Ženy na MČR žen v Litomyšli páté

Ženy (Jana Martinů) – O víkendu 18. - 19. 5. se uskutečnilo MČR žen na zimním stadionu v Litomyšli, kde naše ženy vybojovaly páté místo.

O víkendu se uskutečnilo MČR žen na ZS v Litomyšli, na kterém se spolu utkalo sedm týmů a to TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice, TJ ZKZ Horní Bříza, HC Litvínov, HC Slavia Praha, HC ESA Praha, SK Karviná a HC Švantlův Dvůr Písek. V sobotu se odehrály zápasy ve skupinách a v neděli o umístění na 5. - 7.místě a na 1. -4. místě. Sobotní zápasy se hrály na 2x15 minut, nedělní na 2x12 minut, finále a o 3. místo na 3x12 minut. Po čtvrté za sebou vyhrály hokejistky Slavie Praha, jejichž tým se skládá z reprezentačních hráček, které pojedou na MS do Kanady, druhé skončily hokejistky z Karviné, třetí Horní Bříza, čtvrté hokejistky z Litvínova, páté hokejbalistky ze Svítkova, jediný zástupce východočeského regionu, šesté hokejbalistky z Písku, letošní nováček, a poslední loňské bronzové medailistky hokejistky ESY Praha.

Skupina A

HC Slavia Praha, HC ESA Praha, SK Karviná, HC Švantlův Dvůr Písek

Skupina B

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice, TJ ZKZ Horní Bříza, HC Litvínov

Sobota 18. 5. 2013

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - TJ ZKZ Horní Bříza 1 : 5 (0 : 2, 1 : 3)

V našem prvním sobotním zápase jsme se utkaly s týmem, který na loňském MČR ve Světlé nad Sázavou skončil na stříbrné příčce, takže nás čekal velmi silný soupeř, který prokázal své kvality. V deváté minutě se balónek nešťastně odrazil od helmy naši brankářky Péti Outratové přímo do brány (0:1). Druhý gól jsme inkasovaly v posledních vteřinách první poloviny, kdy se podařilo po dorážce před bránou zakončit Zikmundové (0:2). V osmé minutě druhé poloviny se Bříza prosadila gólem mezi betony gólmanky potřetí (0:3). Ve dvanácté minutě se nám podařilo využít přesilovku po spolupráci Klárky Mazánkové a Jarky Siantové. Ovšem pár vteřin na to se podařilo Šimkové počtvrté skórovat po neuvěřitelné střele od modré. Tři minuty na to přidala Zikmundová ještě čtvrtý gól. Na konci druhé poloviny Bříze neuznali šestý gól, neboť hráčka, která nahrávala, nebyla uvedená v zápise. Byl to náš první zápas na in-line povrchu, na kterém jsme ještě nikdy předtím nehrály, takže to bylo znát. Míček skákal a odlétával úplně jinam, než jsme zvyklé z klasického hokejbalového povrchu, o čemž i vypovídá počet střel na branku, který byl 14 : 30.

HC Litvínov - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 4 : 2 (1 : 0, 3 : 2)

V našem druhém zápase jsme se utkaly s hokejistkami z Litvínova, se kterými jsme ještě nikdy před tím nehrály, i přesto jsme ale s nimi hrály velmi vyrovnané utkání, o čemž svědčí i počet střel na bránu 19 : 20. První branka padla v deváté minutě první poloviny z hokejky Litvínova (1:0). Ve třetí minutě druhé poloviny se podařilo Litvínovu využit nabídnutou přesilovku (2:0) a tři minuty poté lovila naše brankářka Káťa Teplá míček ze sítě potřetí (3:0). V desáté minutě jsme se konečně prosadily i my a to po spolupráci mezi Míšou Jančovou, Klárkou Mazánkovou a Stáňou Mešťanovou (3:1). Než jsme se ale stačily rozkoukat, tak padl čtvrtý gól (4:1). My jsme to ale nevzdaly a dál bojovaly a tím se nám podařilo dát dvě minuty do konce ještě druhý gól Věrou Machkovou po asistenci Klárky Mazánkové (4:2). Brankářka Litvínova byla nakonec vyhlášena jako nejlepší brankářka celého turnaje a tím si i zajistila nominaci na MS do Kanady.

