Z devíti na pět, ale na medaili to dalo

Ženy (Petra Hovorková) -  V sobotu 20. 4. 2019 odstartoval další ročník Východočeského přeboru žen open, který se konal v Přelouči.

Na turnaj dorazilo celkem devět týmů, které byly již tradičně dle výsledků z loňského ročníku rozřazeny do dvou skupin. Nás se pravidelně týkají boje v áčkové skupině. Tentokrát jsme odjeli do Přelouče bojovat v hezkém počtu devíti hráček a dvou gólmanek. Avšak zdání klame. Kvůli skoro souběžně se hrajícímu utkání druhé národní ligy našeho svítkovského béčka musely během dne odjet tři hráčky do České Třebové a my jsme zbytek zápasů včetně finále musely dobojovat v pěti lidech v poli.

Kromě soubojů s obvyklými týmy jsme se hned na úvod střetly s Bodlinkama z Heřmanova Městce. Ty si svou účast v lepší skupině zasloužily výhrou loňského ročníku v béčkové skupině. V zápase proti nám utrpěly vysokou porážku 6:1. Musíme ale dodat, že druhou půli zápasu se vzpamatovaly a odvedly super obrannou hru, kdy jsme jim vstřelily už jen jeden gól.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – HBC Bodliny Heřmanův Městec  6 : 1

Střely: 20:8

Branky a asistence: Rejlová, Hovorková, Cejnarová (Topičová), Holoubková (Rejlová), Rejlová (Hovorková), Mešťanová (Hovorková)

Po relativně lehkém zápase nás čekal jeden z nejtěžších soupeřů dne a to Českotřebovská Lokomotiva. Zápas to byl velmi vyrovnaný, hra se přelévala ze strany na stranu a obě strany měly spoustu šancí. Dvě minuty před koncem se Svítkovským hvězdám podařilo překonat soupeřovu gólmanku a vybojovat si tak tři body.

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 0 : 1

Branky a asistence: Cejnarová (Holoubková)

Střely: 11:11

Ve třetím zápase se stejně jako v prvním do naší brány postavila začátečnice Verča a opět za své záda pustila pouze jednu branku. Góly začaly padat až ve druhé půlce zápasu. Jako první se radovaly Letohradecké laně. Hned o dvacet vteřin později už to ale lítalo z naší strany. A během minuty a půl jsme tam poslaly tři gólíky a o zápase bylo rozhodnuto.

SK Hokejbal Letohrad - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1 : 3

Branky a asistence: Mešťanová (Rejlová), Rejlová (Hovorková), Teplá (Holoubková)

Střely: 9:18

Na pardubické derby už jen v pěti. Zápas byl velmi vyrovnaný. Prvních pět minut jsme alfačky i docela tlačily, měly dost šancí a střel, jejich golmanka je však podržela. Těsně před koncem první půlky jsme dostaly smolný gól, který rozhodl výsledek celého zápasu. Bojovaly jsme statečně. Po skončení jsme sklidily obdiv soupeřek a jejich kouče.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 0 : 1

Střely: 11:13

I přes prohru posledního zápasu základní části jsme si za celodenní výkony zasloužily postoupit do finálového boje, ve kterém jsme se opět utkaly s Českou Třebovou. Tentokrát početně i silově oslabeny jsme nastupovaly do zápasu s motivovanou Lokomotivou. Ze začátku jsme držely krok, ale postupně síly ubývaly. S úctou jsme odešly se stříbrnou pozicí.

Finále: HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - TJ Lokomotiva Česká Třebová 1 : 4

Branky a asistence: Holoubková (Mešťanová)

Střely: 11:17

Sestava Svítkov Stars: Belasová Veronika, Cidlinská Romana - Cejnarová Lenka, Holoubková Petra, Hovorková Petra, Mešťanová Stanislava, Piroutková Martina – Rejlová Lucie, Teplá Kateřina, Topičová Matina

Trenéři: Topičová Martina, Hovorková Petra, Kroupa Tomáš