Ženy se po podzimu usadily na druhém místě tabulky

Ženy (Matěj Procházka) – Na třetí turnaj v rámci Ligy žen jsme se vydali v pátek 17. listopadu do Štruncových sadů v Plzni.

HBC Svítkov Stars Pardubice – HBC Pardubice 1 : 0

Střelkyně: Skřivánková (Kubátová)

Statistiky zápasu

V prvním utkání nás čekalo “derby“. Do zápasu jsme vstoupili rozespale a v první půli se nic zajímavého neudálo. O přestávce jsme apelovali na důraz, který nás na minulém turnaji zdobil. Ten se nakonec vyplatil, když Jana Skřivánková ze skvělého důrazu vybojovala jedinou branku utkání a tři body. Mrzí mě zbytečná agresivita některých hráček Polabin.

HBC Svítkov Stars Pardubice – HBC Plzeň – Litice 4 : 0

Střelkyně: Holoubková, Kubátová, Němcová (Hájníková), Kubátová (Topičová)

V zápase s domácím týmem jsme se prezentovali dobrou hrou, ale také střeleckou nemohoucností. Do vedení v prvním poločase nás poslala Holoubková. O přestávce jsme se rozhodli zamíchat sestavou. To se ukázalo jako správný tah. Hlavně druhá lajna v čele s Hájníkovou ožila. Ke dvougólové Kubátové, která hraje ve velké formě, se přidala dnešní obránkyně Němcová a dokráčeli jsme k pohodlnému vítězství 4 : 0.

HBC Svítkov Stars Pardubice – HBC Prachatice 2 : 4

Střelkyně: Měšťanová (Hájníková), Holoubková

V posledním utkání nás čekal nejtěžší soupeř v podobě horalek z Prachatic. Zápas bohužel poznamenal nešťastný zásah do krku chytající gólmanky Teplé při rozstřelbě. Ta i přes bolest lapila hromadu šancí Prachatických, na dvě bohužel po nedostoupení obránců byla krátká a do druhé půlky jsme šli s dvoubrankovým deficitem. V něm jsme se po obdrženém gólu nesložili a opět skvělým důrazem z hole Měšťanové snížili na 1:3. Bohužel Prachatice poté opět zopakovaly individuální kvalitu a vrátily si třígólové vedení. Na 2:4 jsme ještě korigovali zásluhou Holoubkové. Přezimujeme tedy na druhém místě průběžné tabulky.

Slovy trenérské dvojice: Do Plzně jsme odjížděli značně oslabeni po 7(!) omluvenkách a s jedinou obránkyní. Deset hráček + Káťa ale předvedly srdce a za šest bodů jsme rádi. V zápase proti Prachaticím jsme doplatili na nezkušenost v obraných řadách. Nutno podotknout, že dočasné obránkyně Mačátová s Němcovou předvedly v zadních řadách nadprůměrné výkony. Káťa byla nakonec po utkání s Prachaticemi odvezena do nemocnice a jsme rádi, že je v pořádku. Na první místo tabulky se pokusíme dostat na jaře!