Ženy se turnajem v Prachovicích protrápily

Ženy (Jana Martinů) – Ve sváteční úterý 28. 10. 2014 se uskutečnil pátý a zároveň i poslední turnaj Východočeského přeboru žen na hokejbalovém hřišti s novým plastovým povrchem v Prachovicích, kterým se svítkovské ženy doslova protrápily.

Turnaje se zúčastnilo celkem 12 týmů a to SK Ďáblové Praha, HC Švantlův Dvůr Písek, Fretky Nižbor, domácí SK Holcim Prachovky Prachovice, TJ Lokomotiva Česká Třebová, slovenský HBTF Rebels Skalica, HBC Alfačky Autosklo-H.A.K. Pardubice, Bodliny Heřmanův Městec, HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice, Pirátky Hradec Králové, HC Roštěnky Přelouč a SK Hokejbal Letohrad.

Celky byly rozděleny do třech skupin po čtyřech týmech. Po základních skupinách následovala nadstavbová část a následně utkání o závěrečné umístění na turnaji. Hrálo se systémem 3+1 s lokální úpravou pravidel hry pro minihokejbal.

Skupina A: SK Ďáblové Praha, HC Švantlův Dvůr Písek, Fretky Nižbor, SK Holcim Prachovky Prachovice

Skupina B: TJ Lokomotiva Česká Třebová, HBTF Rebels Skalica, HBC Alfačky Autosklo-HAK Pce, Bodliny Heřm. Městec

Skupina C: HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice, Pirátky Hradec Králové, HC Roštěnky Přelouč, SK Hokejbal Letohrad

Základní skupina:

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HC Roštěnky Přelouč 1:2ss (1:0, 0:1-0:1)

V našem prvním zápase jsme se o půl osmé ráno utkaly s přeloučskými Roštěnkami. Oba týmy hrály opatrně, neboť se plastový povrch hodně klouzal a všichni jsme se báli, aby se na něm někdo nezranil. Zápas jsme otevřely gólem ve třetí minutě první poloviny po trefě Anny Hovorkové. Bohužel ve druhé minutě druhé poloviny jsme dostaly smolný gól, když holky po odpískání, které bylo slyšet, pravděpodobně z druhého hřiště, přestaly hrát a míček se tak pod naší gólmankou pomalu dokutálel do naší branky a bylo vyrovnáno. Holky se snažily vstřelit vítězný gól, ale nepodařilo se a tak rozhodovaly až nájezdy, ze kterých se nakonec radovaly Roštěnky.

Střely na branku: 12:8

Branka: 2:55 Anna Hovorková

SK Hokejbal Letohrad - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1:0 (1:0, 0:0)

Po třízápasové pauze jsme se k našemu druhému utkání postavily letohradským Laním. Bohužel hned v první minutě jsme byly potrestané nařízeným TS, které proměnila Iva Janoušková a kuriózně právě tento gól rozhodl o vítězství Laní v tomto zápase. Přes veškerou naši snahu vstřelit gól a množství šancí, které jsme měly, ale neproměnily. Holky odehrály pěkný zápas, ale hold to pověstné štěstíčko na naší straně tentokrát nebylo, neboť náš vstřelený gól nebyl bohužel uznán.

Střely na branku: 16:12 (9:7,7:5)

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - Pirátky Hradec Králové 1:2 (0:0, 1:2)

Po zápasové pauze jsme se v našem třetím a zároveň posledním zápase ve skupině střetly s královéhradeckými Pirátkami s jejich oporou Lucií Rejlovou a Veronikou Zapadlovou v bráně. Ta sbírá své ostruhy v dorosteneckých soutěžích a to je hodně znát na jejím zlepšení. Branky padaly až ve druhé polovině, kdy se jako první trefily Pirátky. Nám se podařilo vyrovnat až při závěrečné power-play gólem Martiny Topičové (as. Petra Malinská). Jelikož jsme potřebovaly tento zápas vyhrát, tak jsme ho dohrávaly bez brankářky a tak jsme v posledních třech vteřinách dostaly gól do prázdné branky. Tím pádem jsme skončily na posledním místě ve skupině pouze s jedním bodem, což nás předurčilo k dvěma zápasům v nadstavbě proti třetím týmům z dalších dvou skupin. V tomto zápase došlo v rozhodujícím okamžiku ke zranění naší jediné brankářky Petry Outratové, která musela být ošetřena místní zdravotnicí, která se na tomto turnaji nestačila otáčet, kolik měla práce.

