Vydřené body mladšího dorostu z Olomouce

Mladší dorost (Martin Bláha) - V nedělním mrazivém ránu 24. 4. jsme se vydali na další klání extraligy mladšího dorostu do Olomouce.

Náš tým byl zdecimován marodkou (Kolínková, Adámek, Bláha T., Netolický, Zeman, Hemžský) a tím, že dva největší tahouni Jan Doležal a Vojta Novotný si plnili své povinnosti v play off staršího dorostu.

K utkání jsme odcestovali v deseti a v záloze jsme měli mladšího žáka Matyáše Bláhu. Marodka nejvíce zasáhla obranu Stars a tak jsme měli k dispozici pouze dva čistokrevné beky. Na štěstí náš tým oplývá několika univerzály, kteří jsou v poli schopni nastoupit na jakémkoli postu. A tak obranu v dnešním zápase vyztužil Jarda Novák a Martina Topičová.

Začali jsme aktivně, ale soupeř velmi dobře odolával. První lajna se usadila v pásmu domácích, ale branky nedocílila. Vynutila si však alespoň vhazování v útočném pásmu a tak mohla druhá řada v nastaveném tempu a tlaku pokračovat. Několika střelami se prezentovali naši beci, ale před brankou nebyl nikdo, kdo by dorážel. Hrálo se nahoru, dolů. Měli jsme územní převahu, ale stříleli jsme velice málo a všechny střely mířily dolů, kde je vysoký Olomoucký gólman velice silný. Jeho betony v rozkleku sahají od tyčky k tyčce. Na střely jsme vyhráli 9:6, ale na branky to bylo po první periodě 0:0. V první třetině jsme měli možnost přesilové hry, ale moc se nám nezdařila, soupeř velice dobře pozičně bránil a ke kloudnému zakončení nás téměř nepustil.

Do druhé třetiny vlétl soupeř, jako na koni a začal nás svou dobrou hrou dost zlobit. Začali jsme lépe bránit jeho rozehrávku a znovu se usazovat v pásmu. Hra se přelévala ze strany na stranu. Oba soupeři se snažili donutit toho druhého k chybě a tu potrestat. Oba týmy však přistupovali k obranné hře velice pozorně a zodpovědně. A tak na brankáře šly převážně střely z dálky a s těmi si oba v klidu poradili. V prostřední části hry jsme dostali opět možnost přesilové hry. Tentokráte jsme s ní naložili výtečně. Balónek chodil prudce a jednoduše mezi našimi hráči a ti vysílali na Olomouckou branku parádní střely. Dobře jsme clonili, dobře doráželi. Ale Sedlařík byl k nepřekonání. A tak nám z přesilovky zbyl pouze dobrý pocit. Další výhodu jednoho muže v poli jsme dostali před koncem druhé části hry. První minuta opět v naší režii, ale branku opět nepřinesla 0:0.

Do poslední periody jsme vstupovali s převahou jednoho borce v poli na krásných 58 vteřin. Soupeř si však byl tak vědom vážnosti situace, že zabral na plné obrátky a k ničemu nás nepustil. Hrálo se stále v dost vysokém tempu chvíli se hrálo v našem pásmu, chvíli v pásmu soupeře. V 34. minutě jsme měli mírně navrch a svůj tlak jsme konečně přetavili ve vstřelení branky. Po závaru druhé řady před soupeřovou brankou se nejlépe zorientoval Standa Tesař a konečně odemkl olomouckou svatyni 0:1. Olomoučtí však zbraně nesložili a zachovali se hodni svého jména. Jako praví Gladiátoři bojovali o každičký centimetr plochy a o minutu a půl později se jim podařilo skóre srovnat 1:1. Začínalo se znovu a oba týmy se chtěly vyvarovat chyb. V polovině šestatřicáté minuty se po střele Nováka pohotovou dorážkou backhandem prosadil kapitán Naštický 1:2. Do konce třetí třetiny zbývalo ještě dlouhých, předlouhých deset minut. Gladiátoři tlačili seč jim síly stačily. Naši borci však velice dobře odolávali a snažili se co nejdéle hrát balónkem, aby soupeř nemohl ohrožovat naší branku. Čas ubíhal velice pomalu, v 38. minutě jsme se provinili napadením a čekaly nás krušné dvě minuty. Oslabení jsme sehráli naprosto bravurně. Jirka Dudík vyhrál buly, bek vyhodil za branku soupeřů, Dudík přesprintoval celé hřiště, míček ukořistil pro sebe a odváděl neskutečnou práci rolováním po rohu. Kuličku nikomu nepůjčil celou minutu. I druhou minutu oslabení jsme zvládli. Do konce hrací doby zbývalo pět minut a stav byl pro nás stále příznivý 1:2. Snažili jsme se co nejaktivněji hrát míčkem na vlastních holích, soupeři ho co nejméně půjčovat a hlavně se nedopouštět zakázaného uvolnění, aby Gladiátoři nemohli zkusit power play. Všichni naši borci hráli nesmírně disciplinovaně a zkušeně si již konec utkání pohlídali. Tak že na konci utkání svítil na výsledkové tabuli stav 1:2 a Stars si tak tvrdě vydřeli další tři body do tabulky extraligy mladšího dorostu.

HBC Gladiators Olomouc vs. HBC JTEKT Svítkov Stars   1 : 2 (0 : 0, 0 : 0, 1 : 2)

Střely na branku  24 : 25 (6 : 9, 8 : 7, 10 : 9)

Vyloučení 3 : 1, přesilovky 1 : 3, využití 0 : 0, v oslabení 0 : 0

Sestava a branky Stars: Novotný Lukáš (Šidlo) – Bláha Matyáš, Čech, Dudík 0+1, Flos, Koch, Naštický 1+0, Novák Jaroslav 0+1, Svoboda 0+1, Tesař 1+0, Topičová, Vojtěch

Slovo závěrem: V jarní části jsme vzhledem k nestabilnosti naší sestavy tvořené MD, SŽ, MŽ a ženami promrhali pohodlný náskok, který jsme na druhé příčce na soupeře měli. Na Olomoucké Gladiátorské kolbiště jsme odjížděli s vědomím, že další porážka nás pravděpodobně vyřadí z bojů o postup do nadstavbové části. Deset a půl statečných splnilo svůj úkol a po nelehkém utkání jsme veledůležité tři body vybojovali. Všichni hráči nechali na hřišti maximum. Nedělám to často, ale tentokráte musím vyzdvihnout výkon tří hráčů, Jiří Dudík přiváděl soupeře k šílenství svou bravurní hrou BULY během utkání neprohrál ani jedinou. Martina Topičová se výtečně zhostila své nové role obránce a tvrdými střelami zasypávala branku soupeře (celkem 9 střel) na mamku dost dobrý výkon. A to nejlepší na konec Milan Flos se zhostil své úlohy prvního beka na výbornou, skvěle zajišťoval obranu, skvěle rozehrával a několikrát se i parádně pustil do útočné akce. S každou povedenou akcí, obranným zákrokem, rostlo jeho sebevědomí a jeho výkonnost. Absolvoval veliký asfalt time a objektivně musím uznat, že ve včerejším utkání byl jednoznačně z obou stran nejlepším hráčem na hřišti. Příští týden nás čeká znovu tvrdý oříšek v podobě Opavy, doufejme, že opět zvítězíme a upevníme si tak pozici druhého týmu skupiny C.