Závěr sezóny starších žáků rozpačitý

Starší žáci (Petr Korbel) - V sobotu 2. 5. odehráli naši starší žáci poslední zápasy sezóny na domácím stadionu proti Přelouči.

Tradiční autor článků o starších žácích Martin Bláha je v současné době velmi vytížen v jiných kategoriích a tak mne požádal o napsání poslední reportáže. Tak obsáhlého a procítěného textu jako Marwin samozřejmě schopen nejsem a omlouvám se za to všem čtenářům.

Někteří starší žáci vyrazili s mladším dorostem do Českých Budějovic a na jejich místo museli nastoupit žáci mladší, ale i tak jsme chtěli plně bodovat. Už pohled na výsledky obou zápasů s Přeloučí zaujme a o to víc překvapí informace, že Přelouč předvedla lepší hru v zápase prvním. V něm jsme sice v první polovině měli o něco více ze hry, ale Přelouč byla více než důstojným soupeřem. Teprve po vstřelení prvních gólů z naší strany odpadla a zápas skončil naším výrazným vítězstvím. Druhý zápas začal také naším tlakem, ale také chybami vzadu, při kterých nás Přelouč proškolila v produktivitě. Během první třetiny vyslali její hráči na naši branku pouhé tři střely, bohužel pro nás všechny přesné, a tak na tabuli svítil stav 0 : 3. Druhá třetina se nesla ve jménu našeho někdy až drtivého tlaku, ale brankář Přelouče Martin Chalupa neskutečně odolával. Naopak při zaváhání našeho obránce při vlastní přesilovce soupeř opět zvýšil. I ve třetí třetině jsme měli více ze hry, ale kluci už byli trochu rezignovaní a hra už neměla takové grády jako ve třetině druhé. Aby donutili hráče ještě k poslednímu zvýšení otáček, rozhodli se trenéři přistoupit k power playi. Kluci opravdu ještě naposled zabrali a snížili. Na druhou stranu ale padl i gól do prázdné branky. Poměr střel hovoří o tom, že vítězství v tomto zápase nebral tým lepší, ani ten šťastnější, ale ten úplně nejšťastnější v celém vesmíru. Štěstí ale přeje připraveným a tak soupeři gratulujeme. Kromě první třetiny druhého zápasu, kdy jsme soupeře zbytečně posadili na koně, trenéři kluky chválili. Byli lepší, bojovali, ale ve druhém zápasu prostě nebylo dáno.

HBC JTEKT Svítkov Stars - HC Jestřábi Přelouč 5 : 0 (0 : 0, 2 : 0, 3 : 0), střely 29 : 14

Střelci: Novák Jakub, Novák Jaroslav 2x, Bláha Matyáš 2x

HBC JTEKT Svítkov Stars - HC Jestřábi Přelouč 1 : 5 (0 : 3, 0 : 1, 1 : 1), střely 40 : 13

Střelec: Čech

Soupiska: Choutka Dominik - Bláha Matyáš, Čech Vladimír, Dudík Jiří, Flos Milan, Korbel Martin, Naštický Jiří, Novák Jaroslav, Novák Jakub, Novotný Lukáš