Ženy stříbrné na Pardubickém poháru v rámci World Cupu 2013

Ženy (Jana Martinů) - V sobotu 21. 9. 2013 se v rámci doprovodného programu Světového poháru „World Cup 2013“ uskutečnil na venkovním hřišti u ČEZ Arény Pardubice pod hlavičkou Komise mládeže ČMSHb druhý ženský turnaj v nové sezóně „O pohár města Pardubice“ v rámci Pardubického sportovního dne.

Na turnaji, který se hrál formátem 3+1 dle propozic se představili domácí Alfačky, TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice, Pirátky z Hradce Králové a Fretky z Nižboru, které se spolu utkaly navzájem na 2x7 minut a poté o 3. a 1. místo. Výjimkou byl start brankáře mladšího žáka ročníku 2001 a mladší, které využily pouze Pirátky z Hradce Králové, ostatní ženské týmy měly ve své svatyni ženskou zástupkyni.

Domácí tým Alfaček skončil sice poslední, ale v zápase s Pirátkami z Hradce Králové ukázal, že se s ním musí počítat, takže se máme do budoucna, na co těšit. Pirátky skončily stejně jako ve Svítkově bronzové a na prvním místě se zaslouženě umístily Fretky z Nižboru, které si tak po pátém místě ve Svítkově spravily chuť.

Výsledky turnaje:

1. Fretky Nižbor

2. TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice

3. Pirátky Hradec Králové

4. Alfačky

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice – Alfačky 4 : 0 (4:0, 0:0)

V našem prvním zápase nás čekal domácí tým Alfaček, které měly velkou diváckou kulisu v zádech a Romču Polednovou z Přelouče v bráně. My jsme zase měly v naší svatyni Péťu a Elišku, která dala hattrick.

Střely na branku 27:10 (16:4, 11:6)

Branky: 0:31 Malinda, 1:30 Eliška, 2:15 Eliška (Danča), 5:32 Eliška (Danča)

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice – Pirátky Hradec Králové 1 : 0 (0:0, 1:0)

V druhém zápase jsme svedly těžký souboj s Pirátkami z Hradce Králové o každý kousek hřiště, který rozhodla jedním gólem Malinda a dostala nás tím do finále.

Střely na branku 7:14 (2:7, 5:7)

Branka: 7:10 Malinda

Fretky Nižbor – TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 5 : 2 (1:1, 4:1)

Ve třetím zápase s Fretkama už jsme věděly, že s nimi budeme hrát i finále a tak jsme s tím do toho nastoupily. První gól dala Danča (as. Malinda) a to v páté minutě, ale Fretky do konce první poloviny stihly vyrovnat. V druhé polovině nám bohužel nasázely čtyři góly během čtyř minut. My jsme jen ke konci druhé poloviny upravily gólem Malindy (as. Jaňďa).

Střely na branku: 26:12 (11:8, 15:4)

Branky: 4:12 Danča (Malinda), 11:20 Malinda (Jaňďa)

O 1. místo: Fretky Nižbor – TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 4 : 0 (3:0, 1:0)

O první místo jsme se utkaly opět s Fretkama, které nás v základní skupině porazily a bohužel ani ve finále jsme na ně i přes změny v sestavě a závěrečnou power play recept nenašly a tak jsme s nimi opět prohrály.

Střely na branku: 31:6 (19:4, 12:2)

Sestava: Outratová Petra – Malinská Petra, Martinů Jana, Kavková Štěpánka z Chlumce – Siantová Jaroslava, Jelínková Dita, Hronová Eva – Mrskočová Dana, Škodová Eliška, Hovorková Anna – Křtěnová Tereza

Branky: Malinská Petra (3+1), Škodová Eliška (3), Mrskočová Dana (1+2), Martinů Jana (0+1)