Ženám se v úvodním kole ligy žen nevedlo

Ženy (Petra Hovorková) - V sobotu 13. 10. svítkovské hvězdy vyrazily do vzdáleného moravského Kyjova bojovat o první body do tabulky.

Nejprve musely změřit síly s Plzní. Zápas byl plný šancí z obou stran, ale soupeřky měly nakonec lepší koncovku a dokázaly své šance zužitkovat. Utkání skončilo 2:0 pro Plzeň.

Po krátké pauze holky hrály další zápas, tentokrát proti lokomotivám z České Třebové. To byl pěkný kolotoč. I podle počtu střel na branku to vypadalo na jednoznačný výsledek. V poměru 17 : 6 nás přestřílela Třebová. Dvakrát se do naší branky, kterou tento turnaj hájila Romana Cidlinská, trefila Lucka Kubínová. A zajistila tak pro svůj tým tři body.

Na dobrý obídek si naše svítkovské ženy zašly do nedalekého Kyjovského pivovaru. A témeř s posledním soustem nastupovaly na hřiště proti domácím Barbínám. První úsměvy na tváři vykouzlila naše obránkyně Jaruška, když v páté minutě vstřelila první svítkovskou branku dne. V druhé třetině jí nasledovala útočnice Bartes. Ale mezitím se hlásily o slovo i kyjovské Barbíny. V devaténácté minutě vtřelily rozdílový gól na 3:2 a od té doby pouze své skóre navyšovaly. Jejich nejúspěšnější střelkyní se stala Kája Procházková, která si vystřílela hatrick a ještě to potvrdila čtvrtým gólem. Svítkov tak prohrál i svůj poslední zápas dne. Všechny tři zápasy byly oddřené od začátku až po poslední vteřiny, všemi holkami.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Plzeň-Litice 0 : 2

počet střel: 13:18

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2 : 0

počet střel: 17:6

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – HBK Kyjov 2 : 6

počet střel: 11:19

Branky a asistence: Siantová, Topičová (Hlídková)

Sobotní sestava: Cidlinská Romana(ss) – Dušková Zuzana(ss), Laciaková Veronika, Holoubková Petra, Hlídková Jana, Hovorková Petra, Němcová Dominika(ss), Topičová Martina, Siantová Jaroslava, Uhlířová Beatrice, Školoudová Iva(ss), Podhájecká Věra