Ženy jedou na turnaj do Přelouče, poslední zápas B týmu

Víkendová upoutávka (Jana Martinů, Petr Korbel) - Poslední položky jarního rozpisu mají před sebou ještě dva týmy. Ženy jedou na turnaj Východočeského přeboru, B tým bude posledním týmem hrajícím na domácím stadionu.

B tým obstará na našem stadionu tečku za jarní sezónou zápasem s týmem HBC Medvědi Pardubice, kteří jsou ale v tomto zápasu administrativně vedeni jako domácí. Utkání proti druhému týmu tabulky začíná v neděli 29. 6. v 16.00. Nenechte si poslední zápas jara ujít.

Ženy jedou v sobotu 28. 6. na poslední turnaj před letní pauzou na hokejbalovém hřišti v Přelouči.

Turnaje se zúčastní celkem devět týmů a to TJ Lokomotiva Česká Třebová, HC Roštěnky Přelouč, SK Holcim „Prachovky“ Prachovice, Fretky Nižbor, TJ Paramo Svítkov Stars Pce, nováčekVýběr Moravskoslezského kraje, Pirátky Hradec Králové, HBC Autosklo-H.A.K. Pce a SK Ďáblové Praha.

Na turnaji se hraje formou minihokejbalu 3+1 s lokální úpravou pravidel hry dle propozic. Hrací čas je stanoven na 2x7 minut tzv. "čisté" hrací doby. V utkáních základních skupin  následuje při nerozhodném výsledku trojice trestných střílení. Vítěz trestných střílení získává do tabulky 2 body, poražený 1 bod. V navazujících utkáních vyřazovací části následuje při nerozhodném výsledku prodloužení 5 minut a následně trojice trestných střílení. V systému turnaje jsou celky rozděleny do 3 skupin. Po základní skupině následuje nadstavba dle pořadí v základní části. Po nadstavbě první dva celky s nejvyšším bodovým ziskem postupují přímo do semifinále. Tři celky s nejnižším počtem bodů sehrají utkání o umístění. Celky v bodovém pořadí na 3. - 6. místě sehrají křížem čtvrtfinálové duely.

Poslední turnaj v rámci Pardubického sportovního dne na provizorním hřišti u ČEZ Arény Pardubice vyhrál tým TJ Lokomotiva Česká Třebová, který tak obhájil vítězství z domácího květnového turnaje. Druhé skončily svítkovské ženy, jenž si tak spravily chuť po nepodařeném turnaji v České Třebové. Třetí příčku braly letohradské Laně, což bylo jejich nejlepší umístění od doby jejich vzniku. Čtvrtá připadla díky stejnému skóre, ale horšímu vzájemnému zápasu Pirátkám z Hradce Králové, pátá Alfačkám a poslední skončily přeloučské Roštěnky, které se budou chtít na domácím turnaji vytáhnout.