Ženám uteklo vítězství v Písku jen o vlásek

Ženy (Jana Martinů) -  V sobotu 5. 10. 2013 se uskutečnil 1. ročník Píseckého poháru žen pod záštitou HC ŠD Písek za účasti pěti týmů a to domácí HC ŠD Písek, poslední vítězky Pardubického poháru Fretky z Nižboru, Přeloučské Roštěnky, TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice a nováček Elba Ústí nad Labem, který měl v Písku svoji premiéru. Turnaj se odehrál formátem 3+1 na třetinu hřiště, kde se spolu utkal každý s každým na 2x8 minut dle propozic.

Domácí Písek, který se nezúčastnil posledních dvou turnajů ve Svítkově a v Pardubicích a soustředil se na svůj domácí turnaj, ho díky lepšímu skóre nakonec vyhrál, takže na Svítkov zbyla opět stříbrná příčka. Fretky díky prohře s Pískem, o které rozhodl gól v posledních vteřinách zápasu, skončil na bronzové příčce, bramborová tak zůstala Přeloučským Roštěnkám a poslední místo na nováčka Elbu Ústí nad Labem. Ten všechny zápasy prohrál a dal jediný gól Svítkovu, který nakonec díky výhře Písku nad Fretkami, rozhodl o celkovém vítězství Písku na turnaji.

Výsledky našeho týmu:

Fretky z Nižboru - TJ Paramo Svítkov Stars Pce 0:1 (0:1, 0:0)

V prvním zápase jsme se utkaly s Fretkami, vítězkami posledního poháru v Pardubicích, kterým jsme v osmé minutě první poloviny daly díky Pétě Malinské (as. Stáňa Mešťanová) gól a tím i vyhrály.

Počet střel: 21:16 (8:6, 13:10)

HC ŠD Písek - TJ Paramo Svítkov Stars Pce 1:1 (1:0,0:1)

V druhém zápase nás čekal domácí Písek, který už v prvním zápase porazil Přeloučské Roštěnky. Ve čtvrté minutě se Písek dostal do vedení díky proměněnému trestnému střílení jejich nejlepší hráčky Pančákové, která dala většinu gólů Písku. Nám se naštěstí podařilo ve dvanácté minutě vyrovnat gólem Péti Malinské (as. Stáňa Mešťanová).

Počet střel: 14:20 (8:10, 6:10)

TJ Paramo Svítkov Stars Pce - Přeloučské Roštěnky 3:1 (2:0,1:1)

V třetím zápase se nám postavily Přeloučské Roštěnky, na které jsme hned od začátku vlítly a daly jim během jedné minuty dva góly díky Pétě Malinské (as. Stáňa Mešťanová) a Janičky Hlídkové z Chlumce. Ve dvanácté minutě se prosadila i Přelouč, ale za minutu na to přidala náš třetí gól Stáňa Mešťanová (as. Štěpánka Kavková z Chlumce).

Počet střel: 25:19 (16:8, 9:11)

TJ Paramo Svítkov Stars Pce - Elba Ústí nad Labem 2:1 (1:0,1:1)

V posledním zápase nás čekal nováček z Ústí pod taktovkou trenéra repre U14 Jana Fedáka, který je koučoval ve stoje z lavičky. Ve třetí minutě se prosadila důrazem před bránou Jaňďa Martinů (as. Jaňďa Hlídková z Chlumce) a ve třinácté minutě přidala ještě druhý gól Péťa Malinská. Ústečandy v poslední vteřině zápasu připravily naši výborně chytající brankářku Pěťu o nulu a daly tak svůj jediný gól na tomto turnaji, který nakonec díky výhře Písku nad Fretkami rozhodl o výhře Písku na turnaji.

Počet střel: 17:16 (10:6, 7:10)

Sestava: Outratová Petra – Malinská Petra, Mešťanová Stanislava – Martinů Jana, Hlídková Jana (Chlumec), Jelínková Dita – Hronová Eva, Kavková Štěpánka a Podnecká Michaela (Chlumec)

Branky: Malinská Petra (4), Mešťanová Stáňa (1+3), Hlídková Jana (1+1), Martinů Jana (1), Kavková Štěpánka (0+1)