Ženy páté na Mistrovství České republiky

Ženy (Jana Martinů) - O víkendu 7. - 8. 6. se uskutečnilo Mistrovství České republiky žen 2014 v Horní Bříze za účasti sedmi týmů, na kterém naše ženy obsadily páté místo.

O víkendu se uskutečnilo MČR žen 2014 v Horní Bříze za účasti sedmi týmů a to domácích týmů TJ ZKZ Horní Bříza „A“ a „B“, čtyřnásobných vítězek hokejistek HC Slavia Praha, hokejistek z Litvínova, hokejbalistek z týmu TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice, HC Švantlův Dvůr Písek a letošního nováčka týmu Ďábelské Fretky.

Po páté za sebou zvítězily pod taktovkou trenéra Karla Manharta hokejistky HC Slavia Praha. Druhé skončily domácí hráčky TJ ZKZ Horní Bříza A, které vyhrály svoji skupinu a postoupily do finále výhrou nad Litvínovem. Třetí příčku bral hokejbalový nováček letošního ročníku tým Ďábelské Fretky, který vzniknul spojením týmů Ďáblové Praha a Fretky Nižbor, jenž skončil druhý ve své skupině a po prohře v semifinále se Slavií, vyhrál v zápase o třetí místo v nájezdech nad hokejovým Litvínovem. Ten trefil dvakrát tyčku a skončil čtvrtý. Páté skončily hokejbalistky ze Svíkova, zástupce východočeského regionu, jenž ve svém prvním zápase hned narazil na čtyřnásobného vítěze ze Slavie, se kterým v první polovině držel krok a odpadl až na konci druhé poloviny, když mu začaly docházet síly. S hokejovým Litvínovem podlehl až v nájezdech a poté už vyhrál všechny tři další zápasy. Šesté místo připadlo domácímu B týmu, jenž byl složen z různých hráček z celé republiky a poslední skončily hokejbalistky z Písku.

Sobota 7. 6. 2014:

V sobotu ráno jsme se vydaly do Horní Břízy, kde v deset hodin začínalo zahájení. I přes veškerou naši snahu jsme to nestihly, neboť jsme po cestě v Praze zabloudily, ale nakonec jsme do Horní Břízy dorazily. V kabině jsme měly od pořadatele balíky vody a ovoce, což nás mile překvapilo a díky obrovskému vedru nepřišlo nazmar vůbec nic.

HC Slavia Praha - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 4 : 0 (1:0, 3:0)

V našem prvním zápase nás čekal velmi těžký soupeř a to čtyřnásobný vítěz hokejistky Slavia Praha. V první polovině jsme s nimi hrály vyrovnané utkání a dostaly jsme v šesté minutě jen jeden gól. V posledních třech minutách druhé poloviny nám začaly docházet síly a třikrát jsme inkasovaly, z toho jednou v oslabení.

Střely na branku 31:13 (13:5, 18:8)

Litvínov - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 3 : 2ss (1:0, 1:2-1:0)

V druhém zápase jsme se utkaly s hokejistkami z Litvínova a opět to byl velmi vyrovnaný zápas, ve kterém nás neuvěřitelně podržela naše brankářka Kateřina Teplá. Zápas otevřeli domácí ve třetí minutě první poloviny, když využili přesilovku. Nám se podařilo vyrovnat ve třetí minutě druhé poloviny gólem Lenky Kolínkové (as. Eliška Škodová). Dvě minuty poté jsme se ještě dostaly do vedení gólem Stanislavy Mešťanové (as. Magdaléna Charvátová). Bohužel pět minut dokonce domácí vyrovnali a tak rozhodovaly nájezdy, které bohužel proměnili domácí.

Branky: 17:29 Lenka Kolínková (Eliška Škodová), 19:44 Stanislava Mešťanová (Magdaléna Charvátová)

Střely na branku 26:21 (12:8, 14:13)

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - TJ ZKZ Horní Bříza „B“ 7 : 0 (2:0,5:0)

Ve třetím zápase nás čekal domácí B tým, který byl složen z hráček z celé republiky. Zápas jsme otevřely ve třetí minutě gólem Magdalény Charvátové (1:0). Pět minut poté se prosadila Petra Kvasničková (as. Lenka Kolínková a Martina Topičová) 2:0. Ve druhé minutě druhé poloviny skórovala Eliška Škodová (as. Ivana Farkašová) 3:0. Minutu nato dala i Stáňa Mešťanová (as. Magdaléna Charvátová) 4:0. Šest minut do konce se trefila také Michaela Pejzlová (as. Ivana Farkašová) 5:0 a stejná hráčka dala za dvě minuty ještě další gól (as. Veronika Lacioková) 6:0. Dvě minuty do konce zápasu padl poslední gól z hokejky Magdalény Charvátové (as. Petra Němcová) 7:0.

