Ženy třetí na turnaji v Přelouči

Ženy (Jana Martinů) – V sobotu 29.6.2014 se uskutečnil poslední turnaj před letní pauzou na hokejbalovém hřišti v Přelouči, ze kterého si svítkovské ženy odvezly bronzovou příčku.

Turnaje se zúčastnilo celkem devět týmů a to TJ Lokomotiva Česká Třebová, HC Roštěnky Přelouč, SK Holcim „Prachovky“ Prachovice, Fretky Nižbor, TJ Paramo Svítkov Stars Pce, nováčekVýběr Moravskoslezského kraje, Pirátky Hradec Králové, HBC Autosklo-H.A.K. Pce a SK Ďáblové Praha.

Týmy byly rozdělené do třech skupin, kde spolu hrály každý s každým, tzn. dva zápasy. Svoje skupiny vyhrály s přehledem SK Ďáblové Praha a TJ Lokomotiva Česká Třebová. Ve třetí skupině měli stejný počet bodů nováček Vývěr Moravskoslezského kraje a TJ Paramo Svítkov Stars Pce, které díky lepšímu vzájemnému zápasu vyhrál svoji skupinu. Poté následovala nadstavba, kterou vyhráli s přehledem SK Ďáblové Praha, kterým dýchala na záda TJ Lokomotiva Česká Třebová. Díky tomu se oba týmy posunuly rovnou do semifinále a čekaly na svoje soupeře, kterými se po čtvrtfinálových zápasech staly týmy TJ Paramo Svítkov Stars Pce a Výběr Moravskoslezského kraje. Na Fretky tak zbyl zápas o pátou příčku s královéhradeckými Pirátkami a na domácí HC Roštěnky Přelouč, SK Holcim „Prachovky“ Prachovice a HBC Autosklo-H.A.K. zápasy o umístění (7-9. místo). Po semifinálových zápasech se do finále dostaly dva nejsilnější týmy a to SK Ďáblové Praha a TJ Lokomotiva Česká Třebová, která je jako jediná dokázala porazit a vyhrát tak svůj třetí pohár za sebou, čímž zkompletovala svůj hattrick. Třetí místo bral tým TJ Paramo Svítkov Stars Pce a na Výběr Moravskoslezského kraje tak zbyla při jejich prvním startu čtvrtá příčka. V boji o páté místo zabojovaly královéhradecké Pirátky, na které už vyčerpané Fretky nestačily. Díky zranění brankářky Elišky Přívratské z Autosklo-H.A.K. byl poslední zápas kontumován ve prospěch Holcim „Prachovky“ Prachovice, což znamenalo sedmé místo pro HC Roštěnky Přelouč, osmé pro SK Holcim „Prachovky“ Prachovice a deváté pro HBC Autosklo-H.A.K. Pce.

Základní část:

TJ Paramo Svítkov Stars Pce - Fretky Nižbor 3:2ss (1:1,1:1-1:0)

První zápas nás svedl proti Fretkám z Nižboru, které přijely do Přelouče jen v šesti hráčkách + gólmanka. Zápas otevřely Fretky ve čtvrté minutě první poloviny (0:1). Nám se podařilo v posledních vteřinách vyrovnat gólem Jany Hlídkové (as. Štěpánka Kavková) 1:1. Ve třetí minutě druhé poloviny nás dostala do vedení Stanislava Mešťanová (as. Dita Jelínková) 2:1, ovšem Fretkám se podařilo v poslední minutě vyrovnat (2:2), takže rozhodovaly až nájezdy, ve kterých byla úspěšnější naše hráčka Jana Hlídková, takže první dva body byly doma.

Branky: 6:45 Jana Hlídková (Štěpánka Kavková), 9:35 Stanislava Mešťanová (Dita Jelínková), Jana Hlídková TS

Střely na branku: 12:13 (5:7,7:6)

Výběr Moravskoslezského kraje - TJ Paramo Svítkov Stars Pce 1:2ss (1:1,0:0-0:1)

Ke svému druhému zápasu jsme nastoupily proti nováčkovi z Moravskoslezského kraje, který přijel s pěti hráčkami + gólmanka. Zápas otevřely už v první minutě domácí (1:0). Nám se podařilo vyrovnat až v posledních vteřinách první poloviny gólem Stanislavy Mešťanové (as. Dita Jelínková) 1:1. V druhé polovině žádný gól nepadl, a tak rozhodovaly až nájezdy, které rozhodla naše hráčka Stanislava Mešťanová a další dva body byly doma.

