Ženy poprvé po třech letech vyhrály turnaj

Ženy (Jana Martinů) – Ve sváteční pondělí 28. 10. 2013 se uskutečnil pod záštitou Komise mládeže Východočeského regionu Letohradský pohár žen za účasti 7 týmů a to domácích letohradských Laní, Pirátek z Hradce Králové, Alfaček z Pardubic, Přeloučských Roštěnek, TJ Paramo Svítkov Stars z Pardubic, navrátilce týmu TJ Lokomotiva z České Třebové a nováčka z Prachovic, který měl v Letohradu svoji premiéru.

Turnaj se odehrál formátem 3+1 s lokální úpravou pravidel hry pro minihokejbal na 2x 7 minut dle propozic. Celky se spolu utkaly v základní skupině každý s každým a o konečném pořadí nakonec rozhodovalo pořadí v tabulce.

Konečné pořadí turnaje:

1. TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice (15 bodů)

2. Alfačky (13 bodů)

3. TJ Lokomotiva Česká Třebová (9 bodů)

4. HC Roštěnky Přelouč (9 bodů)

5. Pirátky Hradec Králové (8 bodů)

6. SK Hokejbal Letohrad (5 bodů)

7. SK Holcim Prachovice (0 bodů)

Roštěnky Přelouč - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 2:1 (1:1, 1:0)

V prvním zápase jsme se utkaly s Roštěnkami, kterým dala ve čtvrté minutě první poloviny gól Stáňa. Roštěnkám se ale podařilo minutu poté vyrovnat po krásné akci Lucky Čapkové a Verči Laciokové. Vyrovnaný stav vydržel až do poslední minuty druhé poloviny, kdy jsme si daly vlastní gól do své brány, kterým Roštěnky vyhrály. Počet střel na bránu: 15:13 (8:4, 7:9)

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - SK Holcim Prachovice 4:1 (2:1, 2:0)

V druhém zápase nás čekal nováček z Prachovic, se kterým jsme před turnajem odehrály dvě přátelská utkání, které jsme obě vyhrály. První gól dala v páté minutě první poloviny Dita, nováček v našem týmu, po nahrávce od Terky. Ovšem Prachovice pár vteřin poté vyrovnaly. Minutu nato přidala další gól Malinda, která opět skórovala i v první minutě druhé poloviny. Dvě minuty poté se trefila i Monika. Po prvním prohraném zápase s Roštěnkami to pro nás byla důležitá výhra, která nás nakopla k dalším zápasům. Počet střel na bránu: 17:8 (8:5, 9:3)

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - TJ Lokomotiva Česká Třebová 5:0 (3:0, 2:0)

Ve třetím zápase jsme se postavily České Třebové, která měla ve svých řadách holky z Mixu a to Káťu Držmíškovou, Káťu Hanákovou a Lenku Kolínkovou. Zápas jsme otevřely dvěma góly v rozmezí jedné minuty, kdy se nejdříve trefila Mali, as. Stáňa a pak sama Stáňa, která ještě přidala druhý gól na konci první poloviny. Na začátku druhé poloviny se podruhé trefila i Malinda a v poslední minutě dokonala svůj hattrick Stáňa. Hold slib trenéra, že za gól dostanou pivo, se vyplatila:-). Naše brankářka Péťa vychytala dvě nařízené TS. Počet střel na bránu: 15:10 (5:4, 10:6)

Pirátky Hradec Králové - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 0:5 (0:3, 0:2)

Čtvrtý zápas nás svedl proti Pirátkám, které byly oslabené o svou klíčovou hráčku Lucii Rejlovou, ale posílila je Niky Matějčková ze Svítkova, která má svoje srdíčko v HK. Ve čtvrté minutě první poloviny šla sama na bránu Dita a mezi betony proměnila. Minutu poté přidala náš druhý gól Malinda a dvě minuty nato Stáňa (as. Anička). Ke konci druhé poloviny se trefila i Terka a podruhé Stáňa. Počet střel na bránu: 11:15 (3:8, 8:7)

SK Hokejbal Letohrad - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 0:3 (0:2, 0:1)

Šestý zápas jsme odehrály s domácími Laněmi, mezi kterými vyčnívala především Kristýnka Mačátová, hrající za dorost Letohradu. Ve třetí minutě první poloviny prostřelila letohradskou svatyni Eliška (as. Malinda). V šesté minutě neproměnil Letohrad nařízené TS, ale nám se to minutu poté Malindou podařilo. Na konci druhé poloviny přidala ještě Malinda svůj druhý gól v zápase. Počet střel na bránu: 9:21 (4:9, 5:13)

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - Alfačky 1:0 (0:0, 1:0)

V posledním zápase jsme věděly, že ho musíme vyhrát, abychom vyhrály celý turnaj a tak jsme do toho daly všechno. Zápas byl velmi vyrovnaný na obou stranách, bojovalo se o každý kousek hřiště a o každý balónek. Alfačky jsme přestřílely, ale podržela je především výborně chytající brankářka, která pustila za svá záda jen jednu jedinou střelu a to v první minutě druhé poloviny od Stáni (as. Malinda). Ani Alfačky a ani my jsme neproměnily nařízené TS. Počet střel na bránu: 22:11 (8:4, 14:7)

Sestava: Outratová Petra – Malinská Petra, Mešťanová Stáňa, Škodová Eliška – Pazderová Monika, Martinů Jana, Hronová Eva – Jelínková Dita, Křtěnová Tereza, Hovorková Anna, Kavková Štěpánka z Chlumce

Branky: Malinská Petra (7+4), Mešťanová Stáňa (7), Jelínková Dita (2), Křtěnová Tereza (1+1), Pazderová Monika (1), Škodová Eliška (1), Hovorková Anna (0+1)

Fotografie z utkání:

Hodnocení turnaje vedoucí a hráčkou Janou Martinů: Holkám chci moc poděkovat za předvedený výkon, neboť po našem prvním prohraném zápase s Roštěnkami se díky vlastňákovi nepoložily a naopak je to nakoplo k dalším výhrám, které znamenaly první místo pro svítkovský ženský hokejbal v jeho historii, neboť vznikl už v listopadu 2010 a od té doby se zúčastnil všech turnajů žen nejen v našem regionu, ale čekal na své první místo až do 28. 10. 2013 do Letohradu, takže holky děkuji a jen tak dál :-).