Z posledního zápasu podzimu vytěžily Hvězdy dva body

A tým (Radek Cinko) - V neděli 30. listopadu se za chladného počasí odehrálo poslední kolo podzimní části 1. NHbL - Východ, ve které Hvězdy ze Svítkova přivítaly na svém hřišti tým SHC Opava.

Svítkov nutně potřeboval prolomit prokletí domácího hřiště a konečně u Bylanky bodovat.

Vzhledem k narození syna trenéra Kocha, kterému chci tímto za celý A tým znovu pogratulovat, den před zápasem, panovala v den zápasu v kabině dobrá nálada, která se přenesla i na střídačku a na hřiště. Domácí začali zápas velmi aktivně a bojovně, ale ani hosté nechtěli dát svoji kůži lacino, a tak první třetina nabídla bezgólovou, leč zajímavou podívanou.

Dobré rozpoložení vydrželo svítkovským i do druhé třetiny, góly sice stále nepřicházely ani na jedné straně, k vidění byl ale pohledný hokejbal, plný nasazení, osobních soubojů i šancí, které však jak domácí Černický, tak hostující Grufík dokázali bezchybně likvidovat. Do kabin se tak šlo znovu za stavu 0:0.

Energický herní projev se domácím vyplatil brzy po začátku třetí periody, když se v jednatřicáté minutě dokázal tváří v tvář Grufíkovi prosadit Čejgl. Vedoucí branka domácím ale ruce nesvázala, takže pěkná podívaná mohla pokračovat. Oba týmy bojovaly o každý metr hřiště, přibylo osobních soubojů a v devětatřicátě minutě, bohužel pro domácí, přišlo srovnání po rychlém protiútoku, zakončeném Vladařem. Do konce utkání už se toho mnoho nestalo, ani jeden z týmů nechtěl inkasovat rozhodující branku, takže se základní část dohrála především ve středním pásmu a diváci mohli sledovat nájezdovou loterii.

A jelikož se Slezané v nájezdech dokázali prosadit pouze jednou, kdežto domácí, díky Kopeckému a Pitthardovi, hned dvakrát, bylo rozhodnuto, že druhý bod zůstane ve Svítkově. Domácí si tak po posledním zápase podzimu mohli užít vítězný pokřik a do jarní části tak budou vstupovat s reálnou šancí na účast ve vyřazovacích bojích.

HBC JTEKT Svítkov Stars – SHC Opava 2:1ss (0:0, 0:0, 1:1, 1:0)

střely: 18:17, vyloučení: 5:7, góly: 31. Čejgl, 39. Vladař, SS Pitthard

Soupiska: Černický, Mroviec - Šováň, Pitthard, Svatuška, Hlavsa, Nekola, Šíblo, Čejgl, Filip, Cinko M., Kopecký, Král, Černický, Cinko R., Velceký, Krištof

Slovo trenéra a čerstvého otce Roberta Kocha: Myslím si, že jsme odehráli nejpoctivější výkon na domácí půdě, který nám konečně přinesl body. Řekl bych, že až na pár šancí na obou stranách se hrálo defenzívně a remíza je s přihlédnutím k průběhu zápasu zasloužená a bonusový bod navíc je pro nás velmi důležitý. O našem vítězství rozhodl týmový duch, který jsem na střídačce po pár zápasech opět cítil a jen díky tomu dokážeme dovést zápasy do vítězného konce. Tato výhra nás posouvá opět do boje o play-off a já pevně věřím, že se přes zimu na něj připravíme.