Ženy na posledním turnaji VČ přeboru druhé

Ženy (Martina Topičová) - V sobotu 26. 10. ráno svítkovské ženy vyjely k finálovému turnaji Východočeského přeboru žen do Svitav a vyzkoušely si tak novou hokejbalovou halu. Po posledním nepovedeném turnaji v rámci MČR si spravily chuť a odvezly krásné druhé místo.

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2 : 1

Už tak nějak tradičně jsme první zápas prohrály, kdy nás dvěma přesnými trefami poslala k zemi Linda Hyksová, ale nic jsme nevzdávaly a díky kontaktnímu gólu Martiny Topičové jsme ucítily naději na zvrat utkání. Bohužel se nám nepodařilo přidat další branky a utkání s Českou Třebovou pro nás skončilo těsnou porážkou 2 : 1.

Hyksová, Hyksová (Kvasničková) – Topičová

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 3 : 1

Další zápas nás čekal Letohrad. Bojovalo se o každý centimetr hřiště a zároveň se zrodila nová hvězda. Eva Juříková si perfektně sedla se svými spoluhráčkami Jaruškou Siantovou na beku a Beou Uhlířovou na centru. Podařilo se jim vstřelit tři góly, kdy dva z nich dala právě Eva a třetí přidala Bea Uhlířová. Byl to nesmírně obtížný zápas, ale dotáhly jsme ho do vítězného konce a zvítězily 3:1.

Juříková, Juříková, Uhlířová – Halbrštátová V.

TJ Sršni Svitavy – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1 : 1

Třetí zápas proti domácímu celku TJ sršni Svitavy byl asi nejdrsnější. Věděly jsme, že proti nám budou stát mladé běhavé holky, zároveň jsme ale musely trochu přibrzdit na důrazu, protože některé protihráčky byly ještě děti. Do branky se postavila Belasová Veronika a do útoku tak mohla jít Káťa Teplá a trošku se proběhnout. Zápas to byl opravdu náročný a jedinou branku vstřelilo duo Juříková – Uhlířová, kdy Juříková opět ukázala svůj talent a přesnou trefou skórovala. Zápas nakonec skončil remízou 1 : 1 a díky lepšímu skóre jsme postoupily z druhého místa do boje o medaile.

Ondrová – Juříková (Uhlířová)

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1 : 2

Boj o finále aneb derby pardubických celků. Z posledního turnaje jsme měly holkám z Alfy co vracet. Do zápasu se šlo z ostra, ale první branka padla až v páté minutě, kdy z poza branky vyslala Juříková míček do skrumáže holek před bránou a míček se celkem šťastně odrazil od dobře postavené Uhlířové za záda Romany Cidlinské. Alfa se však nezvdávala a na začátku druhé půlky zápasu vyrovnala. O minutu a půl později ukázala svoji šikovnost na hokejce opět Juříková a po krásné nahrávce od své spoluhráčky Siantové vstřelila vítěznou branku utkání a tak jsme se po výhře 2 : 1 z postupu do finále radovaly my.

Kandrová – Uhlířová (Juříková), Juříková (Siantová)

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – TJ Lokomotiva Česká Třebová 1 : 2 po samostatných nájezdech

Finálový zápas jsme hrály opět proti České Třebové. Na všech našich hráčkách se už podepisovala únava, přeci jen jsme odehrály turnaj v šesti lidech, ale i tak jsme ze sebe vydaly maximum. Už ve druhé minutě otevřela skóre Uhlířová po krásné souhře s Juříkovou, kdy druhá zmíněná přesnou nahrávkou našla Uhlířovou před bránou a ta neměla problém zasunout míček do odkryté brány. Třebová ovšem vyrovnala v páté minutě a zápas tak začínal od nuly. V základní hrací době už žádný gól nepadl, ačkoliv šance byly na obou stranách. Šlo se do prodloužení, ale ani to nepřineslo branku a tak následovaly nájezdy. Štěstíčko nebylo bohužel na naší straně, Juříková trefila tyčku, Uhlířová sice překonala gólmanku Třebové, ale míček skončil těsně před brankovou čarou a tak se nakonec po krásném nájezdu Kvasničkové mohla z vítězství 2:1 po SN radovat Česká Třebová.

Uhlířová (Juříková) – Rudová, Kvasničková

A jak to vidí naše nová posila Eva Juříková, která byla zaslouženě vyhlášena nejlepší hráčkou?

Moje pocity z takto vydařeného hokejbalové turnaje, jsou velice pozitivní, radostné a nervózní, protože, jsem po tak dlouhé době opět uchopila do rukou jinačí typ hokejky a na hlavu nasadila helmu na ruce rukavice. Se spoluhráčkami, se kterými jsem se seznámila až v kabině jsme si velice dobře sedly, naladily se na stejnou vlnu a vyběhly na náš první zápas. V poli nám to překvapivě fungovalo perfektně. Naše kombinace s Beatkou číslo 68, byly velice povedené na to, že jsme se poprvé viděly a hrály spolu.

I tak celkově se všemi se mi skvěle hrálo, všechny jsme do zápasů vlétly jako hurikán do vnitrozemí a bojovaly jsme o každý míček a každý kus hřiště, nikdo nic nevypustil a nikdo se nehádal, když se něco zkazilo, tak jsme se navzájem povzbudily, a to bylo fakt super. Našimi oporami byly naše vynikající gólmanky, které čarovaly v bráně.

Moc jsem si to užila, holky jsou super a když má člověk skvělou partu jde vše mnohem lépe a snadněji, když se můžete opřít jedna o druhou. Nejsem střelec, překvapivě mi do brány padalo skoro vše, jsem ráda, že jsem takhle mohla pomoci holkám vybojovat druhé místo na turnaji.

Děkuji všem a těším se na další turnaje.