Střely na branku: 10:13 (4:5,6:8)

Branky: 6:50 Martina Topičová (Petra Malinská)

Nadstavba:

Bodliny Heřmanův Městec - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1:0ss (0:0, 0:0-1:0)

Po třízápasové pauze jsme v nadstavbě prohrály na nájezdy s nováčkem z Heřmanova Městce, který skončil ve své skupině na třetím místě. Holky ostřelovaly bránu domácích, jak na střelnici, ale nedařilo se jim bohužel dostat míček za záda jejich brankáře a v nájezdech to je vždy loterie, když nedáš, tak dostaneš, takový je hold sport.

Střely na branku: 15:15 (7:6,8:9)

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce - Fretky Nižbor 1:3 (0:1, 1:2)

Po zápasové pauze jsme v druhém zápase nadstavby podlehly Fretkám z Nižboru, které skončily ve své skupině na třetím místě. Zápas otevřely Fretky ve třetí minutě první poloviny a druhý gól přidaly ve třetí minutě druhé poloviny. Nám se podařilo dvacet vteřin na to skórovat gólem Stanislavy Mešťanové (as. Monika Pazderová), ale to bylo i přes množství našich střel, které vychytala jejich skvělá gólmanka Markéta Králová, bohužel vše. Naopak Fretky se v poslední minutě prosadily po třetí. Díky tomu, že jsme měly po nadstavbě pouze dva body, jsme se v zápase o konečné umístění odsoudily už jen k boji o jedenácté místo.

Střely na branku: 23:16 (9:9,14:7)

Branky: 1:48 Stanislava Mešťanová (Monika Pazderová)

Zápasy o konečné umístění:

UM: HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HBC JTEKT Svítkov Stars Pce 0:9 (0:5, 0:4)

Po třízápasové pauze jsme v našem posledním zápase o jedenácté místo konečně poprvé na turnaji vyhrály a to nad Alfačkami, které byly oslabené o svoji výbornou gólmanku Elišku Přívratskou, jež se jim před turnajem zranila. Turnaj v Prachovicích byl pro nás prokletím od začátku až do konce, což přisuzujeme hlavně plastovému povrchu, na který nejsme zvyklé, a který nám dělal obrovské problémy a naší gólové impotenci, jenž se probudila až v posledním zápase, což už bylo pozdě. Jedenáctá příčka je pro nás zklamáním, ale když se hold nedaří, tak se hold nedaří a jak se říká, každý den není posvícení a příště to může být zase všechno jinak, takový je hold sport.

Střely na branku: 18:31 (7:15,11:16)

Branky: 0:14 Stanislava Mešťanová, 1:52 Eliška Škodová (Lucie Bláhová), 2:19 Stanislava Mešťanová, 2:29 Martina Topičová (Petra Malinská), 6:39 Martina Topičová – 1:12 Martina Topičová (Petra Malinská), 2:35 Dita Jelínková (Stanislava Mešťanová), 3:51 Stanislava Mešťanová (Dita Jelínková), 5:41 Petra Malinská (Martina Topičová)

Sestava: Outratová Petra – Hovorková Anna, Hronová Eva, Škodová Eliška, Bláhová Lucie -  Hnátová Eva, Jelínková Dita, Kavková Štěpánka, Malinská Petra, Mešťanová Stanislava, Pazderová Monika, Topičová Martina

Branky: Martina Topičová (4+1), Stanislava Mešťanová (4+1), Petra Malinská (1+3), Dita Jelínková (1+1), Eliška Škodová (1), Anna Hovorková (1), Monika Pazderová (0+1), Lucie Bláhová (0+1)