Ženy třetí na turnaji v Hradci Králové

Ženy (Jana Martinů) – V sobotu 30. 8. 2014 se uskutečnil po letní pauze čtvrtý turnaj Východočeského přeboru žen na hokejbalovém hřišti v Hradci Králové, ze kterého si svítkovské Hvězdy odvezly třetí příčku.

Turnaje se zúčastnilo celkem jedenáct týmů a to TJ Lokomotiva Česká Třebová, domácí Pirátky Hradec Králové, HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, Fretky Nižbor, SK Hokejbal Letohrad, Elba DDM Ústí nad Labem, HBC JTEKT Svítkov Stars, Výběr Moravskoslezského kraje, slovenský tým HBTF Rebels Skalica, HC Roštěnky Přelouč a HC ŠD Písek.

Poprvé zvítězil Výběr Moravskoslezského kraje s českými reprezentantkami ve svých řadách Kateřinou Němcovou a Terezou Palovou, který prošel celým turnajem bez porážky až do finále, kde se postavil trojnásobnému vítězi posledních turnajů týmu TJ Lokomotiva Česká Třebová, jež měla ve svých řadách také české reprezentantky Michaelu Rullovou a Lindu Hyksovou. Třetí místo braly po vyrovnané bitvě ženy ze Svítkova a čtvrté tak připadlo domácím královéhradeckým Pirátkám s jejich oporou další českou reprezentantkou Lucii Rejlovou. O páté místo spolu svedly boj tým Ústí nad Labem, který se poprvé zúčastnil VČ přeboru žen a slovenský tým ze Skalice, který se musel před nováčkem sklonit. O sedmou příčku svedl boj jihočeský Písek a berounské Fretky, jenž měly ve svých řadách hráčky Ďáblů Praha, ale z vítězství se nakonec radoval Písek. O devátou až jedenáctou pozici si to rozdaly Alfačky, přeloučské Roštěnky a letohradské Laně. Nejdříve porazily Roštěnky Laně a poté Alfačky Roštěnky.

Základní skupina:

HBC JTEKT Svítkov Stars - HC Roštěnky Přelouč 2 : 1 (1:0, 1:1)

První zápas nás postavil proti přeloučským Roštěnkám. Zápas jsme otevřely ve třetí minutě první poloviny gólem Elišky Škodové (as. Martina Topičová) 1:0. Stejné hráčky, ale v opačném pořadí daly druhý gól a to ve čtvrté minutě druhé poloviny (gól Martina Topičová, as. Eliška Škodová) 2:0. Ovšem Roštěnky to nevzdaly a minutu do konce zápasu skórovaly na 2:1. Poté ještě zkusily power-play, kterou však neproměnily. Kromě toho nevyužily tři nabídnutá TS.

Branky: Eliška Škodová (1+1), Martina Topičová (1+1)

Střely na branku: 22:8 (11:5,11:3)

HBTF Rebels Skalica - HBC JTEKT Svítkov Stars 1 : 5 (1:0, 0:5)

Ke druhému zápasu jsme nastoupily proti slovenkám ze Skalice, se kterými jsme měly do té doby špatnou bilanci, což se však v HK změnilo. Sice jsme hned v první minutě první poloviny inkasovaly 1:0, ale druhá polovina už byla jen v naši režii. Nejdříve v první minutě druhé poloviny vyrovnala Martina Topičová (as. Eliška Škodová) 1:1. Minutu poté nás dostala do vedení Stanislava Mešťanová (1:2) a ke konci zápasu se trefila i Eliška Škodová (as. Jana Hlídková) 1:3. Podruhé v zápase se prosadila Martina Topičová (as. Eliška Škodová) 1:4 a poslední pátý gól dala v posledních vteřinách zápasu Jana Hlídková (1:5). Oba týmy nevyužily nabídnutá TS.

