Závěr podzimu mladším žákům proti mistrovi nevyšel

Mladší žáci (Petr Korbel) - V sobotu 16. 11. se mladší žáci utkali v závěrečném podzimním dvouzápasu s úřadujícím mistrem z Poličky.

Oproti minulému týdnu, kdy se Kometa ani nesešla k zápasům proti Alfě, dorazil soupeř do Svítkova sice pouze v devíti lidech, ale s hráči, jejichž jádro tvořili hráči, na které naši kluci neměli věkem ani velikostí.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - SK Kometa Polička 0 : 4

První zápas byl i tak velmi pohledný. Kluci na hřišti nechávali srdce, Dominik Choutka v brance čaroval a i přes trvalou převahu hráčů Poličky bylo až téměř do závěru o co hrát. V kádru soupeře se nacházela čtveřice hráčů, kteří výrazně převyšovali všechno ostatní, co se na hřišti pohybovalo a pokud podobní hráči své řemeslo ovládají, sebelepší přípravkář jej prostě neoběhne/neodtlačí. Ke cti našemu týmu ale svědčí, že soupeř byl povětšinou schopen skórovat pouze v případech, kdy měl všechny čtyři jmenované na hrací ploše.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - SK Kometa Polička 0 : 10

Do druhého zápasu soupeř nasadil navíc ještě pátou věž, což kluky už před zápasem poněkud demotivovalo. Během několika minut soupeř vedl stejným rozdílem, jako za celý první zápas, a na našich hráčích bylo vidět, že oproti prvnímu zápasu postrádají šťávu. Po první třetině se konala domluva trenérů v kabině, hra se opticky trochu zlepšila, ale původní úrovně již nedosáhla.

Trenér Petr Kopečný: První zápas jsme odehráli vcelku dobře. Výšková převaha soupeře byla znát, avšak kluci bojovali jako lvi. Polička byla suverénní, ale poslední dva góly byly naprosto zbytečné. Ve druhém zápase přišla neskutečná sprcha, která byla umocněna posílením hostí o dalšího výškově přesahujícího hráče. Stav 0 : 10 je zklamáním, neb jsme hodně polevili a neplnili základní taktické věci. Nejlepším hráčem na hřišti byl jednoznačně brankář Dominik Choutka, kterému bych chtěl poděkovat za bezchybný výkon.