Branky: 6:20 Stanislava Mešťanová (Dita Jelínková), Stáňa Mešťanová TS

Střely na branku: 22:30 (13:10,9:20)

Skupina A: TJ Lokomotiva ČT (6 bodů), Roštěnky Přelouč (3 body), SK Holcim Prachovice (0 bodů)

Skupina B: TJ Paramo Svítkov Stars Pce (4 body), Výběr MS (4 body), Fretky Nižbor (1 bod)

Skupina C: SK Ďáblové Praha (6 bodů), Pirátky HK (2 body), HBC Autosklo-H.A.K. Pce (1 bod)

Nadstavba:

TJ Paramo Svítkov Stars Pce  – SK Holcim „Prachovky“ Prachovice 1:2 (0:1,1:1)

Díky tomu, že jsme v naší základní skupině skončily první, tak jsme v nadstavbě narazily na Prachovice, které ve třetí minutě první poloviny otevřely zápas (0:1). Ve druhé minutě druhé poloviny se zranila naše brankářka Petra Outratová, takže jsme musely zápas dohrát bez brankářky ve čtyřech hráčkách v poli. Než se holky rozkoukaly, tak hned inkasovaly (0:2), ale poté se zkoncentrovaly a hájily naši prázdnou branku jako jeden muž. Bylo až neuvěřitelné, jak k ničemu Prachovice nepustily a ještě dokázaly útočit na jejich branku, což se v poslední minutě druhé poloviny vyplatilo, neboť z toho padl gól od Ivany Farkašové (1:2), bohužel do konce zápasu už zbývalo málo času na vyrovnání, ale i tak před holkama a jejich výkonem, kdy ubránily pět minut prázdnou branku, hluboce smekám.

Branky: 12:55 Ivana Farkašová

Střely na branku: 11:25 (7:12,4:13)

Pirátky Hradec Králové - TJ Paramo Svítkov Stars Pce 1:3 (1:1,0:2)

Druhý zápas v nadstavbě nás čekal s hradeckými Pirátkami. Zápas jsme otevřely ve druhé minutě první poloviny gólem Evy Hnatové, pro kterou to byl první turnaj (as. Eliška Škodová) 0:1, ale Pirátkám se podařilo ve čtvrté minutě vyrovnat (1:1). Ve třetí minutě druhé poloviny proměnila naše hráčka Martina Topičová TS (2:1) a dostala nás tak do vedení. Před nařízeným trestným střílením si brankářka domácích zlomila hokejku a než ji přinesly novou, tak ji naše brankářka půjčila svoji, což bylo krásné gesto fair play. V poslední minutě zápasu se podruhé prosadila Eva Hanátová (as. Eliška Škodová) 3:1 a další tři body do tabulky byly doma.

Branky: 1:23 Eva Hnátová (Eliška Škodová), 10:32 Martina Topičová TS, 12:48 Eva Hnátová (Eliška Škodová)

Střely na branku: 23:25 (16:14,7:11)

Skupina po nadstavbě:

1.SK Ďáblové Praha (12 bodů)

2.TJ Lokomotiva Česká Třebová (12 bodů)

3.TJ Paramo Svítkov Stars Pce (7 bodů)

4.Výběr Moravskoslezského kraje (6 bodů)

5.Pirátky Hradec Králové (5 bodů)

6.Fretky Nižbor (4 body)

7.HC Roštěnky Přelouč (3 body)

8.SK Holcim „Prachovky“ Prachovice (3 body)

9.HBC Autosklo-H.A.K. Pce (2 body)

ČF1: TJ Paramo Svítkov Stars Pce - Fretky Nižbor 1:0 (1:0,0:0)

Díky tomu, že jsme po nadstavbě skončily na třetím místě, tak jsme ke čtvrtfinálovému zápasu vyfasovaly Fretky. Zápas jsme otevřely hned v druhé minutě první poloviny gólem Evy Hnátové (as. Eliška Škodová) 1:0, která tak na svém prvním turnaji zaznamenala hattrick. V druhé polovině už žádný gól nepadl, a tak zápas skončil fotbalovým výsledkem 1:0, který nás posunul do semifinále.

Branky: 1:08 Eva Hnátová (Eliška Škodová)

Střely na branku: 22.25 (10:10,12:15)

SE1: SK Ďáblové Praha - TJ Paramo Svítkov Stars Pce 3:0 (2:0,1:0)

V semifinálovém zápase na nás čekali vítězové po nadstavbě, což byli Ďáblové, kteří nezaznamenali žádnou porážku, což se bohužel nezměnilo ani v zápase s námi, neboť holky nás svoji hrou přehrávaly.

3M: TJ Paramo Svítkov Stars Pce - Výběr Moravskoslezského kraje 2:1 (1:0,1:1)

Díky prohře v semifinále nás čekal zápas o třetí místo s výběrem Moravskoslezského kraje, který prohrál ve vyrovnané semifinálové bitvě s Českou Třebovou. Zápas jsme otevřely ve třetí minutě první poloviny gólem Štěpánky Kavkové (as. Martina Topičová) 1:0. Druhý gól přidala v první minutě druhé poloviny Stanislava Mešťanová (2:0), ale minutu na to se hostům podařilo skórovat (2:1) a přiblížit se tak na rozdíl jednoho gólu. Holky si však závěr zápasu pohlídaly a zaslouženě vyhrály třetí příčku.

9.HBC Autosklo-H.A.K. Pce

Sestava: Outratová Petra – Hovorková Anna, Hronová Eva, Škodová Eliška -  Farkašová Ivana, Hlídková Jana, Hnátová Eva, Kavková Štěpánka, Jelínková Dita, Mešťanová Stanislava, Topičová Martina

Branky: Stanislava Mešťanová (4), Eva Hnátová (3), Jana Hlídková (2), Ivana Farkašová (1),

Štěpánka Kavková (1+1), Martina Topičová (1+1), Eliška Škodová (0+3), Dita Jelínková (0+2)