„Žolík“ Gusty v nájezdech zajistil vítězné repete nad favorizovanými Ježky

Starší žáci (Dušan Korel) – Dvakrát ztratili těsné vedení, ale o další cenné vítězství nepřišli. Starší žáci Svítkov Stars vykročili úspěšně do nadstavbové skupiny A východočeské části ligové soutěže. Na hřišti Ježků Heřmanův Městec vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech.

Opět velká spokojenost,“ pronesl svítkovský trenér Filip Uhlíř. „Není sranda hrát v takovém teple. Kluci k tomu však přistoupili dobře. Soupeř si zřejmě myslel, že vítězství přijde samo. A teplu se poddal víc než my. To byl asi klíč k úspěšnému výsledku v tomto utkání,“ dodal Filip Uhlíř, jehož tým si po týdnu zopakoval výhru s favorizovanými Ježky. Minulou sobotu je doma porazil rovněž 3:2.

Hrdiny zápasu se stali brankář Teo Reimann a obránce Maty Gusty. První z nich v závěrečné nájezdové loterii nepustil ani jednou míček za svá záda, přestože postupně čelil třem největším útočným hrozbám soupeře, Peřinovi, Vodehnalovi a Marečkovi. A Gusty se předvedl jako vítězný „žolík“. Překvapivě byl nasazen jako exekutor úvodního nájezdu, a nakonec jako jediný skóroval. „Ještě nedal gól. Tak mu říkám – pojedeš první. Když nedáš, nic se neděje,“ usmál se trenér Uhlíř. „Věděl jsem, že vystřelí. Byla to nakonec jediná střela a jediný gól. Všichni ostatní šli do blafáku a nikdo z nich nedal. Bylo to super a Matouš má zážitek na celý život.“

Souboj „starých známých“, kteří na sebe narazili podruhé během týdne, byl zpočátku urputnou bitvou. Oba týmy se snažily především neudělat chybu a nenabídnout soupeři šanci skórovat. Výmluvný je poměr střel 1:2 v první třetině. Změna přišla ve druhém dějství. Svítkov zlepšil pohyb, přidal na aktivitě a častěji ohrožoval branku Ježků. Tlak ve 20. minutě vyústil ve vedoucí gól, když se pohotovou dorážkou prosadil Malý. Vedení však hostům vydrželo necelé tři minuty. Chybičkou při střídání a nedůsledným bráněním nabídli domácím přečíslení a Mrázek srovnal skóre. Svítkov však ve 30. minutě tasil stejnou zbraň. Svoboda kolmicí našel Topiče a ten rychlý výpad zakončil přesnou střelou.

V závěrečné třetině se aktivita přestěhovala na hokejky Ježků. Nemínili během týdne odevzdat Svítkovu tři body. Ve 39. minutě se podruhé dočkali vyrovnání, když využili přesilovku. Střelu ze středního pásma Reimann vyrazil, ale nedůsledně bráněný dobíhající Mareček už hostujícího brankáře překonal. Srovnání domácí nabudilo. V závěru vyvinuli velký tlak, ovšem zásluhou zákroků svítkovského gólmana i štěstí stojícího při Svítkovu se skóre 2:2 v normální hrací době již nezměnilo.

Sport je o chybách, z nich padají góly. Nevyvarovali jsme se jich. Prvnímu gólu předcházel špatný návrat našeho útočníka, který neudělal tři kroky na rozdíl od obránce soupeře. Takhle bránit nemůžeme. Chyby jsme udělali i v závěru, kdy jsme nedokázali vyhodit míček. Soupeř mohl rozhodnout. Ve třetí třetině nám trošku ubývaly síly,“ řekl trenér Uhlíř a dodal: „Ale jinak jsem spokojený. Dvě třetiny jsme měli dobrý pohyb. Dali jsme první gól, to nám pomohlo. Rovněž tak druhý gól, který jsme dali před koncem druhé třetiny, kluky povzbudil.“

Rozhodnutí o vítězi tak padlo až v samostatných nájezdech. A v nich dvoubodové vítězství zajistil jediný úspěšný střelec Gusty. Svítkov tak i v nadstavbě pokračuje v úspěšném tažení, když v jarní části sezony vyhrál už šestý ze sedmi odehraných zápasů.

Další příležitost rozmnožit své bodové konto budou mít starší žáci Svítkov Stars v sobotu 4. května na domácím hřišti. Střetnou se s Letohradem, jemuž mají co oplácet. Oba vzájemné duely v základní části prohráli (3:5 a 2:3). Utkání se bude hrát od 9.30 hodin.

Ježci Heřmanův Městec – HBC Svítkov Stars 2 : 3 po samostatných nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1).

Branky a nahrávky Svítkova: 20. Malý (Kerner, M. Hospr), 30. Topič (Svoboda), rozhodující nájezd Gusty.

Sestava Svítkova: Reimann – Jon. Jánský, Jách. Jánský, Solař, Koudela, Gusty – Topič, Svoboda, Korel, M. Hospr, Kerner, Malý, Kašpar, E. Novák, Ločárek, Hoza