Branky: Martina Topičová (2), Stanislava Mešťanová (1), Eliška Škodová (1+2), Jana Hlídková (1+1)

Střely na branku: 9:14 (2:7,7:7)

Výběr Moravskoslezského kraje - HBC JTEKT Svítkov Stars 3 : 1 (1:0, 2:1)

Ve třetím zápase nás čekal nejtěžší zápas ve skupině a to s Výběrem Moravskoslezského kraje, který přijel do HK posílen o české reprezentantky Kateřinu Němcovou a Terezu Palovou z HbK Karviná. První jmenovaná byla u všech tří gólů, které jsme obdržely. Zápas otevřeli domácí ve druhé minutě první poloviny (1:0). Druhý gól přidali až ve druhé minutě druhé poloviny (2:0). Nám se podařilo minutu nato skórovat Stanislavou Mešťanovou (as. Jana Hlídková) 2:1. Domácí však v posledních vteřinách zápasu při naši power-play zvýšili na 3:1. Oba týmy nevyužily nabídnutá TS.

Branky: Stanislava Mešťanová (1), Jana Hlídková (0+1)

Střely na branku: 21:18 (7:9,14:9)

HBC JTEKT Svítkov Stars - HC Švantlův Dvůr Písek 4 : 1 (2:1, 2:0)

Čtvrtý zápas nás svedl proti píseckým Oranžádám, které v páté minutě první poloviny otevřely zápas (0:1). Nám se však podařilo hned vyrovnat gólem Stanislavy Mešťanové (as. Jana Hlídková) 1:1 a do konce první poloviny se ještě dostat do vedení gólem Jaroslavy Siantové (2:1). V páté minutě druhé poloviny se podruhé v zápase prosadila Stanislava Mešťanová (3:1) a v posledních vteřinách zápasu dala náš čtvrtý gól Jana Hlídková (as. Stanislava Mešťanová) 4:1. Oranžády nevyužily nabídnuté TS.

Branky: Stanislava Mešťanová (2+1), Jana Hlídková (1+1), Jaroslava Siantová (1)

Střely na branku: 18:16 (8:8, 10:8)

Pořadí po základní skupině B:

1. Výběr Moravskoslezského kraje (12 bodů)

2. HBC JTEKT Svítkov Stars (9 bodů)

3. HBTF Rebels Skalica (6 bodů)

4. HC ŠD Písek (3 body)

5. HC Roštěnky Přelouč (0 bodů)

Zápasy o konečné umístění:

SE: TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC JTEKT Svítkov Stars 1 : 0 (1:0, 0:0)

Díky tomu, že jsme v základní skupině skončily na druhém místě, nás čekal v semifinále vítěz druhé skupiny a trojnásobný vítěz z posledních turnajů tým TJ Lokomotiva Česká Třebová s českými reprezentantkami Michaelou Rullovou a Lindou Hyksovou ve svých řadách. První zmíněná nám dala hned v první minutě první poloviny jediný gól, který v zápase padl. Ke konci zápasu jsme sice zkusily power-play, ale tu jsme bohužel nevyužily.

Střely na branku: 21:10 (13:4, 8:6)

3M: HBC JTEKT Svítkov Stars – Pirátky Hradec Králové 1 : 0 (1:0, 0:0)

Díky prohře v semifinále jsme se v zápase o třetí místo střetly s královéhradeckými Pirátkami s českou reprezentantkou Lucií Rejlovou ve svých řadách. Zápas jsme otevřely v posledních vteřinách první poloviny gólem Stanislavy Mešťanové (as. Jaroslava Siantová) 1:0, což byl nakonec jediný gól v zápase, který v zápase padl a tím jsme skončily na třetím místě.

Branky: Stanislava Mešťanová (1), Jaroslava Siantová (0+1)

Střely na branku: 23:17 (13:8,10:9)

Sestava: Outratová Petra – Hovorková Anna, Škodová Eliška -  Hlídková Jana, Hnátová Eva, Mešťanová Stanislava, Pazderová Monika, Siantová Jaroslava, Topičová Martina

Branky: Stanislava Mešťanová (5+1), Martina Topičová (3+1), Eliška Škodová (2+3), Jana Hlídková (2+3), Jaroslava Siantová (1+1)