Ženy vezou ze Třebové bronz

Ženy (Petra Hovorková) - 22. dubna odstartoval další ročník východočeského přeboru žen tentokrát v České Třebové.  Počasí nám moc nepřálo, skoro celý den nepřestalo pršet, ale i přes takové podmínky jsme byly odhodlané bojovat o nejlepší výsledek.

Hned první zápas jsme sehrály s domácí Lokomotivou. A protože se naše brankářka Káťa nechtěla namočit kalhoty, dostaly jsme hned v 17. vteřině gól. I přes to, že ve druhé třetině Třebová vedla i na střely, dokázaly jsme vstřelit dvě branky a vyhrát tak utkání 2 : 1

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - TJ Lokomotiva Česká Třebová   2 : 1

Branky a asistence : Podhájecká (Bláhová), Solarová (Siantová)

Střely: 10:14

Ještě jsme ani neoschly a šly jsme znovu na věc. Na souboj se sousedkami nejen z šatny - s Roštěnkami. První branka padla až v poslední minutě prvé třetiny a my rázem vedli 1 : 0. Ve druhé třetině jsme to už jen potvrdily dalšíma dvěma.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HC Roštěnky Přelouč   3 : 0

branky a asistence: Topičová (Holoubková, Bláhová), Holoubková 2x

Střely: 19:11

Po delší pauze jsme se chystaly jít bojovat proti pětici holek ze Slavie Praha. Trenér pozměnil sestavu a taktiku a cílem bylo uhrát co nejlepší výsledek. V první minutě nás překvapily první brankou, a protože prohra o gól je k naštvání, „nechala“ si brankářka Péťa vstřelit i druhou. Druhá třetina gólově nepromluvila do výsledku a tak jsme měly na kontě první prohru dne.

HC Slavia Praha - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice   2 : 0

Střely: 20:8

Hned po Slavii jsme šly na dalšího nepříjemného soupeře - Zvolenské děvčata. Byl to velmi vyrovnaný zápas. O celém zápase rozhodla čtvrtá minuta, kdy Zvolen vstřelil jedinou branku zápasu. A tak jsme fotbalovým výsledkem ukončily náš boj 1 : 0.

ALTSOHL Zvolen - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice   1 : 0

Střely: 10:12

A už nás čekal poslední pátý zápas proti SK Hokejbalu Letohrad. Opět to byl velmi vyrovnaný souboj. Během prvé minuty jsme dostaly góla, odpověď přišla o devět minut později. Ve druhé třetině se začínalo jako od nuly a nulou to také zůstalo. Jelikož v této soutěži není ani prodloužení ani nájezdy, zápas byl ukončen remízou.

SK Hokejbal Letohrad – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice    1 : 1

Branky a asistence: Uhlířová (Topičová)

Střely: 17:15

Sestava Svítkov Stars: Outratová Petra, Teplá Kateřina - Bláhová Lucie, Holoubková Petra, Hovorková Petra, Siantová Jaroslava, Solarová Jana, Topičová Martina, Uhlířová Beatrice, Podhájecká Věra

První kolo Východočeského přeboru bylo velmi vyrovnané a tak o našem konečném umístění nerozhodovaly pouze body nebo vzájemné skóre s Letohradem (se kterým jsme byly shodně), ale i celkový počet inkasovaných branek. Velmi těsně jsme se vyhouply před něj a umístily se tak na třetí pozici a slavily tak bronz.

Slovo trenéra Martina Bláhy: Na první turnaj jsme odjížděli za deštivého počasí s vidinou, že se během dne jen těžko promění. Za stálých přeháněk jsme odehráli pět utkání jejichž výsledky nám na konec vynesly třetí příčku. S výsledkem můžeme být spokojeni, dokázali jsme porazit domácí Českou Třebovou, se Zvolenem i se Slavií jsme odehráli vyrovnaná utkání. S bojovnou Přeloučí jsme si na konec také poradili. Nejvíce starostí nám přivodily stále se zlepšující Letohradské Laně vedené na tomto turnaji reprezentačním trenérem Tomášem „Půcou“ Frimlem. Remíza 1 : 1, která tomuto utkání rozhodně slušela, byla z naší strany dosti vydřená. Prostě se ukázalo, že dokážeme hrát s jakýmkoli soupeřem a při tom předvádět disciplinovanou a výtečnou obrannou hru. Říkám záměrně obrannou, neboť v této dovednosti jsme na turnaji patřily k nejlepším. Bohužel, tak jak málo branek dostáváme, ještě méně jich jsme schopni vstřelit. Chceme-li i letos v přeboru obsadit medailové pozice, budeme muset na střelbě pořádně zapracovat.