Ženy obhájily vítězství na turnaji v Mostě

Ženy (Jana Martinů) – V neděli 16. 2. 2014 se uskutečnil první ženský turnaj v Mostě pod záštitou Komise mládeže Regionálního svazu hokejbalu Čechy Sever a svítkovské ženy ho vyhrály.

Ženy se po zimní individuální přípravě a dvou venkovních trénincích na hřišti vydaly do dalekého Mostu k obhajobě prvního místa z Letohradu, což se jim i přes zaváhání v prvním zápase na nájezdy s Pískem nakonec povedlo, neboť vyhrály jak svoji skupinu, tak celý turnaj, který byl díky jeho obsazenosti velmi náročný. Především dva zápasy s Ďábly Praha je stály dost sil a neobešly se bez zranění.

Druhé skončily Fretky z Nižboru (vítězové druhé skupiny) a třetí příčka připadla Ďáblům z Prahy s Veronikou Volkovou ve svých řadách. Čtvrté místo nakonec braly Přeloučské Roštěnky s esem v rukávu v hráčce Lucii Rejlové, pátý skončil bez své opory Věry Pančákové Písek, šestý překvapivě nováček z Mostu, sedmý pořádající tým z Ústí a poslední Letohrad.

Turnaj se odehrál formátem minihokejbalu 3+1 na třetinu hřiště s upravenými pravidly. Osm týmů bylo rozděleno do dvou skupin, každý z týmů odehrál čtyři utkání v základní části (tři utkání ve své skupině + jedno utkání napříč skupinami). Tým umístěný na 1. místě postoupil přímo do semifinále, 2. a 3. tým sehrál čtvrtfinále a 4. tým sehrál utkání o konečné 7. a 8. místo.

Základní skupina:

HC Švantlův Dvůr Písek - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 2 : 1 ss (0:0, 1:1 - 1:0)

V našem prvním zápase ve skupině jsme se utkaly s Oranžádami z Písku, se kterými se nám v posledních vzájemných zápasech moc nedaří. Umělý beton nám dělal ze začátku problémy a chvíli nám trvalo, než jsme si na něj zvykly a opět se také potvrdilo, že naše první zápasy jsou vždy ty nejhorší. Zápas otevřela gólem Petra Malinská po asistenci Elišky Škodové v druhé polovině zápasu, ale Oranžády pár vteřin nato vyrovnaly. Zápas tedy rozhodovaly nájezdy, ve kterých se bohužel naše hráčky neprosadily, na rozdíl od Písku, který čtvrtým nájezdem rozhodl o svém vítězství. Oranžádám sice chyběla jejich opora Věra Pančáková, ale i přesto hrály velmi dobře.

Branky: 9:16 Petra Maliská (Eliška Škodová)

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - Roštěnky Přelouč 4 : 0 (2:0, 2:0)

Po nepovedeném prvním zápase s Oranžádami jsme pozměnily sestavu, což přineslo v druhém zápase s Roštěnkami a jejich esem v rukávu Lucií Rejlovou kýžené vítězství a čtyři góly v jejich síti.

Branky: 2:40 Tereza Křtěnová (Eliška Škodová), 4:15 Tereza Křtěnová (Monika Pazderová), 9:45 a 11:23 Petra Malinská

SK Hokejbal Letohrad - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 0 : 2 (0:2, 0:0)

Ve třetím zápase ve skupině jsme se utkaly s laněmi z Letohradu. Zápas otevřela Jana Martinů gólem ve čtvrté minutě první poloviny zápasu po nádherné přihrávce před odkrytou od Kateřiny Držmíškové. Stejná hráčka nahrávala i na druhý gól Petře Malinské v sedmé minutě zápasu. Ve druhé polovině zápasu laně nevyužily nabídnuté trestní střílení, takže se skóre zápasu již nezměnilo.

Branky: 3:05 Jana Martinů (Kateřina Držmíšková), 6:24 Petra Malinská (Kateřina Držmíšková)

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - SK Ďáblové Praha 4 : 2 (1:1, 3:1)

V zápase napříč skupinami nás čekaly Ďáblové Praha. Těžký zápas nás stál mnoho sil a neobešel se ani bez zranění na naší straně, které nás ale ještě víc semklo a nabudilo k vítězství. Zápas otevřela Petra Malinská ve třetí minutě, ovšem Ďáblům se podařilo v sedmé minutě vyrovnat. Hned na začátku druhé poloviny zápasu přidala druhý gól Petra Malinská po spolupráci od Jany Martinů a Kateřiny Držmíškové. Dvě minuty poté se prosadila i Monika Pazderová (asistence Jana Hlídková) a pár vteřin nato přidala čtvrtý gól sama Petra Malinská, která dokonala tak svůj hattrick. V poslední minutě daly ještě Ďáblové svůj druhý gól. Nám se bohužel nepodařilo využít tři nabídnutá trestná střílení.

Branky: 2:24 Petra Malinská, 8:08 Petra Malinská (Jana Martinů, Kateřina Držmíšková), 10:19 Monika Pazderová (Jana Hlídková), 10:43 Petra Malinská

Semifinále:

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - SK Ďáblové Praha 3 : 2 ss (0:0, 2:2 - 1:0)

Díky vítězství v základní skupině jsme měly dva zápasy pauzu a čekaly na svého protihráče, kterým se nakonec staly opět Ďáblové Praha. Po první polovině byl stav nerozhodný a vše se tak rozhodovalo v druhé polovině, kde otevřely zápas Ďáblové, ale nám se podařilo gólem Petry Malinské hned vyrovnat (asistence Jana Hlídková a Štěpánka Kavková). Minutu před koncem zápasu se dostaly Ďáblové opět do vedení, tak jsme si vzaly time-out a hrály power-play, kterou využila Petra Malinská a dostala tak zápas do nájezdů, které nakonec i svým osmým nájezdem sama rozhodla.

Branky: 9:48 Petra Malinská (Jana Hlídková, Štěpánka Kavková), 13:37 a TS Petra Malinská

Finále:

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - Fretky Nižbor 2 : 0 (1:0, 1:0)

Díky druhé výhře nad Ďábly Praha, které považuji za nejtěžší soupeře na celém turnaji, jsme si říkaly, že už nemáme co ztratit a že se pokusíme vyhrát a obhájit tak prvenství z Letohradu, což se nám nakonec díky gólům Petry Malinské a Kateřiny Držmíškové (asistence Petra Malinská) podařilo. Přineslo to obrovskou radost do našich řad a velké zadostiučinění pro celý ženský tým Svítkova.

Redakcí doplněné hodnocení zápasu Romanem Novákem (trenér Fretek) ze stránek www.hokejbal-vychod.cz: Finálová tečka měla trošku hořkou příchuť. V šestém zápase v sedmi lidech už docházely síly. Když se k tomu přidala v brankovišti fenomenální Outratová, která je pro mě momentálně jednoznačně nejlepší hokejbalistkou ČR, je to těžké. Pardubice si vyhrát zasloužily, třeba jim to příště oplatíme.

Branky: 0:20 Petra Malinská, 7:44 Kateřina Držmíšková (Petra Malinská)

Nejlepší brankářka turnaje: Petra Outratová (TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice)