Ženy šesté na turnaji VČ přeboru v Č. Třebové

Ženy (Jana Martinů) - V neděli 11. 5. se uskutečnil druhý turnaj nultého ročníku Východočeského přeboru žen na hřišti v České Třebové.

Turnaje se zúčastnilo celkem devět týmů a to domácí TJ Lokomotiva Česká Třebová, HBC Autosklo-HAK Pardubice, Pirátky Hradec Králové, SK Hokejbal Letohrad, TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice, Fretky Nižbor, HC Jestřábi Roštěnky Přelouč, SK Holcim „Prachovky“ Prachovice a slovenský tým HBTF Rebels Skalica. Nováček Jihomoravské Medvědice se nakonec těsně před turnajem odhlásily.

Domácí tým s bronzovými medailistkami z MS v Kanadě Michaelou Rullovou a Lindou Hyksovou i přes zaváhání v základní části soutěže, ve které skončil až na třetím místě, nakonec domácí turnaj vyhrál. Druhé skončily Fretky z Nižboru, které skončily v základní skupině druhé, když pohledly Pirátkám z Hradce Králové s bronzovou medailistkou z MS v Kanadě Lucií Rejlovou ve svých řadách, jenž paradoxně vyhrály svoji základní skupinu a nakonec skončily na turnaji až na čtvrtém místě za slovenským týmem, který vyhrál svoji skupinu a pak podlehl v semifinále jen Fretkám. Páté skončily Alfačky, které byly třetí ve své skupině. Šestý Svítkov, jenž byl druhý ve své skupině, kde zaznamenal pouze jednu porážku na nájezdy se slovenským týmem, ale ve čtvrtfinále podlehl domácímu týmu a pak v boji o páté místo právě Alfačkám. Sedmou příčku brala Přelouč, jenž ji vybojovala v soubojích o umístění v zápasech mezi osmým Letohradem a posledními Prachovicemi.

Zápasy v základní skupině A:

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - SK Hokejbal Letohrad 4 : 1 (2:1, 2:0)

Naším prvním soupeřem byly letohradské Laně, které byly oslabené o Kristýnku Mačátovou, jenž hrála dopoledne na Alfě  za mladší dorost. Zápas jsme otevřely gólem Martiny Topičové v páté minutě. Minutu poté laně vyrovnaly, když proměnily nařízené trestné střílení. Pět vteřin do konce první poloviny nás dostala opět do vedení Eliška Škodová (as. Martina Topičová). V první minutě druhé poloviny jsme daly hned dva góly, když se prosadil náš benjamínek Ivana Farkašová (as. Dita Jelínková) a pár vteřin po ní i Jaroslava Siantová (as. Martina Topičová).

Branky: 4:18 Martina Topičová, 6:55 Eliška Škodová (Martina Topičová), 7:31 Ivana Farkašová (Dita Jelínková), 7:47 Jaroslava Siantová (Martina Topičová)

HBTF Rebels Skalica - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 1:0sn (0:0,0:0-1:0)

Jako jediný tým jsme hrály dva zápasy po sobě. Našim druhým soupeřem byl slovenský tým, který nás na Alfě porazil 2:0 a se kterým jsme hrály vyrovnaný zápas až do konce, kdy rozhodovaly nájezdy, které proměnily dvě hráčky Skalice. Za nás se trefila jen Martina Topičová.

Střely na branku: 26:22 (13:10,13:12)

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 0:1 (0:0,0:1)

Třetí zápas nás svedl proti našim regionálním rivalkám Alfačkám. V zápase padl pouze jeden gól a to ve čtvrté minutě druhé poloviny, kdy se prosadila Martina Topičová (as. Stanislava Měšťanová).

Branky: 10:18 Martina Topičová (Stanislava Měšťanová)

Střely na branku: 10:20 (5:13,5:7)

TJ Paramo Svítkov Stars Pce - SK Holcim „Prachovky“ 2:0 (0:0,2:0)

Ve čtvrtém zápase jsme se utkaly s Prachovkama. Zápas jsme otevřely až ve druhé minutě druhé poloviny, kdy se trefila Stanislava Měšťanová (as. Martina Topičová a Eliška Škodová). Druhý gól jsme daly až v poslední minutě druhé poloviny, když se opět prosadila Stanislava Měšťanová (as. Martina Topičová a Jaroslava Siantová).

