Ženy ovládly druhé kolo Ligy

Ženy (Matěj Procházka) - V druhém turnaji v rámci Ligy žen nás nad domácím stadionu čekaly v sobotu 21. října hráčky Plzně – Litic, Třince a Kadaně.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Plzeň-Litice 3 : 2

Střelkyně: Kašparová, Kubátová, Mačátová (Kolínková, Kašparová)

Statistiky zápasu

Do utkání jsme vstoupili skvělým důrazem a už po 21 vteřinách jsme se zásluhou Kašparové dostali do vedení. Bohužel jsme obdrželi dvě slepené branky, z toho jednu vlastní a za zvuku sirény svítil na tabuli stav 1:2. O přestávce jsme si řekli, jak chceme hrát a projevilo se to prakticky okamžitě. Zvýšený důraz působil hráčkám Litic problémy a už po 57 vteřinách druhého poločasu si “v zápase vlastňáků“ vstřelily jeden i ony, připsán byl Kubátové. Z důrazu pramenil i další gól o necelé dvě minuty později, kdy uspěla Mačátová. Skóre se poté již neměnilo a zůstalo na konečných 3:2.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Enviform Třinec 3 : 1

Střelkyně: Mačátová (Hájníková), Kašparová (Hájníková), Kolínková (Hájníková)

V zápase s Třincem jsme pokračovali v nastoleném systému a neslo to ovoce. S výborným důrazem a jistotou vzadu jsme se postupně dostali z holí Mačátové, Kašparové a Kolínkové do klidného vedení 3:0. Škoda smolného odrazu, který podepsal konečné skóre 3:1.

HBC Svítkov Stars Pardubice - Panthers Kadaň 5 : 0

Střelkyně: Hájníková (Kolínková), Kubátová, Kubátová (Krejzlová, Holoubková), Mačátová (Hájníková, Němcová), Mačátová (Hájníková, Rejlová)

V posledním zápase turnaje nás čekal nejtěžší soupeř v podobě Kadaně. Věděli jsme o jejích kvalitách a rozhodli jsme se v obraně bránit “z boxu“. To se ukázalo ve spojení s důrazem v útoku jako správná volba. Většinu prvního poločasu jsme strávili u kadaňské branky, ale nedařilo se nám prolomit střelecké prokletí. Kadaň zahrozila z protiútoku a z přesilovky, ale díky chytré práci obránců a pozorné Fajfrové se stav prvním poločase neměnil. Do druhého poločasu jsme šli s cílem to zlomit a střelecké hody odstartovala Hájníková. Na ni navázala hráčka dne Kubátová dvěma trefami, také Mačátová se zapsala dvěma brankami, za zmínku stojí hlavně nádherná přesilovková střela. Tou se také skóre zastavilo na konečných 5:0

Slovy nové trenérské dvojice Ondřeje Drozda a Matěje Procházky: Lepší premiéru, ještě k tomu na domácí půdě jsme si nemohli přát, i když to bude samozřejmě drahé :D. Teď už se ale díváme směrem dopředu k dalšímu turnaji, kde se potkáme i s celkem Prachatic, který chceme porazit a jít na první místo průběžné tabulky!

Sestava: Fajfrová, Teplá – Cejnarová, Kašparová, Konečná, Krejzlová, Rejlová, Siantová – Hájníková, Holoubková, Kolínková, Kubátová, Mačátová, Němcová, Školoudová, Skřivánková, Topičová