Ženy vyhrály přátelská utkání v Prachovicích

Ženy (Jana Martinů) - V sobotu 7. 9. se svítkovské ženy vydaly na dvě přátelská utkání do Prachovice, kde se konal turnaj veteránů, a oba zápasy vyhrály.

Hrálo se na 2x7 minut čistého času na třetinu hřiště. Obě mužstva nastoupila v šesti hráčkách. Prachovickou svatyni bránila žena, ale Svítkov tentokrát díky zranění jejich brankářky Petry Outratové, které si zapříčinila na pondělním tréninku, povolal do brány brankáře Matyho z Přelouče. Prachovické ženy nastoupily odvážně bez helem, které zatím nemají, i přesto, že trénují už od června, a tak jsme se potily v helmách jen my :-). Ovšem to neubralo na jejich chuti zápalu do hry, které na domácím hřišti svým fanouškům ukazovaly a ti je svoji podporou odměňovali, čímž jsou Prachovice známé po celém širém kraji :-).

Svítkovu pomohl nejen Maty, ale i Veronika Lacioková z Přelouče a Štěpánka Kavková z Chlumce, které daly obě svorně tři góly, ale ani ostatní naše svítkovské hráčky nezahálely a přidaly své hattricky a to tandem Stáňa Mešťanová s Janou Martinů.

Po druhém zápase si daly oba týmy nájezdy, ve kterých se vyšvihli především oba gólmani a tak dopadly remízově 1:1, za naši stranu nás zachránila Štěpánka Kavková z Chlumce.

Prachovice nám ukázaly bojovnost a chuť, která je vidět u všech nových týmů, které v našem regionu vznikají a tak věřme tomu, že se s nimi na dalším ženském turnaji uvidíme, protože na to rozhodně mají.

Svítkov - Prachovice 8:1 (5:0, 3:1) a 3:0 (2:0, 1:0), nájezdy 1:1

Sestava: Maty z Přelouče - Veronika Lacioková z Přelouče, Štěpánka Kavková z Chlumce, Monika Pazderová - Stáňa Mešťanová, Jana Martinů, Eva Hronová

Branky (1 zápas): Jana Martinů (3), Stáňa Mešťanová (3), Veronika Lacioková (2)

Branky (2 zápas): Štěpánka Kavková (2), Veronika Lacioková (1)

Nájezd: Štěpánka Kavková (1)