Ženy čtvrté na prvním turnaji VČ přeboru žen

Ženy (Jana Martinů) – V neděli 30 .3. odstartoval nultý ročník Východočeského přeboru žen 2014 prvním turnajem na hřišti v Pardubicích-Polabinách.

Turnaje se zúčastnilo celkem devět týmů a poprvé ho vyhrál nováček ze Slovenska, který ani jednou nezaváhal a všechny zápasy vyhrál. Druhé skončily Fretky z Nižboru, které podlehly právě Skalici. Třetí příčku brala děvčata z České Třebové, jenž vyhrála základní skupinu a poté podlehla jen Fretkám. Čtvrtý skončil Svítkov, který nenašel recept na Skalici, stejně jako všichni ostatní a ještě podlehl navíc České Třebové. Pátou příčku bral domácí tým z Pardubic, šestou Pirátky z Hradce Králové, sedmou Roštěnky z Přelouče, osmou letohradské Laně a poslední skončily Prachovice.

Turnaj se odehrál formou minihokejbalu 3+1 na třetinu hřiště s lokální úpravou pravidel dle propozic. Hrací čas byl stanoven na 2x7 minut tzv. "čisté" hrací doby. V utkáních základních skupin následovala při nerozhodném výsledku trojice trestných střílení. Vítěz trestných střílení získal do tabulky 2 body, poražený 1 bod. V navazujících utkáních vyřazovací části následovalo při nerozhodném výsledku prodloužení 5 minut a následně trojice trestných střílení.

9. SK Holcim Prachovice

HBC Autosklo-HAK Pce - TJ Paramo Svítkov Stars Pce 0 : 2 (0:2, 0:0)

K prvnímu zápasu jsme nastoupily proti domácím Alfačkám. Zápas jsme otevřely ve třetí minutě první poloviny gólem Dity Jelínkové a stejná hráčka přidala i druhý gól v sedmé minutě první poloviny (as. Ivana Farkašová, pro kterou to byl po sobotním prvním tréninku vůbec první start na turnaji).

Branky: 1:18 Dita Jelínková, 6:46 Dita Jelínková (Ivana Farkašová)

Počet střel na branku: 8:17 (2:11, 6:6)

TJ Paramo Svítkov Stars Pce - Pirátky HK 4 : 1 (2:0, 2:1)

Druhý zápas nás postavil proti Pirátkám z HK. Zápas jsme otevřely už v první minutě gólem Jany Hlídkové. V šesté minutě přidala druhý gól Štěpánka Kavková (as. Jana Hlídková). Ovšem v první minutě druhé poloviny se prosadil Hradec (2:1). Tři minuty poté skórovala Dita Jelínková (as. Dana Mrskočová) a v poslední minutě druhé poloviny se trefila i Ivana Farkašová, pro kterou to byl vynikající start do hokejbalu se slibným příslibem do budoucna.

Branky: 0:46 Jana Hlídková, 5:49 Štěpánka Kavková (Jana Hlídková), 10:32 Dita Jelínková (Dana Mrskočová), 13:41 Ivana Farkašová

Počet střel na branku: 14:15 (5:10, 9:5)

TJ Paramo Svítkov Stars Pce - TJ Lokomotiva ČT 0:1 (0:1, 0:0)

Třetí zápas byl pro nás nejtěžší v naší skupině, neboť nás čekala Česká Třebová s bronzovou medailistkou z letošního MS v Kanadě Lindou Hyksovou. Snažily jsme se s nimi držet krok, ale počet střel na bránu mluví o všem. Naše brankářka Petra Outratová vychytala všech 26 střel, až na jedinou smolnou ve čtvrté minutě první poloviny nedosáhla, ovšem klobouk dolů před jejím výkonem nejen v tomto zápase, ale po celý turnaj.

Počet střel na branku: 4:27 (3:16, 1:11)

SK Hokejbal Letohrad - TJ Paramo Svítkov Stars Pce 0:2 (0:1, 0:1)

Ve čtvrtém zápase s Letohradem jsme už věděly, že budeme hrát čtvrtfinále s Roštěnkama, ale i tak jsme ho chtěly vyhrát. Zápas jsme otevřely až v šesté minutě první poloviny gólem Štěpánky Kavkové (as. Jana Hlídková). Druhý gól padl v druhé minutě druhé poloviny z nařízeného trestného střílení z hokejky Moniky Pazderové.

Branky: 5:28 Štěpánka Kavková (Jana Hlídková), 1:29 Monika Pazderová ts

Střely na branku: 4:12 (3:5, 1:7)

ČF: TJ Paramo Svítkov Stars Pce – HC Roštěnky Přelouč 1:0 (0:0, 1:0)

Čtvrtfinálový zápas nás postavil proti Roštěnkám z Přelouče. Zápas rozhodl gól, který padl v posledních vteřinách zápasu, o něhož se postarala naše Dana Mrskočová (as. Monika Pazderová).

Branky: 13:58 Dana Mrskočová (Monika Pazderová)

Střely na branku: 13:11 (8:7, 5:4)

SE: HBC Rebels Skalica - TJ Paramo Svítkov Stars Pce 2:0 (1:0, 1:0)

Semifinálový zápas nás svedl proti nováčkovi ze Slovenska, který zůstával stále neporažen a ani my jsme to nezměnily. Zápas otevřely Slovenky v páté minutě první poloviny a v druhé polovině v druhé minutě přidaly ještě druhý gól.

Střely na branku: 23:6 (13:2, 10:4)

3M: TJ Paramo Svítkov Stars Pce - TJ Lokomotiva ČT 0:1p (0:0, 0:0 – 0:1p)

V zápase o třetí místo nás opět čekala Česká Třebová, se kterou jsme jako s jedinou prohrály v základní skupině a opět nám dala jediný gól v prodloužení jejich nejlepší hráčka bronzová medailistka z MS v Kanadě Linda Hyksová, která se postarala o většinu střel na naši bránu. Naše brankářka Petra Outratová opět ve své svatyni čarovala, ale z 32 střel zase na jednu jedinou nedosáhla a ta bohužel rozhodla o našem čtvrtém místě.

Střely na branku: 5:32 (2:14, 1:16, 2:2)

Sestava: Petra Outratová – Monika Pazderová, Dana Mrskočová, Anna Hovorková - Štěpánka Kavková, Jana Hlídková, Eva Hronová – Dita Jelínková, Ivana Farkašová, Eliška Škodová – Martina Topičová

Branky: Dita Jelínková (3), Štěpánka Kavková (2), Jana Hlídková (1+2), Ivana Farkašová (1+1), Dana Mrskočová (1+1), Monika Pazderová (1+1)