Vypjaté derby juniorů opět naše

Junioři (Martin Hlavsa) - V sobotu 22. dubna zavítal na náš stadion v rámci juniorské Extraligy soupeř z druhého břehu Labe. Třaskavý duel skončil opět vítězstvím našich barev.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Pardubice 4:1
branky: 2x Kantor, 2x Korec L.
střely: 26:40
Sestava: Procházka, Šťovíček - Drozd, Vlašič L., Bartok, Havlík, Král, Besperát, Synek, Korec L., Kantor, Kubínová, Koudela, Pavlíček, Vlašič J., Brož, Petrlík

Komentář:
Před zápasem s Alfou jsme již měli jistý postup z  nadstavbové skupiny Východ, ale i tak jsme chtěli předvést v derby dobrý výsledek. První třetina byla vyrovnaná, šance na obou stranách a nás dostal v přesilovce do vedení Lukáš Korec. Ve druhé třetině jsme předvedli tři zbytečné fauly a soupeř se dostal do velkého tlaku, kde nás podržel fantastický Procházka. Klíčový okamžik proběhl ve 26. minutě, kdy po konci oslabení utekl Adam Havlík do brejku a zezadu byl zfaulován. Trestné střílení proměnil Tadeáš Kantor s velkým přehledem. Bohužel naše vylučování pokračovalo a soupeř na začátku třetí třetiny snížil na 2:1. Hned v zápětí pak ale opět prostřelil Lukáš Korec brankáře HBC Pardubic mezi nohy a bylo to 3:1. Pak se spustil velký festival faulů, neudržených emocí a utkání již prakticky bylo do konce zápasu rozkouskované. Patnáct sekund předkoncem ještě krásnou ranou po buly završil na konečných 4:1 Tadeáš Kantor. Ze zápasu musím vyzdvihnout naše oslabení, kdy speciální formace fungovaly na výbornou. V brance čaroval Matěj Procházka. Soupeř byl dnes lepší, ale dali jsme mu lekci z produktivity. Bohužel se derby nevydařilo ani rozhodčím, kteří jej nezvládli.