Ostatní výsledky:

HC Slavia Praha - HC Švantlův Dvůr Písek 13:0 (6:0, 7:0)

ESA Praha - SK Karviná 0:7 (0:4, 0:3)

TJ ZKZ Horní Bříza – HC Litvínov 2:0 (1:0, 1:0)

HC Švantlův Dvůr Písek - SK Karviná 0:9 (0:4, 0:5)

HC Slavia Praha - ESA Praha 7:0 (4:0, 3:0)

ESA Praha - HC Švantlův Dvůr Písek 2:1 (0:0, 2:1)

SK Karviná - HC Slavia Praha 2:3 (0:1, 2:2)

Po základní skupině:

HC Slavia Praha (9 bodů)

SK Karviná (6 bodů)

TJ ZKZ Horní Bříza (6 bodů)

HC Litvínov (3 body)

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice (0 bodů)

HC ESA Praha (0 bodů)

HC Švantlův Dvůr Písek (0 bodů)

Zápasy o umístění a o 1. - 3. místo:

Neděle 19. 5. 2013

ESA Praha - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 0 : 2 (0 : 1, 0 : 1)

Po sobotních dvou prohrách jsme v neděli bojovaly o páté místo s hokejistkami ESY Praha, které nás loni porazily 1:0 na nájezdy a získaly tím bronzové medaile a s hokejbalistkami z Písku, pro které to byla první účast na MČR žen. První gól padl hned v první minutě první poloviny zásluhou naši Věry Machkové (0:1) a druhý na začátku druhé poloviny po spolupráci Lenky Kolínkové a Věry Machkové (0:2). Nula udělala radost naši brankářce Kátě Teplé a pozitivně nás naladila na druhý zápas s Pískem. Počet střel na bránu 3:23 svědčí o tom, kde se odehrávala většina zápasu.

UM: TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - HC Švantlův Dvůr Písek 6 : 1 (6 : 0, 0 : 1)

S Pískem jsme se už letos utkaly na Minihokejbalu žen v Hradci Králové, který pořádala Komise rozvoje ve spolupráci s Komisí mládeže našeho regionu a na Berounském poháru žen, který pořádaly Fretky z Nižboru. První gól padl ve čtvrté minutě první poloviny zásluhou Péti Malinské (1:0). Pár vteřin na to se trefila Míša Jančová po asistenci od Magdy Charvátové a Klárky Mazákové (2:0). Minutu poté se prosadila i třetí lajna po spolupráci Stáni Mešťanové, Jany Martinů a Báry Malé (3:0). Dvě minuty poté zaúřadovala druhá lajna podruhé gólem Magdy Charvátové po nahrávce od Míši Jančové a Klárky Mazánkové (4:0). Minutu poté podruhé skórovala i třetí lajna po krásné spolupráci před bránou mezi Janou Martinů a Bárou Malou (5:0). Další minutu na to i první lajna podruhé bodovala zásluhou Lenky Kolínkové a Věry Machkové (6:0). V druhé polovině padl pouze jeden gól a to až v posledních dvou minutách zápasu, který zkazil nulu naši brankářce Pétě Outratové (6:1). Počet střel na bránu 30:8, jednoznačně svědčí o tom, kdo tahal celý zápas za delší konec.

UM: HC Švantlův Dvůr Písek - ESA Praha 2:0 (2:0, 0:0)

SE1: HC Slavia Praha – HC Litvínov 3:0 (0:0, 3:0)

SE2: TJ ZKZ Horní Bříza -  SK Karviná 1:2ss (1:1, 0:0 – 0:1)

O3: HC Litvínov - TJ ZKZ Horní Bříza 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

FI: HC Slavia Praha - SK Karviná 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)