Ženy jedou o víkendu na MČR do Litomyšle

Ženy (Jana Martinů) – Tento víkend se uskuteční MČR žen na zimním stadionu v Litomyšli, na kterém se spolu utká sedm týmů a to TJ Paramo Svítkov Stars Pce, TJ ZKZ Horní Bříza, Litvínov, HC Slavia Praha, HC ESA Praha, SK Karviná a HC ŠD Písek.

V sobotu se odehrají zápasy ve skupinách a v neděli o umístění na 5. - 7. místě a na 1. - 4. místě. Utkání se budou hrát na 2x15 minut, finále a o 3. místo na 3x12 minut. Na loňském ročníku, který se uskutečnil ve Světlé nad Sázavou, dosáhly svítkovské ženy při své první účasti na čtvrtou příčku.

Přátelské utkání svítkovských žen s Přeloučskými ROŠTěnkami

V pondělí 13. 5. 2013 odehrály svítkovské ženy přátelské utkání s Přeloučskými ROŠTěnkami na 2x15 minut na celé hřiště jako přípravu na blížící se MČR žen na zimním stadionu v Litomyšli. Pro Přeloučské ROŠTěnky to byla první zkušenost s hrou na celé hřiště a svítkovské ženy si oprášily své loňské znalosti. ROŠTěnky přijely s dvěma pětkami, svítkovské ženy začínaly zápas pouze v osmi, ale během první třetiny se ještě dvě hráčky přidaly, takže to bylo na stejno na obou stranách.  První branka padla ve čtvrté minutě zápasu zásluhou Petry Malinské a druhou přidala Jana Martinů po přihrávce od Elišky Škodové do prázdné branky v posledních vteřinách zápasu při přeloučské power-play. Poté následovaly samostatné nájezdy, ve kterých se Roštěnky trefily dvakrát a svítkovské ženy zásluhou Věry Machkové a Petry Malinské třikrát.

Fotografie z utkání:

Sestava: Outratová Petra – Siantová Jarka, Cejnarová Lenka, Malinská Petra, Machková Věra, Pazderová Monika – Škodová Eliška, Hovorková Anna, Mrskočová Dana, Záhorská Jana, Martinů Jana

Branky: Malinská Petra (1), Martinů Jana (1), Škodová Eliška (0+1), SN – Malinská Petra (2), Machková Věra (1)

Ve čtvrtek 16. 5. 2013 mají od 18:00 hod. svítkovské ženy naplánované přátelské utkání s mladšími žáky Svítkova, opět na 2x15 minut a na celé hřiště.