Z úvodního dvojzápasu play-off 1. ligy přivezli naši hráči jedno vítězství

Muži (Karol Jankura) - Do Suchdolu nad Lužnicí sme cestovali urvať aspoň jedno víťazstvo. Nikto nevedel, čo od súpera čakať. Boli sme zdravo nabudení a nahecovaní. Chlapcom sme sa snažili vytvoriť v šatni skoro domáce podmienky, čo si myslím, že sa nám podarilo.

Prvý zapas 30. 4. sa začal oťukávaním. Myslím, že sme boli lepší po celý zápas. Po 1. tretine sme vyhrávali 0:3 a vyhnali domáceho gólmana z brány. V druhej tretine sme ešte navýšili náskok na 0:5. V 3. tretine sme dostali gól na 1:5, čím sme pokazili Novotnému čisté konto. Nakoniec sme zápas vyhrali vysoko 1:7, čo myslím, že odpovedalo dianiu na ihrisku počas celého zápasu. Presadili sa nám posili Zeman s Matýsom, čo nás potešilo.

SK Suchdol nad Lužnicí - HBC Svítkov Stars Pardubice 1 : 7

Střelci: Matýs (Král, Zeman), Kábrt (Bláha, Kupf), Zeman, Zeman (Matýs, Černický), Král (Zeman, Matýs), Zeman (Bureš, Král), Bureš

Druhý zapas 1. 5. sme očakávali tuhý boj a úplne iný zápas, čo sa aj potvrdilo. Domáci pozmenili zostavu a začali tlakom. V 6. minúte sa domáci presadili strelou spoza modrej čiary, ktorá prepadla Novotnému medzi nohami. To, čo sa nám darilo v prvom zápase, to sa nedalo povedať o druhom zápase. Mali sme tlak, strely, ale gól sme nemohli dať. 2. tretina nám nevyšla a za dve minúty sme dostali dva góly. Pred koncom druhej tretiny sa nám v presilovke podarilo znížiť zásluhou Matýsa. 3. tretinu sme si povedali,že tam necháme všetko, súpera sme tlačili, ale gól sme bohužiaľ nedali. Súper zabetónoval stredné pásmo a naše nahadzované loptičky vracal spátky lobami aspoň do stredného pásma. Potom začal silný dážď, čo si myslím že nás trošku zbrzdilo. Keď si náš gólman dal nešťastný gól na 4:1 skúsili sme vabank bez gólmana 3 minúty, ale ani to nám nepomohlo. Odišli sme za stavu 1:1 a tešíme sa na domáce zápasy, v ktorých sa pokúsime Suchdolu ukončiť sezónu, pretože im máme čo vraciať z minulej sezóny.

SK Suchdol nad Lužnicí - HBC Svítkov Stars Pardubice 4 : 1

Střelec: Matýs (Zeman, Král)

Soupiska: Novotný, Majerníček - Bureš, Čech, Černický, Korbel, Korec, Svatuška - Bláha, Dudík, Jankura, Kábrt, Král, Kupf, Malý, Matýs, Novotný, Zeman