Vydřený obrat mužů v Hradci a porážka od mistra

Muži (Karol Jankura, úvod red.) - Během dvou uplynulých víkendů sehráli naši muži další dva extraligové zápasy, z nichž vytěžili dva body za úspěšnou nájezdovou loterii v Hradci Králové.

Sobota 4. 3. 2023

HBC Hradec Králové 1988 - HBC Svítkov Stars Pardubice 2 : 3 po samostatných nájezdech

Střelci: Hudec, Hudec (Bureš), Hrubý

Soupiska: Novotný, Šupík - Bureš, Doležal, Korec, Mlázovský, Teplý - Bláha, Hrubý, Hudec, Kábrt, Koudela, Král, Lux, Malý, Shejbal, Vlašič, Waber

Další podrobnosti zápasu

Do Hradca sme cestovali v oslabenej zostave. Chceli sme potvrdiť body z prvého jarného kola, ale naším laxným prístupom sme sa poriadne ani nerozohriali a v piatej minúte sme prehrávali 2:0. Zbytok zápasu sme sa snažili zápas vyrovnať no nedarilo sa nám to. Na začiatku tretej tretiny sa presadil Hudec v presilovke a to nás nakoplo a išli sme si za vyrovnaním. O vyrovnanie sa postaral zase Hudec v presilovke. Zápas sme dohrávali na dve formácie a chlapcom ďakujem, že to zvládli. Nájazdy rozhodol Hrubý a brali sme dva body.

Sobota 11. 3. 2023

HBC Svítkov Stars Pardubice - HC Kert Park Praha 2 : 7

Střelci: Lux (Hudec, Hrubý), Hudec (Malý)

Soupiska: Novotný, Smolík - Bureš, Káčer, Kaščák, Korec, Koudela, Martínek - Bláha, Hrubý, Hudec, Kábrt, Král, Kupf, Lux, Malý, Waber

Zápas s Kertom sa v prvej tretine začal zasa katastrofou. Chlapci mali prílišný rešpekt proti komu hrajú. Nebol to ten odvážny Svítkov ako tomu bolo na jeseň. Po prvej tretine sme prehrávali 4:0 a s takým mužstvom ako je Kert by to bol zázrak otočiť. Dve tretiny sme potom chlapcom povedali, že sa nemajú čoho báť nech si zápas užijú a nastúpilo úplne iné mužstvo a začali sme s nimi hrať vyrovnanú partiu. Kert vyhrál zaslúžene. Túto prehru musíme hodiť za hlavu, čaká nás derby o Pardubice a tam musíme byť o 100% lepší ako v prvých troch zápasoch.