střídání nám domácí zle zatápěli. Po té se nám podařilo vyrovnat hru, kde ani tyčka a jasná šance Vašiny neskončila v brance domácích. Při signalizovaném trestu domácích na konci utkání jsme zkusili hru bez brankáře, ale přes řadu střeleckých pokusů se nám nepodařilo vstřelit branku, naopak domácí po špatném založení útoku rozhodli o podobě tohoto utkání. Pro nás škoda, protože jsme odehráli dobrý zápas, ale vítězství nám dnes nebylo přáno,“ zhodnotil zápas trenér Martin Bulva.

Střely na branku: 38:30 (9:8,12:8,17:14), vyloučení: 6:4 (2:2,2:1,2:1), přesilovky: 2:5, využití přesilovek: 0:1, br. v oslabení: 1:0

Sestava: Černický Martin (A) – Vokál Petr, Čeřovský Lukáš, Kudláček Aleš (SD), Šováň Pavel (A) – Vašina Adam, Mifek Milan, Velecký Jakub (A), Doležal Jiří (SD), Michal Pavel (SD)

Branky: 7:39 Šováň Pavel (Velecký Jakub), 26:09 Kudláček Aleš (Šováň Pavel, Velecký Jakub) PP

Neděle 19. 10. 2014

SK Hokejbal Žamberk - HBC JTEKT Svítkov Stars B 2 : 4 (0:2, 2:1, 0:1)

„Poslední zápas sezony jsme chtěli vyhrát a s tím jsme do Žamberka odjížděli. Pro některé hráče to bylo loučení s kariérou. Vstup do zápasu byl povedený. Vedení dva nula byl dobrým stavebním kamenem do celého zápasu. Soupeř po naší hrubé chybě snížil. Muž zápasu Šlitr z otočky přidal další gól, soupeř ještě jednou snížil. Při power play se nám podařilo zápas rozhodnout. Chtěl bych Všem hráčům poděkovat za letošní sezonu, o té další se bude rozhodovat na klubu,“ zhodnotil zápas trenér Martin Bulva.

Sestava: Kaván Filip – Vokál Petr, Hanč Michal, Čeřovský Lukáš, Kudláček Aleš (SD) - Kánský Zdeněk (C), Hejkrlík Martin, Pazdera Luboš, Šlitr Vojtěch, Doležal Jiří (SD), Michal Pavel (SD)

Branky: 3:56 Šlitr Vojtěch (Čeřovský Lukáš) PP, 6:31 Hejkrlík Martin PP, 22:39 Šlitr Vojtěch (Doležal Jiří), 42:36 Doležal Jiří (Čeřovský Lukáš, Kaván Filip) EN