Zpráva mladších žáků z města Škodovek

Mladší žáci (Bronislav Solař) - V neděli 8. 5. 2022 odjeli mladší žáci na hřiště HBC Tygři Mladá Boleslav, kde se konal čtvrtý kvalifikační turnaj. Na tomto turnaji jsme neměli nějaké výraznější ambice, protože jsme jeli s osmi mladšími žáky, doplněnými třemi kluky z přípravky a dokonce dvěma minipřípravkáři.

Ale už první zápas kluci překvapili a přestože nás domácí Tygři přestříleli vysoko 9:21, dokázali jsme s vynikajícím Adamem Franekem v brance udržet nulu a dvěma brejky Honzy Solaře zvítězit 2:0.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Tygři Mladá Boleslav 2 : 0

Střelci: Solař (Gusty), Solař (Langpaul)

Další podrobnosti zápasu

Ve druhém zápase s pražskou Hostivaří ale přišla naše tradiční slabší chvilka a poté co jsme dostali první branku asi po dvaceti sekundách, trvalo necelých sedm minut, než jsme začali opět hrát svoji hru. Tým v tomto případě moc nepodržel v brance stojícího Tea Reimanna a poté co jsme vystřídali a do branky přišel Jirka Štarman, už jsme neinkasovali. Bohužel se nám podařilo vstřelit již jen jeden gól a prohráli jsme tedy 5:1.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Hostivař 1 : 5

Střelec: Topič (Pospíšil)

Vzhledem k tomu, že domácí Tygři prohráli ve skupině oba zápasy, nastupovali jsme do čtvrtfinále ze druhého místa. V něm nás čekal známý soupeř - HBC Pardubice. Průběh zápasu odpovídal tomu, že se již jedná o play-off. Ani jeden tým se nechtěl dopustit chyby a šlo spíše o urputný boj, kdy jsme měli střelecky navrch, do branky ale ne a ne něco spadnout. Ještě, že jsme měli minipřípravkáře Pepu Milichovského, který po nahrávce Vojty Koudely vstřelil první gól zápasu. Za necelých pět minut přihrává Pepa Honzovi Solařovi na pojišťovací branku a podruhé vítězíme 2:0.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Pardubice 2 : 0

Střelci: Milichovský (Koudela), Solař (Milichovský)

Před semifinále se bohužel výrazně změnilo počasí a začalo docela silně pršet. Po první minutě vedeme 1:0, když Honza Solař po důrazném presingu na protihráče vybojoval v útočné třetině míček, který nekompromisně poslal do branky týmu Kert Praha. Bohužel nadšení z vedení netrvalo dlouho a po první půli jsme již prohrávali 1:4. O pauze jsme se snažili ještě vyhecovat, ale tento zápas byl již viditelně nad naše síly a hráči Kertu přidali ještě tři branky. Konečný výsledek 1:7 byl trpkým zakončením skvělého turnajového výkonu. Přesto čtvrté místo je pro tento tým
velmi dobrým výsledkem. Poděkování si zaslouží všichni hráči, kteří se turnaje zůčastnili. Jako nejlepší hráči byli vyhlášeni Max Korel a Josef Milichovský.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HC Kert Park Praha 1 : 7

Střelec: Solař

Soupiska: Franek, Štarman, Reinman - Gusty, Hospr M., Hospr T., Kašpar, Kerner, Korel, Koudela, Langpaul, Malý, Milichovský, Pospíšil, Solař, Topič