Závěr podzimní části přinesl brankové hody

Starší žáci (Martin Bulva) - Poslední dvojzápas podzimní části přivedl v sobotu 16. 11. starším žákům do cesty tým 1. HBC Svitavy.

Soupeř přijel s osmi hráči do pole a dvěma brankáři. Sestava domácích byla tvořena dvěma kompletními útoky. V tomto kole jsme chtěli naplno bodovat, abychom si udrželi první místo v tabulce. Tým 1. HBC Svitavy je vždy nevyzpytatelný a proto naše koncentrace byla důležitá.

První třetina se nám povedla nadmíru dobře. Hrál se pohledný hokejbal plný kombinací a přesných nahrávek. Trenér domácích zhodnotil první třetinu jako jednu z nejlepší z celého podzimu. První třetinu domácí vyhráli 6:0, soupeře jsme zasypali 20 střeleckými pokusy. První branku vstřelil Doležal. Na jeho trefu navázal hattrickem Jarda Novák á la „Petr Sýkora“ nádhernými střelami z voleje do všech částí branky. Do zápisu se zapsal i Cejpek, kterého v tomto utkání bylo plné hřiště. Celá lajna Novotý-Cejpek-Novák hrála velmi dobře a dokázala svůj tlak přetavit v góly. Druhá třetina byla z naší strany slabší, ukazatelem je její skóre. Třetí třetina se odvíjela velice podobně jako ta první. Celkový počet střel se zastavil na 51:12! Brankář hostů nebyl v nijak oslnivé formě a některé z našich gólů, zejména ty v závěru utkání by se daly zahrnout do kategorie laciných.

TJ PARAMO SVÍTKOV STARS PARDUBICE 13 : 0 1. HBC SVITAVY

Branky: Novák 4x, Strouhal 3x, Novotný 2x, Vraný 2x, Doležal 1x, Cejpek 1x

Třetiny (6:0, 3:0, 4:0)

Poměr střel: 51:12

Vyloučení: 2:1

Hráč zápasu: 1. Novák 2. Cejpek 3. Doležal

Hodnocení: První zápas se nám povedl, kluci k němu přistoupili zodpovědně. Od prvního vhazování se nám dařilo dávat góly a hrát pozičně. Byl to jeden z povedených zápasů našeho týmu, na klucích bylo znát, že vědí o co hrají. Za tento výkon jim děkuji.

Čas před druhým zápasem byl proložen utkáním mladších žáků s Poličkou. Náš celek si byl vědom výsledku z prvního zápasu a i přes počet vstřelených golů nebyli trenéři s výkonem a hlavně předvedenou hrou zcela spokojeni. Chyběl nám hlavně pohyb, kterým jsme se celý první zápas prezentovali. Dalším atributem, který nám ve hře chyběl, byla jednoduchost v řešení herních situací. Přesto tato „negativa“ jsme dokázali soupeři nastřílet stejný počet branek. Jejich největší počet padl až v závěrečné třetině. Úvod zápasu nám opět vyšel, kdy skoroval Dudík. Na jeho gól navázal Doležal. Soupeř se zmohl na jediný gól, ale ten patřil k jednomu z nejhezčích v tomto utkání, kdy hráčka hostí Kolínková nejprve překvapila jednoho obránce a pak i druhého, ze kterého udělala postavičku do loutkového divadla a zkušeně zakončila. Tímto stavem skončila i první třetina. O přestávce muselo dojít k menší promluvě. Až v závěru druhé třetiny se hra zlepšila. Po dvou třetinách byl ukazatel na tabuli 5:1 pro domácí. Až ve třetí třetině se nám podařilo vstřelit 8 gólů, které zpečetily zápas. Pěkným gólem se v závěru prezentoval Milan Flos, který po nahrávce Novotného prostřelil hostujícího Knatiga.

TJ PARAMO SVÍTKOV STARS PARDUBICE 13 : 1 1. HBC SVITAVY

Branky: Svoboda 3x, Novotný 3x, Strouhal 2x, Doležal 2x, Flos 1x, Vraný 1x, Dudík 1x.

Třetiny: (2:1, 3:0, 8:0)

Poměr střel: 41:7

Vyloučení: 0:3

Hodnocení: Druhý zápas byl co do skóre povedený, horší byl herní projev a jeho vizuální podoba. Důležité jsou body, které zůstaly v domovské aréně. V závěru zápas nám konečně střelecká smůla odpadla a přidali jsme 8 golů.

Za celý realizační tým Starších žáků bych chtěl poděkovat všem hráčům a rodičům. Výkony hráčů a podpora rodičů byly základním stavebním kamenem podzimní části této sezony. Doufejme, že jarní část bude minimálně stejně úspěšná jako ta podzimní a na to je třeba se dobře připravit.

Rozpis zimní přípravy bude brzo prezentován na webových stránkách klubu.

Rád bych poděkoval i všem soupeřům za korektně vedená utkání, bez zbytečných emocí, faulů nebo záludnosti. Je vidět, že tyto týmy vedou zkušené osoby pro práci s dětmi.