Branky: 2:47 Magdaléna Charvátová, 7:01 Petra Kvasničková (as. Lenka Kolínková, Martina Topičová), 15:46 Eliška Škodová (Ivana Farkašová), 16:24 Stáňa Mešťanová (Magdaléna Charvátová), 23:53 Michaela Pejzlová (Ivana Farkašová), 26:46 Michaela Pejzlová (Veronika Lacioková), 27:40 Magdaléna Charvátová (Petra Němcová)

Litvínov (5 bodů)

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice (4 body)

TJ ZKZ Horní Bříza „B“ (0 bodů)

Neděle 8.6.2014

Díky tomu, že jsme skončily v naší skupině třetí, tak nás čekaly už jen zápasy o umístění. Chyběla nám útočnice Ivana Farkašová, která odjela na závody v aerobiku do Prahy. Tentokrát byl přistaven hasičský vůz, který mezi zápasy kropil hřiště, neboť na hřišti hasiči naměřili 40 stupňů. Vedro bylo opravdu hrozné a hráčky se musely během zápasu osvěžovat z hadice, aby neskolabovaly.

UM: TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - TJ ZKZ Horní Bříza „B“ 8 : 0 (5:0, 3:0)

Naším prvním soupeřem byl opět domácí B tým. Zápas jsme otevřely ve druhé minutě první poloviny gólem Martiny Topičové (as. Petra Kvasničková) 1:0 a čtyřicet vteřin nato přidala další gól Eliška Škodová (as. Michaela Pejzlová) 2:0. V deváté minutě se prosadila sama Lenka Kolínková (3:0). Minutu poté dala svůj druhý gól Eliška Škodová (as. Michaela Pejzlová) 4:0 a další minutu poté se trefila i Magdaléna Charvátová (as. Petra Němcová) 5:0. Ve čtvrté minutě druhé poloviny podruhé skórovala Lenka Kolínková (as. Martina Topičová) 6:0 a minutu nato dokonala svůj hattrick samostatným nájezdem na bránu Eliška Škodová (7:0). V další minutě se uvolnila i Stanislava Mešťanová (as. Petra Němcová) a proměnila náš osmý gól. Poté došlo k přerušení a následně poté zkolabovala brankářka hostů, která musela být následně odvezena do nemocnice v Plzni. Zápas byl s ohledem na její zdraví v sedmé minutě ukončen.

Branky: 1:08 Martina Topičová (Petra Kvasničková), 1:44 Eliška Škodová (Michaela Pejzlová), 8:28 Lenka Kolínková, 10:07 Eliška Škodová (Michaela Pejzlová), 11:11 Magdaléna Charvátová (Petra Němcová), 18:46 Lenka Kolínková (Martina Topičová), 19:37 Eliška Škodová, 20:43 Stáňa Mešťanová (Petra Němcová)

Střely na branku 60:4 (36:3,26:1)

UM: HC Švantlův dvůr Písek - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 0:4 (0:2,0:2)

Po pětiminutové přestávce nás čekal poslední zápas s Pískem. Zápas jsme otevřely ve druhé minutě gólem Petry Kvasničkové (1:0). Ve dvanácté minutě se prosadila i Magdaléna Charvátová (as. Stanislava Mešťanová (2:0) a dvě minuty do konce ještě Kateřina Držmíšková (as. Petra Kvasničková). Bohužel tento gól nebyl uznán, protože hráčka nebyla napsaná v zápise, což se mi stalo poprvé po třech letech, co dělám vedoucí a doufala jsem, že se mi to nikdy nestane. Naštěstí to Káťa brala sportovně a řekla mi, že dá další gól. V šesté minutě druhé poloviny se trefila Michaela Pejzlová (as. Jaroslava Siantová a Eliška Škodová) a pět minut do konce zápasu skórovala ještě Eliška Škodová (as. Michaela Pejzlová).

Branky: 1:25 Petra Kvasničková, 10:43 Magdaléna Charvátová (Stanislava Mešťanová), 12:56 Kateřina Držmíšková (Petra Kvasničková), 20:45 Michaela Pejzlová (Jaroslava Siantová, Eliška Škodová), 23:49 Eliška Škodová (Michaela Pejzlová)

7. HC Švantlův dvůr Písek

Nejlepší střelkyně turnaje: Eliška Škodová (Svítkov)

Sestava: Teplá Kateřina (H.Městec) – Držmíšková Kateřina (Č.Třebová), Hovorková Anna, Mačátová Kristýna (Letohrad), Motalová Beatrice (H.Králové), Siantová Jaroslava, Škodová Eliška – Farkašová Ivana, Charvátová Magdaléna, Kolínková Lenka (Svitavy), Kvasničková Petra (Č.Třebová), Lacioková Veronika (Přelouč), Mešťanová Stanislava, Němcová Petra, Pejzlová Michaela, Topičová Martina

Branky: Eliška Škodová (5+2), Magdaléna Charvátová (4+2), Michaela Pejzlová (3+3), Stanislava Mešťanová (3+1), Lenky Kolínkové (3+1), Petra Kvasničková (2+2), Martina Topičová (1+2), Kateřina Držmíšková (1), Petra Němcová (0+3), Ivana Farkašová (0+2), Jaroslava Siantová (0+1), Veronika Lacioková 0+1)