Branky: 8:27 Stanislava Měšťanová (Martina Topičová, Eliška Škodová), 13:47 Stanislava Měšťanová (Martina Topičová, Jaroslava Siantová)

Střely na branku: 19:12 (12:8,7:4)

Konečné pořadí ve skupině A:

HBTF Rebels Skalica (11 bodů)

TJ Paramo Svítkov Stars Pce (10 bodů)

HBC Autosklo-HAK Pardubice (6 bodů)

SK Hokejbal Letohrad (3 body)

SK Holcim „Prachovky“ Prachovice (0 bodů)

Čtvrtfinále:

TJ Paramo Svítkov Stars Pce - TJ Lokomotiva Česká Třebová 1:2 (0:1,1:1)

Díky třem výhrám a jedné prohře v nájezdech jsme po základní skupině skončily na druhém místě s deseti body, což nás svedlo proti třetímu týmu z druhé skupiny, čímž byly domácí českotřebovské hráčky, které ve své skupině vyhrály pouze nad přeloučskými Roštěnkami. Zápas otevřely domácí hráčky v sedmé minutě první poloviny, když se prosadila bronzová medailistka z MS v Kanadě Linda Hyksová (as. Michaela Rullová). Druhý gól přidaly ve čtvrté minutě druhé poloviny, když proměnila druhá bronzová medailistka z MS v Kanadě Michaela Rullová nařízené trestné střílení. Vteřinu před koncem zápasu skórovala naše Eliška Škodová při power-play. Bohužel nám během zápasu nebyly uznané dva góly.

Branky: 13:59 Eliška Škodová

Střely na branku: 10:22 (5:11,5:11)

O 5. místo:

TJ Paramo Svítkov Stars Pce - HBC Autosklo-HAK Pardubice 1:2 (0:0,1:2)

Díky prohře ve čtvrtfinále na nás čekal už jen zápas o páté místo, který nás postavil opět proti Alfačkám. Zápas otevřely Alfačky v třetí minutě druhé poloviny. Nám se podařilo po minutě vyrovnat Martinou Topičovou (as. Jaroslava Siantová). V poslední minutě zápasu naše výborně chytající brankářka Petra Outratová rozehrála balónek, který naše hráčka Eliška Škodová místo aby ho odehrála, tak ho dala do vlastní branky, což pro nás znamenalo šesté místo.

Branky: 10:45 Martina Topičová (Jaroslava Siantová)

9.SK Holcim „Prachovky“ Prachovice

Sestava: Petra Outratová – Stanislava Měšťanová, Martina Topičová – Dita Jelínková, Ivana Farkašová – Jana Hlídková, Štěpánka Kavková – Jaroslava Siantová, Eliška Škodová, Evička Hronová, Anička Hovorková

Branky: Martina Topičová (3+4), Stanislava Měšťanová (2+1), Eliška Škodová (2+1), Jaroslava Siantová (1+2), Ivana Farkašová (1), Dita Jelínková (0+1)

Hodnocení vedoucí Jany Martinů: Začátek turnaje se nám povedl, neboť jsme skončily v naší pětičlenné skupině na druhé místě s jedinou prohrou na nájezdy s posledními vítězkami ze Slovenska. Bohužel čtvrtfinále nás svedlo proti domácí týmu, který ve své čtyřčlenné skupině skončil až na třetím místě s jedinou výhrou na svém kontě nad Přeloučskými Roštěnkami. Domácí tým silně podporovaný svými fanoušky nám dal dva góly a to bronzové medailistky z MS v Kanadě Linda Hyksová a Míša Rullová. Při závěrečné power-play jsme se sice prosadily, ale už to bohužel na vítězství nestačilo. Poté nás čekal už jen zápas o páté místo, který bohužel rozhodl vlastní gól, a tak jsme skončily až šesté. Všech týmům blahopřeji k jejich výsledkům a zlepšení, které je na nich vidět turnaj od turnaje, což je jen dobře pro ženský hokejbal a o to pře jde, ne :)