Ženy druhé na turnaji u ČEZ Arény

Ženy (Jana Martinů) – V neděli 15. 6. se uskutečnil Turnaj minihokejbalu žen v rámci Pardubického sportovního dne na mobilním hřišti na parkovišti za ČEZ Arénou Pardubice.

Turnaje se zúčastnilo celkem šest týmů a to TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice, SK Hokejbal Letohrad, TJ Lokomotiva Česká Třebová, Pirátky Hradec Králové, HC Roštěnky Přelouč a HBC Autosklo-HAK Pardubice. Týmy byly rozdělené na dvě skupiny, ve kterých hrály každý s každým na 2x6 minut.

Vítězství si opět odvezla děvčata s České Třebové, která měla ve svých řadách bronzovou medailistku z MS v Kanadě Michaelu Rullovou. Druhé místo braly Svítkovské ženy, jenž prohrály jen s vítězkami. Třetí příčka připadla po výhře nad Alfačkami a hradeckými Pirátkami letohradským Laním, což je zatím jejich nejlepší umístění od doby jejich vzniku. Čtvrté tak skončily hradecké Pirátky, které sice měly stejný počet bodů jako letohradské Laně, ale ty je vzájemném zápasu porazily. Páté skončily Alfačky s dvěma body na svém kontě a poslední Roštěnky z Přelouče, které nevyhrály ani jeden zápas.

Konečné umístění:

1. TJ Lokomotiva Česká Třebová (12 bodů)

2. TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice (9 bodů)

3. SK Hokejbal Letohrad (6 bodů)

4. Pirátky Hradec Králové (6 bodů)

5. HBC Autosklo-H.A.K Pardubice (2 body)

6. HC Roštěnky Přelouč (1 bod)

Základní skupina:

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - SK Hokejbal Letohrad 6 : 1 (2:0, 4:1)

V prvním zápase jsme se v naší skupině utkaly s letohradskými Laněmi. Zápas jsme otevřely ve čtvrté minutě první poloviny gólem Ivany Farkašové a minutu poté ještě přidala druhý gól Stanislava Mešťanová. V první minutě druhé poloviny se trefila i Dita Jelínková a stejná hráčka dala i další gól o dvě minuty později. Devět vteřin poté skórovala Martina Topičová a tři vteřiny do konce zápasu se prosadila i Monika Pazderová.

Branky: 3:41 Ivana Farkašová, 4:30 Stanislava Mešťanová, 6:58 Dita Jelínková, 8:20 Dita Jelínková, 8:29 Martina Topičová, 11:37 Monika Pazderová

Střely na branku: 15:11 (7:3,8:8)

TJ Lokomotiva Česká Třebová - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 4 : 2 (1:1, 3:1)

V druhém zápase v naší skupině jsme se postavily děvčatům z České Třebové, které vyhrály poslední turnaj na svém domácím hřišti. Zápas jsme otevřely ve druhé minutě gólem Martiny Topičové. Ovšem do minuty bylo srovnáno gólem domácí Petry Kvasničkové. V první minutě druhé poloviny se domácí dostali do vedení gólem Michaeli Rullové, bronzové medailistky z MS v Kanadě a stejná hráčka minutu poté skórovala podruhé. Nám se podařilo čtyři vteřiny nato skórovat gólem Dity Jelínkové. Ovšem minutu poté jsme opět neuhlídali Michaelu Rullovou, která tak dokonala svůj hattrick v tomto zápase.

3. HC Roštěnky Přelouč

HC Roštěnky Přelouč – TJ Paramo Svítkov Stars Pce 0 : 3 (0:1, 0:2)

Ve skupině jsme skončily druhé a tak nás čekal zápas s přeloučskými Roštěnkami. Zápas jsme otevřely až v poslední minutě první poloviny gólem Jany Hlídkové. Druhý gól jsme daly až ve třetí minutě druhé poloviny po spolupráci mezi Ditou Jelínkovou a Stanislavou Mešťanovou. Náš třetí gól padl v poslední minutě druhé poloviny od obránkyně Evy Hronové, která z něj měla obrovskou radost.

Branky: 5:36 Jana Hlídková, 8:35 Dita Jelínková (Stanislava Mešťanová), 10:28 Eva Hronová

Střely na branku: 12:18 (2:5,10:13)

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice – Pirátky Hradec Králové 2 : 0 (2:0, 0:0)

Poslední zápas nás svedl proti hradeckým Pirátkám, které byly oslabené o Lucii Rejlovou, bronzovou medailistku z MS v Kanadě. Zápas jsme otevřely ve třetí minutě první poloviny gólem Štěpánky Kavkové a náš druhý gól dala minutu nato Eliška Škodová.

Branky: 3:00 Štěpánka Kavková, 4:15 Eliška Škodová

Střely na branku: 16:5 (6:2,10:3)

Sestava: Outratová Petra – Hronová Eva, Škodová Eliška - Farkašová Ivana, Hlídková Jana, Kavková Štěpánka, Jelínková Dita, Měšťanová Stanislava, Pazderová Monika, Topičová Martina

Branky: Jelínková Dita (4), Topičová Martina (2), Mešťanová Stanislava (1+1), Farkašová Ivana (1), Hlídková Jana (1), Hronová Eva (1), Kavková Štěpánka (1), Pazderová Monika (1), Škodová Eliška (1)