Ženy na turnaji v Letohradu druhé

Ženy (Anna Hovorková) - Ženy se sobotu 28. 2. zúčastnily turnaje v Letohradské tělocvičně. V konkurenci dalších čtyř týmů se umístily na krásném druhém místě.

Turnaje se zúčastnilo pět týmů: SK Hokejbal Letohrad, HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice, TJ Lokomotiva Česká Třebová, Pirátky Hradec Králové a Bodliny Heřmanův Městec. Turnaj se odehrál na mobilním hřišti systémem 3+1, hrací doba byla 2x6 minut čistého času. Systém turnaje byl jednoduchý každý s každým a o celkovém vítězi rozhodl počet získaných bodů.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - TJ lokomotiva Česká Třebová 1:3 (0:2, 1:1)

Turnaj jsme začínaly s pro nás nejtěžším soupeřem. Nezačaly jsme úplně dobře a hned ve druhé minutě jsme inkasovaly gól zásluhou Petry Kvasničkové. Poté jsme se dostaly do tempa a držely s Třebovou krok, bohužel v šesté minutě přidala Česká Třebová druhý gól, který zařídila Káťa Držmíšová. Druhá půlka byla pro nás úspěšnější a hned v třetí vteřině jsme snížili na 1:2 zásluhou Martiny Topičové. Držely jsme se statečně, ale už se nám nepodařilo vstřelit branku. To se ale podařilo již podruhé v tomto zápase Kátě Držmíškové a 7 vteřin před koncem pečetila vítězství České Třebové v tomto zápase.

Počet střel na branku: 13:19

Branky: 6:03 Martina Topičová

SK Hokejbal Letohrad – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2:6 (2:4, 0:2)

Jako druhé nás čekaly domácí Letohradské Laně. Zápas jsme začaly výborně a hned v první minutě skórovala Jaňďa Hlídková. Bohužel Laně zareagovaly a odpověděly v další minutě srovnávacím gólem zásluhou Týny Mačátové. Ani my jsme se toho nezalekly a Martina Topičová přidala další gól, na který Letohrad dlouho hledal odpověď. Bohužel pro nás odpověď přišla a branku nám vstřelila Ivča Halbrštátová. Hned vzápětí však přišla branka od Danči Mrskočové na 3:2 pro nás a už jsme vedení nepustily. Do druhé půlky Laně vyměnily brankářku. My jsme byly ale rozjeté a dokázaly jsme přidat ještě tři góly a to zásluhou Jaňdi Hlídkové a Stáni Mešťanové.

Počet střel na branku: 10:13

Branky: 0:22 Jana Hlídková, 2:01 Martina Topičová, 4:35 Dana Mrskočová, 4:51 Jana Hlídková (Nina Lednová), 8:27 Jana Hlídková, 9:42 Stanislava Mešťanová

Bodliny Heřmanův Městec – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 0:4 (0:2, 0:2)

Ve třetím zápase jsme se utkaly s Bodlinami z Heřmanova Městce. Tento zápas jsme měly od začátku do konce ve své režii. Zaslouženě jsme vyhrály 4:0.

Počet střel na branku: 9:12

Branky: 0:51 Stanislava Mešťanová (Dana Mrskočová), 4:29 Stanislava Mešťanová (Marie Horáková), 8:59 Jana Hlídková (Martina Topičová), 9:02 Martina Topičová (Jana Hlídková)

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – Pirátky Hradec Králové 2:1 (1:1, 1:0)

V posledním zápase na nás čekaly Pirátky, se kterými jsme svedly souboj o konečné druhé místo v turnaji. Byl to nervydrásající souboj, který jsme ve čtvrté minutě otevřely gólem Stáni Mešťanové po přihrávce Danči Mrskočové. Pirátky však dokázaly zhruba za minutu vyrovnat zásluhou Lucky Rejlové. Pirátky měly celou dobu velký tlak, ale my jsme poctivě bránily a dokázaly si pojistit vítězství brankou Stáni Mešťanové, které přihrávala Danča Mrskočová a Nina Lednová.

Počet střel na branku: 10:14

Branky: 3:29 Stanislava Mešťanová (Dana Mrskočová) , 10:50 Stanislava Mešťanová (Dana Mrskočová, Nina Lednová)

Konečné umístění:

1. TJ Lokomotiva Česká Třebová
  2. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice
  3. Pirátky Hradec Králové
  4. SK Hokejbal Letohrad
  5. Bodliny Heřmanův Městec

Sestava: Petra Outratová – Lucie Bláhová, Martina Topičová, Nina Lednová, Marie Horáková, Stanislava Mešťanová, Dana Mrskočová, Jana Hlídková

Branky a asistence: Stanislava Mešťanová (5), Jana Hlídková (4+1), Martina Topičová (3+1), Dana Mrskočová (1+3), Nina Lednová (0+2), Marie Horáková (0+1)

Svůj premiérový start za ženský tým si odbyla vycházející svítkovská hvězda Nina Lednová, která odpověděla na otázku jaké jsou její dojmy z turnaje: Jsem strašně, strašně ráda za to jak to dopadlo. Přece jenom druhé místo je krásné! Měla jsem strašnej strach, abych to nezkazila a po pár svých chybách jsem měla chuť požádat trenéra o to, aby mě posadil. Ale chybama se člověk učí a snad jsem je už znovu neudělala. Navíc v ženském týmu je skvělej kolektiv, a tak jsem dostala i hodně podpory, za kterou jsem velmi ráda. Moc se těším na další zápasy, jenom to menší hřiště mě trochu štve. Jsem si jistá, že příště budeme první a i kdyby ne, tak hrát s tímhle týmem je už tak velká výhra!